Expediční vodácká Gruzie

Za zážitky bez obav

Expediční vodácká Gruzie

10 dní / 18 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 9. - 30. 9. 2024
č. zájezdu: 224215E-01
cena 18 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

V roce 2024 jsme se rozhodli na konci léta uspořádat vodáckou výpravu do nádherné Gruzie. Už několik let vyrážíme do této země za poznáním památek a nádherných kavkazských hor. Na divoké řeky jsme se zatím vždy dívali jen ze silnice cestou kolem. Tentokrát jsme se rozhodli konečně si naplnit jeden ze snů a vyrazit do Gruzie speciálně za vodou. Termín na konci léta je vybrán úmyslně, aby obtížnost a dravost řek byla o poznání menší než v dřívějších termínech a my se tak mohli co nejbezpečněji seznámit s jejich úskalími i krásou.

Expedice budeme podnikat v místních dodávkách ve malé skupině o počtu max. 12 osob. Je určena jen pro naše “stálé klienty” (vodácky zkušené) a hlavně z důvodu vaší bezpečnosti si vyhrazujeme právo, vaší účast odmítnout.

Program expedice je opravdu jen orientační a jen na náladě skupiny záleží kudy budou plout naše lodě, nicméně stále platí, že poslední slovo má vedoucí expedice. V ceně nebudou zahrnuty některé služby, na které jste u klasických zájezdů zvyklí a to hlavně ubytování, protože ne vždy půjde naplánovat tak, abychom cenu znali dopředu. Před akcí bude schůzka, kde doladíme naše a vaše představy a probereme co vše si sebou na expedici brát (bude možné se zúčastnit i on-line).

Cena nezahrnuje

  • letenku Praha - Kutaisi/Tbilisi v ceně od cca 15.000 Kč včetně tax
  • vodácké vybavení (podrobněji v sekci “Další informace”)
  • vodácké oblečení, které je možné si jej objednat přes naši CK - neopren za 720 Kč/os./expedice, neoprenovou obuv za 400 Kč/os./expedice a vodáckou bundu za 400 Kč/os./expedice, vodácký vak lze zapůjčit za 240 Kč/expedice
  • poplatky na řeky (jestli budou)
  • ubytování (300-1000/noc - za tisícovku je to i s polopenzí)

Průvodci

Martin Mitáš

21. 9. - 30. 9. 2024 / č.zájezdu 224215E-01

Průvodcovský matador, kterému není takřka žádná lokalita a ani aktivita cizí. Svou oblíbenopu Podkarpatskou Rus detailně poznával již na vysoké škole, kdy také začal pořádat pro studenty i první výpravy. Od té doby se průvodcovského pádla prakticky nepustil. Své portfolium postupně rozšiřil o ...

Dozvědět se více

Vilém Dvořák

21. 9. - 30. 9. 2024 / č.zájezdu 224215E-01

Když se Vilík v 19ti rozhodoval co dál dělat, Kudrna pro něj byl celkem jasnou volbou. Jako nadšený sportovec si našel své místo především v kategorii cyklistických zájezdů, jeho doménou se staly Ukrajina, Banát cyklo a Peloponés. Pod křídly Martina Mitáše se otrkal také na vodáckých zájezdech, na ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

Po přeletu z ČR do gruzínského Kutaisi se nejprve trochu aklimatizujeme na místní prostředí.

Po letmé prohlídce města vyrazíme na první kratší rozježdění na řece Tekhuri. Určitě nevynecháme návštěvu dávného města Nokalakevi a požitek z lenošení v místních termálních pramenech.

Další den vyrazíme hlouběji do hor velkého kavkazu až k hranicím Svanetie. Prověříme krásu spodního úseku řeky Tskhenitschali. Cestou přibrzdíme u jednoho z dávných klášterů Gruzie ve městě Nikorcminda.

Další z řek na naší výpravě bude řeka Riony, na které by jsme si chtěli užít dva příjemné úseky.

Poté se přesuneme do oblasti východní gruzie a užijeme si vod řeky Mtkvari. Určitě navštívíme i skalní klášter Vardzia který se rozkládá přímo nad jejím horním úsekem.
Zbytek času strávíme na řece Aragvi a jejích přítocích, kdy vodácký program proložíme kratší návštěvou hor.

Podle letenek buďto návrat do Kutaisi, nebo přesun do hlavního města Tbilisi a odlet domů

Ubytování

Kvalitním zázemím nám budou místní penziony. Protože program vždy nepůjde naplánovat tak, abychom cenu znali dopředu, ubytování není zahrnuto v ceně.

Strava

Stravování je po celou dobu expedice z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno téměř denně dokoupit ve větších městech a vesnicích, kde budeme zastavovat při přejezdech z řeky na ubytování. Také počítáme s využitím místní občerstvovny či restaurace. V ceně některých ubytování bude i zahrnuta bohatá místní polopenze skládající se především z domácích produktů.

Doprava

Nástupní místo: Tbilisi/Kutaisi

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně expedice. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u expedice je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci expedice, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k expedici (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci expedice (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín expedice o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na samotné expedici bude realizována místními mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Expedice odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Tato expedice patří mezi středně těžké až těžší (v závislosti na vodních stavech). Je určen pro zkušenější vodáky (viz úvodní text).

I tak klasicky před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké “školení”. Také, i když to není úplně náplním této expedice, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu celého programu. Na řekách s vámi budou obvykle dva vodáčtí průvodci.

Vodácká náročnost: ZWC-WW III.
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Skupina účastníků
Tato expedice je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita skupiny je 6 účastníků, maximální kapacita je pak 12 účastníků + 2 průvodce. Po celou dobu expedice budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce naší CK.

Lodě
Řeky budeme sjíždět na odlehčených nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem či na packrafech. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci (nedá se garantovat). Packraft je lehký nafukovací člun určen pro jednu osobu. Vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem.

Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.
Ceny: Pakraft (+ pádlo, vesta, přilba) - 2.000,-/expedice, odlehčená nafukovací kanoe (+ 2x pádlo, 2x vesta, 2x přilba) - 3.000,-/expedice (každá osoba si objednáva sama, tedy pak platí 1.500,-/os/expedice.


Přeprava vodáckého materiálu
Přesný postup upřesníme před samotnou akcí, ale představa je taková, že každý nafasuje vše potřebné (objednané) ještě na letišti. Tedy je potřeba se sbalit tak, že se vám vejde do limitů leteckých společností. U packraftu je to jednodušší, loď s vestou, neoprenem a přilbou by se měla vejít do 10kg, tedy budete mít ještě dostatečnou kapacitu na vaše vybavení. U deblovek to bude tak, že se posádka zabalí do jednoho velkého zavazadla a loď s vodáckými věcmi do druhého. Padla budou cestovat v samostatném zavazadle.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat CESTOVNÍ PAS platný nejméně 6 měsíců od ukončení cesty po Gruzii. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na gruzínské ambasádě ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Pro vstup do Gruzie není po občanech ČR vyžadováno vízum. Občané ČR mohou vstoupit na území obou zemí a pobývat tam 180 dní během období jednoho roku bez víz.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 300 EUR (či 330 USD) na ubytování, jídlo, občerstvení, suvenýry a památky při trase. Směnu na gruzínské lari (GEL) provedeme na místě.

Ostatní podrobné pokyny k expedici obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na expedici v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem. Také počítáme se setkáním před konáním samotné expedice, abychom doladit vzájemné představy. Pokud se nebudete moci přijet osobně určitě bude možnost se připojit online.

Termíny

21. 9. - 30. 9. 2024
č. zájezdu: 224215E-01
cena 18 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.