Beskydy - přes 9 vrcholů

Beskydy - přes 9 vrcholů

4 dny / 3 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Přes hory doly beskydské aneb kudrnovská horská výzva

Nejen slavný vytrvalostní závod B7, ale i kudrnovská B9, má svou neopakovatelnou atmosféru. Na našem putování ujdeme téměř 100 km a nastoupáme kolem 5.000 výškových metrů. Inu, kudrnovská VÝZVA! Během dobývání 9 vrcholů Beskyd však nemusíme běžet ani nikam spěchat. Plnými doušky si můžeme užívat překrásnou přírodu a nasávat energii kopců, které skýtají nejet pocit z „dobře vykonané práce“, ale i úchvatné výhledy do krajiny. Pošlapeme nalehko jen s tím nejnutnějším vybavením, spát budeme v chatách a ochutnávka místních specialit bude pak tou zaslouženou třešinkou na dortu plném zážitků. 

Cena zahrnuje

  • 3x ubytování na horské chatě se snídaní
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

  • dopravu do Frenštátu pod Radhoštěm a dopravu z Třince

Průvodci

Taťána Zavřelová

9. 7. - 12. 7. 2020 / č.zájezdu 22037CZ-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Naše horské putování zahájíme ve Frenštátu pod Radhoštěm. Pokoříme Velký Javorník ( 917 m), pokocháme se výhledem a přes sedlo Pindula vystoupáme až na starobylý Radhošť (1.029 m) se sochou stejnojmenného pohanského boha. Odtud je to pak už kousek na Pustevny (1.029 m), kde nás čekají teplé peřiny a valašská kyselica (↔ 20 km, ↑ 1.167 ↓ 550 m)

2. den

Ráno vyrazíme svižně na Čertův mlýn (1.209 m). Kopec, kde se podle pověsti čerti scházeli ve starém mlýně. Dodnes jsou tam jeho pozůstatky patrné. A pak už nás čeká poněkud náročnější výstup na druhou nejvyšší horu Beskyd Smrk
(1.276 m). I z něj se rozhlédneme do kraje. Závěr dne budeme klesat do Ostravice, kde si u dobrého jídla a pití odpočineme před královským výstupem na Lysou horu. (↔ 30 km, ↑ 1.090 ↓ 1.566 m)

3. den

Výstup na Lysou horu (1.323 m), nejvyšší vrchol Beskyd, je opravdová výzva. Není zadarmo, ale odměna stojí za to. Dechberoucí výhledy, příjemná hospůdka a tělo plné endorfinů. Po zasloužené pauze nás čekají ještě dva kopce Kykulka (996 m) a Travný vrch (1.182 m). Pak už jen sestoupáme do Morávky k našemu poslednímu noclehu (↔ 27 km, ↑ 1.070 ↓ 1.118 m)

4. den

Vydáme se přes Ropici (1.083 m) vstříc dalším kopcům. Čeká nás výstup do sedla na Velký Lipový (925 m) a Javorový vrch (1.032 m). Odměnou za vynaloženou námahu nám bude krásná okolní příroda a čistý vzduch. Nakonec sklesáme do Třince, odkud se vydáme k domovu. Znaveni na těle, ale povzneseni na duši a se spoustou nových zážitků. (↔ 21 km, ↑ 791 ↓ 639 m)

Ubytování

Ubytováni budeme 1 x na horské chatě se snídaní a to ve vícelůžkových pokojích a 2 x na chalupách ve vícelůžkových pokojích s možností vaření. Sociální zařízení jsou ve všech případech mimo pokoj. Lůžkoviny jsou zajištěny. 

Strava

V rámci nocování na horské chatě budeme mít zajištěnou snídani. Na chalupách si můžeme uvařit sami, ale spíše si zajdeme někam do hospůdky na večeři a snídaně si pořídíme v obecních obchodech. Během túr se naobědváme v hospůdkách. Malá sváča v podobě oblíbených müsli a čokotyčinek apod. se ale hodí vždycky.

Doprava

Doprava není zahrnuta v ceně zájezdu. Spojení do Frenštátu a spojení z Havířova, je však pravidelné. Ideální spoj vám navrhneme.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o náročnější přechod, ovšem nalehko. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 3 - 4. Hory, ty české nevyjímaje, nemůžeme v žádném případě podceňovat. Je třeba se připravit na případné změny počasí i nízké teploty a tomu přizpůsobit garderóbu. Délky tras včetně převýšení najdete v programu zájezdu. Akce je vhodná pro zdatnější turisty.

Další info

Tato akce je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 12 osob.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.