Beskydy - přes 9 vrcholů

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

přes hory doly beskydské aneb kudrnovská horská výzva

Nejen slavný vytrvalostní závod B7, ale i kudrnovská B9, má svou neopakovatelnou atmosféru. Na našem putování ujdeme téměř 100 km a nastoupáme kolem 5.000 výškových metrů. Inu, kudrnovská VÝZVA! Během dobývání 9 vrcholů Beskyd však nemusíme běžet ani nikam spěchat. Plnými doušky si můžeme užívat překrásnou přírodu a nasávat energii kopců, které skýtají nejet pocit z „dobře vykonané práce“, ale i úchvatné výhledy do krajiny. Pošlapeme nalehko jen s tím nejnutnějším vybavením, spát budeme pod střechou a ochutnávka místních specialit bude pak tou zaslouženou třešinkou na dortu plném zážitků. 

Solidní sportovní výkon, který vás bude stát dva dny dovolené!

Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v penzionech a horských chatách se snídaní
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr

Cena nezahrnuje

  • dopravu do Frenštátu pod Radhoštěm a dopravu z Třince

Videa

Program zájezdu

1. den

Naše horské putování zahájíme ve Frenštátu pod Radhoštěm. Pokoříme Velký Javorník ( 917 m), pokocháme se výhledem a přes sedlo Pindula vystoupáme až na starobylý Radhošť (1.029 m) se sochou stejnojmenného pohanského boha. Odtud je to pak už kousek na Pustevny (1.029 m), kde nás čekají teplé peřiny a valašská kyselica (↔ 20 km, ↑ 1.167 ↓ 550 m)

2. den

Ráno vyrazíme svižně na Čertův mlýn (1.209 m). Kopec, kde se podle pověsti čerti scházeli ve starém mlýně. Dodnes jsou tam jeho pozůstatky patrné. A pak už nás čeká poněkud náročnější výstup na druhou nejvyšší horu Beskyd - Smrk
(1.276 m). I z něj se rozhlédneme do kraje. Závěr dne budeme klesat do Ostravice, kde si u dobrého jídla a pití odpočineme před královským výstupem na Lysou horu. (↔ 30 km, ↑ 1.090 ↓ 1.566 m)

3. den

Výstup na Lysou horu (1.323 m), nejvyšší vrchol Beskyd, je opravdová výzva. Není zadarmo, ale odměna stojí za to. Dechberoucí výhledy, příjemná hospůdka a tělo plné endorfinů. Pak už jen sestoupáme do Morávky k našemu poslednímu noclehu (↔ 20 km, ↑ 1.070 ↓ 1.100 m)

4. den

Vydáme se přes Ropici (1.083 m) vstříc dalším kopcům. Čeká nás výstup do sedla na Velký Lipový (925 m) a Javorový vrch (1.032 m). Odměnou za vynaloženou námahu nám bude krásná okolní příroda a čistý vzduch. Nakonec sklesáme do Třince, odkud se vydáme k domovu. Znaveni na těle, ale povzneseni na duši a se spoustou nových zážitků. (↔ 21 km, ↑ 791 ↓ 639 m)

Ubytování

Ubytováni budeme na horských chatách a v penzionech a to ve vícelůžkových pokojích. Sociální zařízení může být umístěno mimo pokoj. Lůžkoviny jsou zajištěny.

Strava

Během akce budou zajištěny snídaně. Během túr se naobědváme v hospůdkách. Malá sváča v podobě oblíbených müsli a čokotyčinek apod. se ale hodí vždycky.

Doprava

Doprava není zahrnuta v ceně zájezdu. Spojení do Frenštátu a spojení z Havířova, je však pravidelné. Ideální spoj vám rádi navrhneme. Ověřit ho lze na idos.cz.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o náročný přechod, který ovšem absolvujeme nalehko. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 4. Hory, ty české nevyjímaje, nemůžeme v žádném případě podceňovat. Je třeba se připravit na případné změny počasí i nízké teploty a tomu přizpůsobit garderóbu. Délky tras včetně převýšení najdete v programu zájezdu. Vzhledem k velkým denním převýšením i vzhledem k počtu našlapaných km během dne, je akce vhodná pro zdatnější turisty. 

Další info

Tato akce je určena pro komorní skupinu o počtu cca 12 osob.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Přechod Novohradských hor nalehko

Přechod Novohradských hor nalehko

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Přechod Šumavy

Přechod Šumavy

10. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět