Bosna pro otužilce

Za zážitky bez obav

Bosna pro otužilce

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Národní park Una v zimě v plavkách aneb jak vyrazili otužilci na expedici do Bosny

Navštivte s námi jednu z nejkrásnějších a přitom neprávem opomíjenou zemi Balkánu - Bosnu a to netradičně uprostřed zimy. Netradiční bude i naše otužilecké koupání v průzračných vodách smaragdové řeky Uny, pohádkových vodopádech i klidných tůňkách, které místní příroda nabízí. Znáte ten pocit, když vidíte bublající potůček a jediné, na co myslíte, je “tady by to šlo”? Přidejte se do naší expedice a můžeme společně pátrat po nejlepších místech, kde by to “šlo”.

Zájezd je určen pro nadšence otužování, s více či méně zkušenostmi, ale touhou posunout dál hranici svých možností, prožít nové zážitky a seznámit se stejně naladěnými vyznavači otužování. Vyzkoušíte si různé dechové techniky (Wim Hof, Buteyko, Frolov a další), ukážeme si zahřívací metody, posuneme hranici vašich možností v chladu a dokážeme si, že stejně je to všechno jenom v hlavě.

Naučíme vás metody, se kterými dokážete lépe ovládat své tělo a mysl. Budeme se věnovat dechu a řízenému vystavování se chladu. Díky tomuto získáte vedle řady přínosů pro zdraví také dovednosti, které vám pomohou zdolat i ty největší překážky pomocí nastavení mysli.

Tedy co vám workshop přinese:


  • schopnost přijímat chlad s radostí

  • posílení imunitního systému a zdraví

  • základní principy práce s myslí

  • způsob, jak zvládat stres a extrémní situace

  • sílu dechu

  • posílení sebedůvěry

  • příliv nové energie

  • hlavně jedinečný zážitek
Zájezd realizujeme v menší skupině do 15 osob.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • případně vstupy
  • wellness v hotelu

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Večerní odjezd z České Republiky a noční přejezd až do naší cílové země Bosny a Hercegoviny. Ubytujeme se a vyrazíme k nedaleké Uně. Odpoledne navštívíte vodopád Bliha. A mimo chladu započneme také rovnou s poznáváním místní balkánské kultury a to večeří v restauraci ve městě Bosanska Krupa.

3. - 4. den

Národní park Una - samotná řeka už dle názvu je jedinečná a vodopády, které na ní leží, jsou neskutečné. Dle chuti a času uvidíme či dokoce se i vykoupeme v řece Uně a vodopádech Prskalo, Štrbacki Buk, Martin Brod.

5. - 6. den

Rozloučení s Unou. Prohlídka a případné koupání v jeskyni Dabarská pecina. A na rozmrznutí před cestou domů se zastavíme v maďarských termálech. Pak se nočním přejezdem vydáme zpět do ČR.

Ubytování

Uprostřed přírody je skrytý nádherný moderní hotel v rustikálním stylu, který nabízí ubytování v útulně vybavených pokojích pro dva. Součástí hotelu je sauna, bazén, posilovna a možnost masáží.

Strava

Ve středu ráno se nasnídáte z vlastních zásob, případně nakoupíte v místní pekárně a stejně tak v sobotu večer. Ostatní snídaně a večeře jsou v ceně zájezdu (buď formou místní polopenze či využitím bosenských hospůdek).

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována dle počtu účastníků devíti místným či 20 místným mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd jen mírně cestovatelsky náročný. Co se otužování týká je naročnost volitelná. Koupání je dobrovolné, každý se může rozhodnout, kam se zanoří. Zájezd je určen pro otužilce, kteří už mají alespoň první zkušenosti za sebou. Každý si může určit své limity. Doporučujeme lékařskou prohlídku a vyjádření lékaře.

Další info

Cestovní doklady
Pro cestu do Bosny a Hercegoviny i všech ostatních navštívených zemí stačí platný občanský průkaz. Pokud cestujete s cestovním pasem, překontrolujte před cestou jeho platnost, která by měla přesahovat minimálně 3 měsíce po návratu. S ohledem na množství přejížděných hranic preferujeme občanku, u které odpadá zdlouhavý proces skenování a razítkování.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.