Dobročinný kurz buddhismu

Za zážitky bez obav

Dobročinný kurz buddhismu

11 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

čerpání moudrosti buddhismu v horách indického Ladakhu

Malý Tibet leží v nejsevernějším cípu Indie a je posledním místem na světě, kde zůstává tibetská kultura nepotlačena. Ve spolupráci s místní školou a uznávaným buddhistickým učitelem vám nabízíme zcela unikátní příležitost načerpat moudrost buddhismu přímo v odlehlé vesničce Mulbekh, v srdci Ladakhu. V rámci zcela unikátního kurzu se naučíte meditační techniky a pochopíte význam buddhistické filozofie. V horách nad vesnicí navštívíme posvátné místo Fokar Zong, kde dodnes praktikují buddhističtí mnichové. Po kurzu vyrazíme na 4 denní putování do hor, které nás oslní mohutným geniem loci nejvyšších světových velehor. Strávíme také několik dní v Lehu, hlavním městě oblasti, odkud navštívíme i přilehlé zajímavosti. Vzhledem k dobročinnému charakteru akce získal kurz laskavé požehnání místních duchovních autorit i jedinečné zázemí ženského kláštera. Absolvováním kurzu totiž významně podpoříte tamní školu, kterou finančně podporuje 14. Dalajláma společně s komunitou českých Himálajských patronů přes organizaci Brontosauři v Himálajích.
Odvážnější dobrodruhové, které lákají výstupy do hor, si mohou rovnou zakoupit zájezd prodloužený o trek v Malém Tibetu.

V ceně zájezdu je plná penze po dobu konání kurzu! 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky včetně vnitrostátního přeletu z Dillí do Lehu a zpět od cca 25.000 Kč včetně tax)
  • víza (25 USD)
  • individuální stravování po dobu pobytu v Lehu

Videa

Program zájezdu

1.-3. den

Přílet do Lehu, kulturního i náboženského centra indického LADAKHU v srdci HIMALÁJÍ. Ubytujeme se a dopřejeme si klidnou aklimatizaci = přivyknutí na nezvyklou nadmořskou výšku. V rámci aklimatizace prozkoumáme hlavní město, navštívíme městský palác, kláštery i stupy ve městě i zajímavosti v okolí.

4.-5. den

Přesun do horské vesnice Mulbekh, místa konání kurzu buddhismu. Cestou návštěva kláštera ve vesnici Alči s nástěnnými malbami z 11. Století zapsaného v UNESCO. Příjezd do horské vesnice Mulbekh, jejíž dominantou je 1200 let stará desetimetrová socha Buddhy vytesaná do kamene. Přivítání ve vesnici a ubytování v klášteře. Úvod do filozofie buddhismu a zahájení kurzu.

6.-7. den

Kurz buddhismu pod vedením uznávaného buddhistického učitele pana Tsewang Norbu Viveka. Výuka probíhá v plně funkčním ženském klášteře, který žije svým vlastním životem, tj. mnišky praktikují své duchovní i společenské povinnosti. Výuka kurzu buddhismu je zde úplně výjimečná událost podpořená místními duchovními autoritami jako výraz vděku za podporu rozvoje místní školy. V průběhu kurzu bude vysvětlena buddhistická filozofie a jak si ji správně vyložit, naučíte se základní meditační techniky a význam buddhistické symboliky.

8. den

Celodenní výlet na posvátné místo FOKAR ZONG v horách nad vesnicí Mulbekh, kde dodnes praktikují buddhističtí mnichové. Na tomto posvátném místě si také zameditujeme.

9. den

Zakončení kurzu buddhismu v místním klášteře, představení podporavné školy Spring Dales Public School s kulturním programem a poslední společná noc v Mulbekhu. Nebo příprava na trek (pokud se zúčastníte prodloužené verze).

10.-11. den

Přesun k posledního noclehu do Lehu, nákup tradičních suvenýrů a odlet domů - z Lehu přes Dillí zpět do ČR.

Ubytování

Po dobu konání kurzu v Mulbekhu budeme nocovat v plně funkčním ženském klášteře. Jedná se o skromné účelné ubytování prostoupené duchovní atmosférou místa. Po dobu pobytu v Lehu budeme nocovat v turistických hotýlcích. Dobití fotoaparátu bude možné v klášteře i hotýlku v Lehu. Redukce na zásuvky není zapotřebí.

Strava

Během kurzu bude zajištěna místní plná penze. Vegetariánská alternativa je možná. Pouze po dobu pobytu v Lehu bude stravování ve vlastní režii. Ceny jídla v Indii jsou velice příznivé.

Doprava

Zájezdy, do jejichž výchozího bodu je nutné se dopravit letecky, začínají až v cílové destinaci, proto letenky nejsou do ceny zájezdu zahrnuty. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je splněna podmínka minimálního počtu účastníků nutného pro realizaci zájezdu, kontaktujeme všechny přihlášené a nabídneme jim optimální letecké spojení. Vždy máte na výběr, zda nabídnutého leteckého spojení využijete nebo si necháte navrhnout jinou variantu, případně si letenky zajistíte sami. Letenky jsou často splatné do 24 hodin od rezervace. Částku potřebnou k úhradě letenek mějte proto stále k dispozici. Zálohu v předpokládané výši ceny letenek můžete na náš účet složit dokonce již spolu se zálohou na zájezd a podle skutečné ceny letenek se následně provede doúčtování. S ohledem na velký časový posun počítejte s odletem o den dříve, tedy 0. den zájezdu.

Nástupní a výstupní místo: Leh, Indie

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 11-denní zájezd spojený s poznáváním himalájských oblastí a meditací v klášteře. Veškeré přesuny budou probíhat hromadnou dopravou, takže se nemusíte bát, že půjde o náročnou turistiku. Jediným úskalím může být překonání výškové nemoci, avšak první 3 dny proběhne aklimatizace, při níž si na vyšší polohu zvyknete. Odvážnější dobrodruhové, které lákají výstupy do hor si mohou rovnou zakoupit zájezd prodloužený o trek v Malém Tibetu

Další info

Skupina
Akce je určen pro komorní skupinu, díky které si plně vychutnáme atmosféru místa a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
Letní počasí ve vysokohorské oblasti indického Ladakhu je charakteristické suchem a horkem. Naštěstí je vzdušná vlhkost minimální a tudíž se tyto teploty dají snést podstatně snadněji, než by se mohlo na první pohled zdát. Teploty jsou v srpnu velmi příznivé - v oblasti Lehu průměrně min. 10°C / max. 24°C. Vzhledem k nadmořské výšce je však třeba počítat s velkou proměnlivostí počasí během dne.

Cestovní doklady a vízum
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Indie s platným turistickým vízem. Pro cestu do Indie potřebují občané ČR vízum, které se vyřizuje elektronicky za poplatek cca 25 USD. V případě zájmu tento byrokratický proces vyřídíme za vás.

Očkování
Ladakh spadá do pásma výskytu zdravotního rizika, doporučují se běžné očkování proti hepatitidě A/B, meningitidě a břišnímu tyfu (v Indii). Základní sadu očkování je nutné zahájit minimálně jeden měsíc před odletem do oblasti. Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Průvodce
Kurz bude veden uznávávaným místním učitelem, kteří hovoří anglicky. Po celou dobu zájezdu bude skupina doprovázena také česky / případně slovensky mluvícím průvodcem, který může citlivě překládat účastníkům, kteří by neuměli anglicky. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu, případně v propozicích ještě před odletem.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články