Bolívie a Peru

Za zážitky bez obav

Bolívie a Peru

16 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

cesta do srdce Jižní Ameriky

BOLÍVIE, též nazývána "Tibet Jižní Ameriky", je doposud stále cestovatelsky jen zčásti prozkoumané území jihoamerického kontinentu. Díky obrovské rozloze, nízkému osídlení a přírodní rozmanitosti nabízí zažít opravdové dobrodružství v neskutečných scenériích. Projdeme se mezi ostrými zelenými vrcholky v NP Amboro, pojedeme pestrobarevnou, na horniny bohatou krajinou kolem města Potosí, několik dní budeme putovat neosídlenými dálavami NP Abaroa s jeho barevnými vysokohorskými lagunami, obývanými plameňáky, bizarně tvarovanými skalami a pasážemi jak z jiné planety. Vrcholem bude Salar de Uyuni, 200 km dlouhá vodorovná pláň vytvořená ze soli, připomínající Antarktidu. Všude budeme potkávat bolivijské indiány, kteří tvoří většinu obyvatel země a vytvářejí jeji výrazný koloryt. Koloniální tvář Bolívie na naší cestě reprezentuje hlavní město Sucre. V největším městě La Paz se budeme prodírat indiánskými trhy, včetně čarodějnického. Ponoříme se i hluboko do historie v archeologickém nalezišti tisícileté tiwanacké kultury se slavnou Bránou slunce, a nebo podnikneme adrenalinový sjezd na kolech po vyhlášené Silnici smrti! Překvapením na závěr cesty budou určitě písečné duny v subtropické části země...
PERU v těsném sousedství malebného poutního města Copacabana s krásným mariánským kostelem. kde se prolíná předkolumbovský svět s křesťanským přímo na březích legendárního jezera Titicaca, by byl hřích vynechat. Po překročení hranic nasajeme tamní poklidný venkovský život při březích jezera, včetně plavby na úžasné rákosové ostrovy Los Uros s obchůdkama, zahrádkami a dokonce kostelíkem. Navštívíme tam též tajemnou inckou svatyni Puerta de Amaru Muru ve tvaru obrovské skalní brány, považovanou za vstup do jiné "vesmírné dimenze" a městečko Juli, zvané pro spoustu kostelů Řím Altiplana.

Cena zahrnuje

  • veškerá ubytování cestou - převážně v hotýlcích, 2-3x v noclehárnách v NP Abaroa, 1x v solném hotelu
  • ubytování je většinou se snídaní
  • česky mluvícího průvodce, který je velkým znalcem a milovníkem Bolívie
  • vstupy do národních parků a rezervací v rámci programu (NP Amboro, NP Abaroa, vstup na Los Uros, Tiwanaku, Silnice smrti), do archeologického komplexu Samaipata, na ostrov kaktusů v Salaru de Uyuni)
  • dopravu, včetně lodní dopravy na Titicaca. Doprava v na místě sjednaných minibusech a nebo v dálkových autobusech. Jeden nebo dva noční přejezdy
  • pojištění léčebných výloh, úrazu, zavazadel a odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku, včetně poplatku za odbavené zavazadlo (orientační cena zpáteční letenky od cca 30.000 Kč včetně tax)
  • vstupy do památek a muzeí ve městech

Videa

Program zájezdu

1.a 2. den.

Po příletu do Santa Cruz a malém občerstvení přejedeme čtyřhodinovým přesunem do NP Amboro s příjemným klimatem a strhujícími panoramaty. Zde strávíme i následující den relaxačním pobytem v přírodě, pozorováním papoušků, koupelí pod vodopády…

3. a 4. den.

Navštívíme tajemné archeologické naleziště El Fuerte, zvané bolivijské Machu Picchu, nedaleko městečka Samaipata a vyrazíme hlavní město Bolívie Sucre. V Sucre si prohlídneme krásné koloniální památky včetně druhé nejstarší university Latinské Ameriky. Podvečer přejezd do Potosí.

5. den.

Celý den zasvětíme poznání slavného Potosí, města s pohnutou historií a zásadním významem pro koloniální období celé Jižní Ameriky.

6., 7. a 8.den

Pozoruhodné putování přes největší solnou pánev na světě, 200 km dlouhý Salar de Uyuni, a vysokohorské oblasti s barevnými lagunami, plameňáky, majestátními sopkami či doslova abstraktními krajinými výjevy. Projdeme se po březích lagun Coloráda nebo Verde, uvidíme kamenný strom, poušť Salvatora Dalího, a mnohé další zajímavosti.

9. den.

Přes noc se dostaneme do La Pazu, jednoho z nejscéničtějších města na světě - umístěného ve vysokohorském údolí, obklopeném pěti a šesti tisícovými vrcholy a Altiplanem s nadmořkou výškou 4200 metrů. Křivolaké uličky skrývají i Trh čarodějnic!

10. den.

Pojedeme k jezeru Titicaca, prozkoumáme malebné okolí poutního města Copacabana, s krásným kostelem. Všude se zde prolíná překolumbovský svět s křesťanským.

11. den.

Překročíme hranici do sousedního Peru, kde projedeme poklidným venkovským krajem hlavně k tajemné obrovské incké svatyni Puerta de Amaru Muru - tzv. “bráně do jiné vesmírné dimenze”. V jejím okolí poznáme přilehlou část Peru, včetně městečka Juli, zvaného též pro velké množství kostelů Řím Altiplana. A tento den také vyplujeme na jezero Titicaca a zkusíme, jak moc se houpe pod nohama povrch rákosových ostrovů Los Uros s místními obyvateli, obchůdky i kostelíkem.

12. den.

Vracíme se do Bolívie, abychom navštívili bývalé centrum největší jihoamerické předkolumbovské kultury Tiwanaku. Hlavní město stejnojmenné kultury, předcházející Incké říši, bylo obydleno přes 1000 let nepřetržitě. Večer budeme už zase popíjet bolivijské pivo v La Paz…


13. den.

Tento den je pro opravdové odvážlivce: čeká nás sjezd silnice smrti na kolech. Samozřejmě lze libovolné úseky vynechat a svézt se doprovodným vozidlem. Obvykle však jízda na kole nad několikaset metrovými srázi natolik účastníky uchvátí, že vozidlo nechají prázdné. Za několik hodin sjedeme z vysokohorské oblasti v 5200 mnm do příjemných tropických 1200 mnm.


14. den.

Ještě naposledy vyjedeme do hor, navštívíme některé ze zajímavých přírodních lokalit poblíž La Pazu, zajdeme na trh na lahodný džus z čerstvého ovoce, dokoupíme chybějící dárky a na noc se přesuneme do nížinného Santa Cruzu (alternativně možno tento úsek letět)

15. den.

Za Santa Cruzem se překvapivě nachází oblast písečných dun, kde si na chvíli budeme připadat jako na Sahaře… Zbylý čas věnujeme poznání Santa Cruzu, jeho katedrály, centra se specifickou atmosférou.

16. den.

Dopoledne se se rozloučíme se Santa Cruz a tím i s celou Bolivií. Pak už jen přesun na letiště a odlet domů.  

Ubytování

Během pobytu v Bolívii a Peru budeme nocovat v malých místních turistických hotelech a penzionech (2 - 4 lůžkových pokojích), v pokojích s vlastním příslušenstvím. Na okruhu Salarem de Uyuni se spí jednu noc v solném hotelu a dvě noci ve vícelůžkových ubytovnách se společným sociálním zařízením. Jiná možnost zde zatím není. Tedy nejsme schopni vám zajisti např. dvoulůžkové pokoje po celou dobu pobytu, ale uděláme maximum, abychom vaším požadavkům vyšli maximálně vstříc.  Jednu až dvě noci strávíme přesunem v pohodlném autobusu a ušetříme tím čas nutný k překonání obrovských vzdáleností.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V ceně ubytování je většinou zahrnuta snídaně. Stravovat se budeme místních restauracích, hospůdkách či na tržištích (čerstvé ovoce, výborné ovocné džusy!).  Cesta po Salaru de Uyuni zahrnuje plnou penzi obsaženou v ceně zájezdu. Pitná voda v PET lahvích je všude k dispozici. Z vodovodu se voda v Bolívii ke konzumaci nepoužívá…

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Peru (tedy 17. den zájezdu).

Po Bolivii a Peru se budeme pohybovat jak najatou, tak hromadnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Alespoň lehce vytrénované tělo bude na zájezdu velkou výhodou. Často se budeme pohybovat ve značných nadmořských výškách, takže i při procházkách po městech jako je Potosí, La Paz a nebo v okolí jezera Titicaca se nejspíš zadýcháme. V tropických částech Bolívie bude horko, ve vysokohorských oblastech zejména v noci naopak zima.
Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.

Další info

aktuální podmínky vstupu do Bolívie
Ukončené očkování, PCR test nebo antigenní test - podrobněji na MZV.

aktuální podmínky vstupu do Peru
aktuálně nejsou pro vstup žádná omezení, je však dobré průběžně sledovat MZV.

zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a s kterým se dobře manipuluje během přejezdů. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce.

počasí
V Bolívii a Peru panuje v období našich zájezdů období sucha. Převážně se budeme pohybovat v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, kde je předpoklad suchého a celodenně slunečného počasí. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce zde po západu slunce teploty mohou klesat až pod bod mrazu. Během dne se však rychle otepluje a teplota dosahuje až k cca 20°C, v oblasti kolem Santa Cruz pak až 28°C. Lze tedy říci; neočekávejte vedro ani déšť, zato se připravte na značné střídání teplot.

cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po ukončení zájezdu. Pro cestu není potřeba vízum.

očkování
Pro cestu Bolívie a Peru není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Nebudeme se pohybovat v oblastech ohrožených výskytem malárie ani žluté zimnice, profylaxe proti malárii ani očkování proti žluté zimnici proto není nutné.
Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Nástupní /výstupní místo: Sanat Cruz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.