Beskydy - přes 9 vrcholů

Beskydy - přes 9 vrcholů

4 dny / 3 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

25. 9. - 28. 9. 2021
č. zájezdu: 22137CZ-02
cena 3 800 Kč

Přes hory doly beskydské aneb kudrnovská horská výzva

Nejen slavný vytrvalostní závod B7, ale i kudrnovská B9, má svou neopakovatelnou atmosféru. Na našem putování ujdeme téměř 100 km a nastoupáme kolem 5.000 výškových metrů. Inu, kudrnovská VÝZVA! Během dobývání 9 vrcholů Beskyd však nemusíme běžet ani nikam spěchat. Plnými doušky si můžeme užívat překrásnou přírodu a nasávat energii kopců, které skýtají nejet pocit z „dobře vykonané práce“, ale i úchvatné výhledy do krajiny. Pošlapeme nalehko jen s tím nejnutnějším vybavením, spát budeme pod střechou a ochutnávka místních specialit bude pak tou zaslouženou třešinkou na dortu plném zážitků. 

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v penzionu se snídaní
  • 1x ubytování na horské chatě se snídaní
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

  • dopravu do Frenštátu pod Radhoštěm a dopravu z Třince

Program zájezdu

1. den

Naše horské putování zahájíme ve Frenštátu pod Radhoštěm. Pokoříme Velký Javorník ( 917 m), pokocháme se výhledem a přes sedlo Pindula vystoupáme až na starobylý Radhošť (1.029 m) se sochou stejnojmenného pohanského boha. Odtud je to pak už kousek na Pustevny (1.029 m), kde nás čekají teplé peřiny a valašská kyselica (↔ 20 km, ↑ 1.167 ↓ 550 m)

2. den

Ráno vyrazíme svižně na Čertův mlýn (1.209 m). Kopec, kde se podle pověsti čerti scházeli ve starém mlýně. Dodnes jsou tam jeho pozůstatky patrné. A pak už nás čeká poněkud náročnější výstup na druhou nejvyšší horu Beskyd - Smrk
(1.276 m). I z něj se rozhlédneme do kraje. Závěr dne budeme klesat do Ostravice, kde si u dobrého jídla a pití odpočineme před královským výstupem na Lysou horu. (↔ 30 km, ↑ 1.090 ↓ 1.566 m)

3. den

Výstup na Lysou horu (1.323 m), nejvyšší vrchol Beskyd, je opravdová výzva. Není zadarmo, ale odměna stojí za to. Dechberoucí výhledy, příjemná hospůdka a tělo plné endorfinů. Pak už jen sestoupáme do Morávky k našemu poslednímu noclehu (↔ 20 km, ↑ 1.070 ↓ 1.100 m)

4. den

Vydáme se přes Ropici (1.083 m) vstříc dalším kopcům. Čeká nás výstup do sedla na Velký Lipový (925 m) a Javorový vrch (1.032 m). Odměnou za vynaloženou námahu nám bude krásná okolní příroda a čistý vzduch. Nakonec sklesáme do Třince, odkud se vydáme k domovu. Znaveni na těle, ale povzneseni na duši a se spoustou nových zážitků. (↔ 21 km, ↑ 791 ↓ 639 m)

Ubytování

Ubytováni budeme 1 x na horské chatě a to ve vícelůžkových pokojích. Vždy se snažíme zohlednit složení skupiny. Ne vždy je však možné vyjít všem vstříc. WC a sprchy jsou mimo pokoj. Další dvě noci strávíme v penzionech a to opět spíše ve vícelůžkových pokojích. Sociální zařízení může být umístěno mimo pokoj. Lůžkoviny jsou zajištěny.

Strava

Během akce budou zajištěny snídaně. Během túr se naobědváme v hospůdkách. Malá sváča v podobě oblíbených müsli a čokotyčinek apod. se ale hodí vždycky.

Doprava

Doprava není zahrnuta v ceně zájezdu. Spojení do Frenštátu a spojení z Havířova, je však pravidelné. Ideální spoj vám rádi navrhneme. Ověřit ho lze na idos.cz.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o poměrně náročný přechod, který ovšem absolvujeme nalehko. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 4. Hory, ty české nevyjímaje, nemůžeme v žádném případě podceňovat. Je třeba se připravit na případné změny počasí i nízké teploty a tomu přizpůsobit garderóbu. Délky tras včetně převýšení najdete v programu zájezdu. Akce je vhodná pro zdatnější turisty. 

Další info

Tato akce je určena pro komorní skupinu o maximálním počtu 12 osob.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Javorníky

Javorníky

19. 8. - 22. 8. 2021 Chci to vidět
Jeseníky a Králický Sněžník

Jeseníky a Králický Sněžník

7. 10. - 10. 10. 2021 Chci to vidět
Přechod Šumavy

Přechod Šumavy

15. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět