Ferratové parky v Čechách

Za zážitky bez obav

Ferratové parky v Čechách

3 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

aneb ferratové řádění hezky česky

Ferraty a feratové parky konečně zdomácněly i u nás v Čechách. Délkou se sice nemohou rovnat s alpskými, nicméně i v naší domovině se český ferratista již může docela slušně vydovádět. Proto jsme pro vás připravili akční prodlouženou víkendovku, během které si přijde na své pokročilejší začátečník i otřelý „železný“ lezec. Během tří dnů navštívíme pět lokalit a vylezeme třeba i deset zajištěných cest obtížnosti B – D. Bude to takové ferratové řádění hezky česky. Nebudou chybět lanové mosty a podobné zážitkové atrakce. Ovšem jinak to bude strohá autoturistika, nebo jak se říká, turistika „s lidskou tváří“, tzn. doprava až skoro pod kopec a žádné zbytečné zdržování dlouhými nástupy k prvnímu lanu. Polezeme na písku i skalních vyvřelinách k zaslouženým výhledům na Labe, Jizeru, Kamenici, historií protkaná města a okolní krásy té naší české kotliny. Zázemím nám bude vesnička u Kamenického Šenova, jež se nachází necelých 5 km od Čertových varhan, místa, kde se natáčela legendární pohádka Pyšná princezna.

K tomu příjemné ubytování s polopenzí!

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v 2-3 lůžkových pokojích s polopenzí
  • průvodce-instruktory
  • zákonné pojištění CK
  • 1x pišingr 

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna nebo Jihlavy pro zájemce (za příplatek 1.000 Kč)

Videa

Program zájezdu

1. den

V 8.00 vyrazíme z Brna přes Jihlavu (9.00 hod.) a se všemi účastníky se sejdeme pod ferratovým parkem Slánská hora cca v 11:00 hod. (parkoviště Lídl na kraji města Slaný, nedaleko nástupu ke skále) Zde se řádně rozlezeme na krátkých, ale záživných ferratách Slánská skála (B-D/E). Ferrata Slánská hora má sedm cest, dva lanové mosty a jako jediná v republice je na čedičovém podkladě. Po obědě přejedeme do Vaňova, kde si bouchneme náročnější pochoutku pro zkušenější, ferratu Lužická spojka (D). Svým charakterem se cesta podobá alpským horským via ferratám. Do místa našeho ubytování v Mistrovicích u Nového Oldřichova přijedeme kolem 18.hodiny, kde načerpáme sil do dalšího dne.

2. den

V sobotu se společně nasnídáme a v 8.30 hod. přejedeme do Děčína k ferratovému parku Pastýřská stěna (B-D), která nabízí nespočet cest o délkách 150 – 170 metrů v několika náročnostech. Naobědváme se ještě v Děčíně a po obědě se přesuneme do Srbské Kamenice kde se nevybouřenci mohou dorazit na třech krátkých cvičných zajištěných cestách ferraty Kavárnička (B-D), která je ideálním místem pro lezecký trénink a ověřením správnosti vašich lezeckých technik. Navečer se přesuneme zpět do Mistrovic.

3. den

Závěrečný den po snídani v 8.30 hod. se přejedeme k řece Jizeře u Semil na ferratu Vodní brána (B - E), kde si můžeme vyzkoušet vylézt až 3 cesty v různých obtížnostech. Odpoledne kolem 13:30 nás čeká návrat do Brna, kam dorazíme v cca 17.30 hod. Příjezd do Jihlavy v cca 16.30.

Ubytování

Ubytujeme se v nově zrekonstruovaném kulturně vzdělávacím centru v Mistrovicích ve 2-3 lůžkových tématických ložnicích. Centrum má zdarma připojení k WIFI a vlastní restauraci s venkovním posezením, která pobízí k příjemnému debatování, degustaci vín či ochutnávkám.

Strava

V ceně ubytování je zahrnuta snídaně formou bufetu a večeře v místní restauraci (výběr z 5 jídel). Večeře se podává do 20:00 hod., otevřeno do 22:00 hod. Obědy budeme řešit zastávkami po cestě, případně je třeba počítat s vlastními zásobami. Možnosti obědů budou vždy v blízkosti míst, kde absolvujeme ferraty.
V ceně zájezdu je také 1x pišingr.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním vozem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1000 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v pátek v 8:00 z Brna od OD Tesco, a v 9:00 od benzínové pumpy OMV (Pávov) u Jihlavy,  a společně se pak setkáme cca v 11:00 u ferraty Slánská hora. Plánovaný společný odjezd zpět je ve 13:30 od ferraty Vodní brána v Semilech.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 3 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny s ohledem na vaši zdatnost, k níž budou přihlížet odborní instruktoři. Na každém z míst bude vždy možnost lehčích/náročnějších alternativ. Naprostou nutností je mít na celý kurz vhodné pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku).
Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit!
Doporučujeme rovněž pořídit si celoprsté ferratistické rukavice (popřípadě cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si ho zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené na místě u průvodců.

skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Pro tento zájezd postačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.