Ferraty s dětmi v srdci Slovenska

Za zážitky bez obav

Ferraty s dětmi v srdci Slovenska

3 dny / 4 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

11. 10. - 13. 10. 2024
č. zájezdu: 224852-01
cena 4 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Ukončení ferratové sezóny s dětmi v srdci Slovenska!

Pro aktivní rodiče s dětmi jsme připravili akci plnou skotačení na kramlích, ocelových lanech, žebřících a lanových mostech, při které si pod dohledem zkušených instruktorů osvojíte techniky bezpečného lezení i jištění na ferratách. Pojďte s námi ukončit ferratovou sezonu do krásného prostředí sousedního Slovenska. 

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.400 Kč)
  • stravu

Průvodci

Martin Prusenovský

11. 10. - 13. 10. 2024 / č.zájezdu 224852-01

Hory jsou pro něj relax. Chce je poznat ze všech stran - ať už je to zkoumání sněhových profilů v zimním období nebo pozorování počasí. Každá vycházka do hor pro něj znamená novou zkušenost. Martinovo motto zní "není důležité dostat se na vrchol, ale vrátit se zpět".

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek podvečer (17:30 hod.) se setkáme v nádherné oblasti v Krahulích, kam můžete dorazit po své ose nebo se s námi svezete z Brna (odjezd cca 12:30). Ubytujeme se v příjemném chatě a zopakujeme si, jak se správně jistit a lézt na ferratách.

2. den

Hned v ranních hodinách se vydáme do ferratového labyrintu Skalka, který se nachází v srdci Slovenska. Zde můžeme najít ferraty různých obtížností. Nejdříve si zopakujeme zásady bezpečného lezení na ferratách a poté se rozlezeme na ferratě s lehčí obtížností – Jaskyňarkou a Trubačovou věží (obě obtížnost B). Jakmile vylezeme nahoru čeká nás 60 m dlouhý lanový most zavěšený 40 m nad dolinou, který nabízí nádherné výhledy nejen na okolí Banské Bystrice, ale dohlédnete i na vzdálené vrcholy Velké Fatry a Nízkých Tater. Poté dle toho, jak se bude kdo cítit, vyrazíme k ferratě Komín (C), případně na Pavoučí síť (D). Pak se vydáme na zasloužený oběd a v případě časových možností ještě navštívíme nedaleko vzdálený ferratový svět, kde budeme absolvovat ferratovou cestu s mnoha zážitkovými prvky.  Tento den ukončíme zdoláním 35m dlouhého lanového mostu, který nás dovede k vyhlídkovému místu „skywalk“.

3. den

V případě, že nestihneme ferratový svět na Skalce, tak strávíme tento den právě zde. V případě, že ferratový svět stihneme v soboru v neděli se vydáme na ferratu Dvě věže, kde nás čeká několik krásných cest různých obtížností. Tato ferrata se skládá ze dvou dominantních věží s devíti různě propojených ferrat obtížnosti A-D. Okolo 15 hod. se vydáme do svých domovů.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemné chatě v samostatných pokojích se společným sociálním zázemím v Krahulích na Slovensku. Chata je velmi dobře vybavená a jejím okolí se nachází kromě odpočinkové terasy s grilem, také průlezky pro děti. 

Strava

V ceně ubytování není zahrnuta snídaně. Na ubytování je k dispozici velká kuchyňka s plynovým vařičem, 3 ledničky,  mrazák, komplet zařízená kuchyňská linka, kávovar, mikrovlnka, varná konvice,.... Kousek od chaty je k dispozici restaurace a obchod s potravinami. Cena zájezdu zahrnuje i 1x pišingr = energetickou tyčinku.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět zhruba ve 12:30 z Brna a s účastníky vlastní dopravy se pak společně setkáme v 17:30 v místě ubytování.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 3 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na dovednosti dětí. V průběhu zájezdu zjistíte, jak jistit sebe i dítko a získáte základní dovednosti pro bezpečný pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu.

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Vybavení
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti ideálně do cca 130 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické). Kdo nevlastní základní vybavení, může si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Na Slovensko nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

11. 10. - 13. 10. 2024
č. zájezdu: 224852-01
cena 4 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.