Expediční vodácká Albánie

Za zážitky bez obav

Expediční vodácká Albánie

10 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Expedičně a dobrodružně po albánskych řekách

I když do této země jezdíme už spoustu let, patří mezi ty, které se neomrzí a kde člověk pokaždé může objevit něco nového. Asi se povědomí o krásách Albánie už dostalo mezi větší okruh lidí než dříve, protože klasický program několik posledních let jezdíme normálním autobusem. To nám sice poskytuje značný komfort při dopravě a zázemí, na druhou stranu nás to omezuje při ověřování nových tipů a odzkoušení jiných možností. Proto se při výpravě chystáme vrátit k dopravě dodávkami a v menší skupině vyrazit do odlehlejších a hůř dostupných částí této malebné země. Cestou nevynecháme ani řeky v Černé Hoře a určitě si dopřejeme také trochu nevodáckého programu v horách. I na standardních vodáckých zájezdech bývá často hromada věcí jinak a improvizace a přizpůsobení se aktuální situaci je jejich samozřejmou součástí. O to větší změny a úpravy nás mohou čekat na této výpravě. Vzhledem k tomu, že do odjezdu zbývá dlouhá doba, může dojít k úpravě programu ještě před odjezdem, tak, aby jsme zakomponovali i další nově a později získané informace či doporučení.

Expedice budeme podnikat v dodávkách ve malé skupině o počtu max. 14 osob. Je určena jen pro naše “stálé klienty” (vodácky zkušené) a hlavně z důvodu vaší bezpečnosti si vyhrazujeme právo, vaší účast odmítnout.

Program expedice je opravdu jen orientační a jen na náladě skupiny záleží kudy budou plout naše lodě, nicméně stále platí, že poslední slovo má vedoucí expedice. V ceně nebudou zahrnuty některé služby, na které jste u klasických zájezdů zvyklí a to hlavně ubytování, protože ne vždy půjde naplánovat tak, abychom cenu znali dopředu. Před akcí bude schůzka, kde doladíme naše a vaše představy a probereme co vše si sebou na expedici brát (bude možné se zúčastnit i on-line).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodácké oblečení, které s ohledem na jarní termín, teplotu a obtížnost řek vřele doporučujeme. Je možné si jej objednat přes naši CK - neopren za 720 Kč/os./expedice, neoprenovou obuv za 400 Kč/os./expedice a vodáckou bundu za 400 Kč/os./expedice, vodácký vak lze zapůjčit za 240 Kč/expedice
  • poplatky na řeky (jestli budou)
  • trajekt Komani
  • ubytování (počítejte cca 1.000,-Kč/expedice)

Videa

Program zájezdu

🛶

Při výpravě se chystáme projet po řece Morača a užít si nejsnadnější části jejího, těžko dostupného kaňonu.

🛶

Pokračovat budeme údolím řeky Cijevna/Cemi a po jejím úseku si užijeme vyhlídkové silničky horami.

🛶

Nedaleko Škodry si k řece Kiri zajedeme minimálně na prohlídku tureckého mostu. Po letech se konečně vrátíme i k přehradě Komani, aby jsme si užili plavbu albánským “fjordem”.

🛶

Dopřát si chceme i masu vody spodní Valbony a trochu se pak protáhnout vycházkou v jejím údolí výše proti proudu, v sevření Prokletých hor.

🛶

Nejdobrodružnější pak bude cesta k řece Černý Drin, na němž by jsme chtěli ochutnat hned dvě vodácké etapy.

🛶

Pokud to bude časově vycházet, potěšíme se i nějakou z programových řek, třeba Radikou v Makedonii cestou domů.

Ubytování

Nocovat budeme kempech a tábořištích, vždy ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Tábořiště jsou většinou pouze na rovné louce bez jakéhokoliv zázemí. V kempech pak najdeme jednoduché sociální zařízení (WC, sprchy), restaurace a hospody. Kempy odpovídají "albánským" standardům, je tedy třeba očekávat jednodušší vybavení a méně komfortu než na jaký jsme zvyklý např. u nás či v jiných evropských státech.


Strava

Stravování je po celou dobu expedici z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno téměř denně dokoupit ve větších městech a vesnicích, kde budeme zastavovat při přejezdech z řeky na ubytování. Také počítáme s využitím místní občerstvovny či restaurace. Vřele doporučujeme ochutnat některé albánské speciality, především pak pečená masa - pstruhem počínaje a beranem konče.

Doprava

Doprava na expedici bude realizována mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Expedice odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.
Tato expedice patří mezi středně těžké až těžší (v závislosti na vodních stavech). Je určena pro zkušenější vodáky (viz úvodní text).

I tak klasicky před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplním této expedice, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu celého programu. Na řekách s vámi budou obvykle 2 vodáčtí průvodci.

Vodácká náročnost: ZWC-WW III+.
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci (nedá se garantovat), a nebo je i další možnost. Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení
Můžete si vzít vlastní vodácké vybavení, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného expedici. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k expedici (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Na cestu do Albánie by měl být ideálně cestovní pas, podle minulých zkušeností však stačí občanský průkaz. Ať už budete cestovat s pasem nebo OP, zkontrolujte si zavčasu platnost dokladu - měl by být platný minimálně půl roku po dokončení cesty. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k expedici obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na expedici v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem. Také počítáme se setkáním před konáním samotné expedice, abychom doladit vzájemné představy. Pokud se nebudete moci přijet osobně určitě bude možnost se připojit online.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.