Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

Za zážitky bez obav

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Expedice na kole na těžko od Krimmelských vodopádů do Brna

Pro dobrodružné duše prahnoucí po cyklodobrodružství je připravena nálož kilometrů na těžko, kdy platí heslo: „co nemáš, to nepotřebuješ“. Na kole (ideálně gravel bike) s brašnami zdoláme různorodým prostředím přibližně 630 km (4000 m výškových). Výchozím bodem pro nás budou Krimmelské vodopády, kam se svezeme společně se zájezdem Zell am See. Následně pojedeme primárně údolními cyklotrasami pod Alpskými velikány. Pár kopců s nastoupenými výškovými metry nás však nemine. Několik desítek kilometrů absolvujeme i po věhlasné Dunajské cyklostezce. Na závěr si dopřejeme chuť jižní Moravy a se sklenkou výborného vína si užijeme pohody ve Znojmě. Poslední den dojedeme až do Brna, kde naše cykloputování zakončíme. Nocovat budeme vždy ve vlastním vybavení (stan/žďárák) v kempech evropských standardů.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem (do Rakouska)
  • 4x kemp
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • pišingr

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

V úterý ve 21:00 hod. odjezd z Brna do Českých Budějovic (01:00 hod.) a dále k nejvyšším vodopádům ve střední Evropě (380 m) - Krimmelským vodopádům, které si můžeme prohlédnout pěkně zblízka (cca 2,50 EUR).  Po prohlídce Krimmelských vodopádů budeme pojedeme údolními cyklotrasami podél řeky Salzach až do Sankt Johan im Pongau. Následně zabočíme směr městečko Radstadt, kde v kempu strávíme první noc (130 km).

2. den

Podél řeky Enns budeme pokračovat v našem cykloputování přes město Liezen směrem do NP Gesäuse, jenž je nejmladším z rakouských národních parků. Nachází se ve středním Rakousku na severu spolkové země Štýrsko. Zahrnuje velkou část pohoří Gesäuse, jež je součástí Ennstalských Alp. Zde si nadělíme první pořádnou odbočku z údolí a nastoupáme 600 m výškových do panoramatické vesničky Hochscheinbenalm. Odtud sjedeme zpátky do údolí a zakempujeme ve vesničce Mooslandl (135 km).

3. den

Další den budeme nakrátko kopírovat malebné údolí řeky Salzy, ze kterého se přehoupneme do údolí řeky Ybbs. Po ERW cyklotrase budeme pomalu opouštět výhledy na alpské velikány a po různu kopírovat řeku Erlauf, která nás dovede až k Dunaji do městečka Melk. Dominantou města je jeho klášter, který se tyčí na návrší. Noc strávíme v kempu přímo u Dunaje. (130 km)

4. den

Svezeme se po Dunajské cyklostezce až do Krems am der Donau, kde nabereme směr ČR a dojedeme až k Vranovské přehradě. Po smočení nohou začneme obdivovat krásy NP Podyjí a všudypřítomné vinice. Našim cílem bude jihomoravské město Znojmo, kde oslavíme se sklenkou vína naše putování (150 km).

5. den

Poslední den projedeme malebné vesničky jižní Moravy až k Moravskému Krumlovu, kde již nabereme přímý směr cílové destinace - Brna. Do cíle dorazíme během nedělního odpoledne a s bolavýma nohama plni zážitků se rozloučíme (85 km).

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci kompletně ve vlastním vybavení (stan/žďárák/tarp dle preferencí) v kempech evropských standardů

Strava

Vlastní. Potraviny bude možné dokupovat v průběhu celé naší cesty a určitě se počítá i s návštěvou restauračních zařízení, hospůdek, vináren....

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby (jen na start, do Brna po svých). Kola přepravujeme ve speciálních cyklovlecích.

Nástupní místa

Náročnost

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Celkem našlapeme 630km s převýšením cca 4000m. Uvedený program zájezd odpovídá náročností 4 z 5 bodové škály

Další info

Doporučený typ kola: gravel bike, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Doporučené vybavení:

  • brašna přední - řidítková: ideální pro mini stan/žďárák+nafukovačku a pár kusů oblečení na vycpání zbytku místa
  • brašna rámová - doklady, osobní věci, hygienické potřeby, ručník, svačinky (dobrá přístupnost i přes den po cestě)
  • brašna podsedlová (alespoň 16l): spacák a oblečení, boty civil/ zámek na kolo
  • volitelně brašny na vidlici/ přídavná brašna s vybavením na vaření (kdo má ambice)

Vhodné je namontování více košíků na bidony, z čehož jeden je pro bidon s nářadím na opravu.
Další vychytávkou je cyklo ledvinka, která je příjemnější než batoh a tím budete mít vše zásadní vždy po ruce.
Oblečení: cyklistické kraťasy, dres, pláštěnka, návleky kolena/rukávky, rukavice na kolo(+ náhradní sada kraťasy a dres), oblečení civil minimalistické (péřovka, goretex bunda), šátek na krk, boty civil, plavky

Povinné vybavení:
  • helma, světlo přední/čelovka + zadní (blikačky)

Dále vás může inspirovat článek průvodkyně o bikepackingu - Bikepacking - cesta za dobrodružstvím

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.