Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

Za zážitky bez obav

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Bikepackingová výzva kolem alpských jezer až do Brna.

Pro dobrodružné duše prahnoucí po cyklodobrodružství je připravena nálož kilometrů na těžko, kdy platí heslo: „co nemáš, to nepotřebuješ“. Na kole (ideálně gravel bike) s brašnami zdoláme různorodým prostředím přibližně 600 km a 6000 výškových metrů. Vyšlapeme několik horských sedel, projedeme kolem alpských jezer Wolfgansee, Mondsee, Seeache, Traunsee, Almsee, poté zamíříme směr Novohradské Hory, Česká Kanada a po 5 dnech dojedeme až do Brna, kde naše cykloputování zakončíme. 

Videa

Program zájezdu

1. den

Svezeme se se zájezdem Solná Komora do rakouského Bad Goisernu. Odtud začíná naše dobrodružství po vlastní ose. První den nás čeká alpská výzva. Objedeme Hallstattské jezero, vystoupáme do horského města Gosau, sjedeme do údolí řeky Lammer, abychom znovu vystoupali do lyžařského střediska Postalm. Následně nás čeká sjezd k jezeru Wolfgangsee, výjezd přes malý kopeček Mondsee a noc v kempu u jezera Seeache (110 km).

2. den

Po šotolinovém výjezdu na Vorderer Langbathsee si užijeme sjezdík k jezeru Traun. Následuje další kopec k jezeru Offensee. Mineme Almsee a údolím řeky Alm pojedeme až do městečka Steinfelden, ze kterého odbočíme do údolí řeky Krems. Ubytujeme se v kempu ve městečku Kremsmunster (130 km).

3. den

Podél řeky Krems budeme pokračovat po cyklotrase až do města Traun, kde se napojíme na stejnojmennou cyklostezku. Po ní dojedeme až k Dunaji a nedaleko od Lince jej přejedeme. Alpy necháme definitivně za zády a naším dalším cílem budou Novohradské Hory. Projedeme města Pregarten, Freistadt a přes hraniční přechod Cetviny vjedeme do ČR. Budeme kopírovat celé Novohradské Hory. Noc strávíme v kempu ve Veveří nedaleko Nových Hradů (135 km).

4. den

Projedeme malebné Třeboňsko a uvidíme hned několik tamních rybníků (Hejtman, Staňkovský rybník..). Přes Novou Bystřici vjedeme do České Kanady, kde rozhodne nemineme hrad Landštejn a překrásné město Slavonice. Projedeme Jevišovickou pahorkatinou až do samotných Jevišovic, kde strávíme poslední noc (142 km).

5. den

Přes Moravský Krumlov, Ivančice a Modřice dojedeme do grande finále – Brna. Tam se po 5 dnech našeho putování plni dojmů a zážitků rozloučíme (78 km).

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci kompletně ve vlastním vybavení (stan/žďárák/tarp dle preferencí) v kempech evropských standardů

Strava

Vlastní. Potraviny bude možné dokupovat v průběhu celé naší cesty a určitě se počítá i s návštěvou restauračních zařízení, hospůdek, vináren....

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby (jen na start, do Brna po svých). Kola přepravujeme ve speciálních cyklovlecích.

Nástupní místa

Náročnost

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Celkem našlapeme 600km s převýšením cca 6000 výškových metrů. Uvedený program zájezd odpovídá náročností 4 z 5 bodové škály

Další info

Doporučený typ kola: gravel bike, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Doporučené vybavení:

  • brašna přední - řidítková: ideální pro mini stan/žďárák+nafukovačku a pár kusů oblečení na vycpání zbytku místa
  • brašna rámová - doklady, osobní věci, hygienické potřeby, ručník, svačinky (dobrá přístupnost i přes den po cestě)
  • brašna podsedlová (alespoň 16l): spacák a oblečení, boty civil/ zámek na kolo
  • volitelně brašny na vidlici/ přídavná brašna s vybavením na vaření (kdo má ambice)

    Tipy:
  • Vhodné je namontování více košíků na bidony, z čehož jeden je pro bidon s nářadím na opravu.
  • Další vychytávkou je cyklo ledvinka, která je příjemnější než batoh a tím budete mít vše zásadní vždy po ruce.
  • Oblečení: cyklistické kraťasy, dres, pláštěnka, návleky kolena/rukávky, rukavice na kolo(+ náhradní sada kraťasy a dres), oblečení civil minimalistické (péřovka, goretex bunda), šátek na krk, boty civil, plavky

Povinné vybavení:
  • helma, světlo přední/čelovka + zadní (blikačky)

Dále vás může inspirovat článek průvodkyně o bikepackingu - Bikepacking - cesta za dobrodružstvím

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články