Z OLOMOUCE (skoro) DO ISTANBULU na kajaku

Za zážitky bez obav

Z OLOMOUCE (skoro) DO ISTANBULU na kajaku

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
7. 3. 2023 / 18:30 - Brno, Café Práh
Matěj Pudich

3000 kilometrů, 9 států, 3 hlavní města, 2 řeky, 1 moře, 1 kajak a jeden odvážný chlapík. Vyprávění o dobrodružné cestě jednoho šílence, ve kterém nechybí policie, mafiáni, samota i boj o život. Ale hlavně o spoustě náhodných setkání, vodě a té čiré radosti z cesty, která už sama o sobě je pro našince cílem.

Úryvek z Matesova lodního deníku: "Mezi ostrovy opět kličkuji. Někdy se zadaří jindy ne. Teď tak napůl, voda neteče, ale kolem mě poletuje obrovské množství ptáků. Ještě jsem ale neviděl pelikána. Na něj se těším. Smrdí to tu však pekelně a voda je plná ptačinců, štítím se ponořit i pádlo…U Pyce Ruse aplikuji slalom mezi odloženými tankerovými „vagony“ jako Ledecká na olympiádě. Ve chvíli, kdy se z nich vymotám, přijíždí na člunu policie. Už dlouho mě totiž nikdo nekontroloval :) . Tato loď je však zatím suverénně největší. Narážíme na jazykovou bariéru. Mluvím na ně pouze anglicky a odmítám přiznat, že jim rozumím. Docela se bavím jejich gestikulací. Místo pasu vytahuji občanku. Plul jsem na bulharské straně a jim se to nelíbí. Chápu, už jsem byl upozorněný dřív. Prvně tvrdí, že na řece nesmím plout a když přes google překladač vyťukají odkud a kam jedu, mění své rozhodnutí a prý musím jet při břehu, nevědíc, že jim rozumím. Jen kývám a usmívám se.

Matěj Pudich rád organizuje dětské tábory, školí první pomoc a hlavně cestuje. I ve svých kristových létech má úžasné dětinské sny a plány, které ale nenechává spát a nadšeně je uskutečňuje (jako kdys Kudrnův kamarád - americký dobrodruh Richard Halliburton). Spousta přátel si díky tomu ťuká na čelo. Nejspíš je to výchovou, kdy ho tatík už jako kluka bral do skal, mamina na vodu a děd (Stařík) na plachetnice. Z nedávna má za sebou cestu na skútru 125 kw (5000 km), pěšky do Santiaga de Compostela (900k m), humanitární působení na Ukrajině a o té poslední kajakářské šílenosti s cílem až v Cařihradu nám tentokrát povykládá. Převážně cestuje sám, na vlastní pěst, a téměř bez peněz. Zažívá však u toho neuvěřitelné historky…. ( https://www.promsvetem.cz/ )

Příjďte si vše poslechnout i shlédnout přímo od Matese v rámci zimního cestopisného cyklu cestovky Kudrna - v úterý 7.3.2023 od 18:30 h. do brněnského Café Práh v centru Brna při Vaňkovce - se vstupným dobrovolným. Vy mimobrněnští se určitě napojte na současný bezplatný stream s možností dotazů - až do vašich domovů, hospůdek či kluboven po celém světě > bude to jako vždy stát za to. Online (přímý) přenos přednášky můžete zhlédnout od těch 18:30 zde na této fb-události, ... kdo v ten večer nemůže > kdykoliv v budoucnu taky tu, nebo v našem archivu ( bit.ly/38ufNle ) - ze záznamu!

VODÁCKÁ ZÁJEZDY S CK KUDRNA:
https://www.kudrna.cz/zajezdy/vodacke-zajezdy/


 

Fotogalerie