Ferraty s Martinem

Za zážitky bez obav

Ferraty s Martinem

4 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Zajištěné cesty pro nejmenší horolezce

Tyrkysově průzračná jezera, v nichž se zrcadlí okolní vrcholy v čele s impozantním Dachsteinem dělají ze Solné komory jeden z nejmalebnějších koutů Rakouska. Pro vyznavače vertikálních zážitků je to hotový ráj s bohatou nabídkou via ferrat, z nichž si okolní líbezná panoramata vychutnáte nejlépe. K tomu pohodové zázemí v příjemném penzionu a obrázek akčního prodlouženého víkendu je hotový. V ceně zájezdu je snídaně formou bohatých švédských stolů a večeře o dvou chodech. Z pestré palety místních ferrat jsme vybrali ty nejvybroušenější, spíše „zážitkové“ cesty - tedy ty náročnější, se žebříky, visutými lávkami, lanovými mosty a podobnými atrakcemi. Při „rozumné“ obtížnosti (C–D) a velmi krátkých nástupech bez zbytečných dupáků pod ferratu nabídnou skvělé zážitky.

S námi polopenze s vydatnou večeří již v ceně! 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.500 Kč)
  • ceny lanovek Gablonzerhütte (obousměrný rodinný tarif 24 – 48 EUR) a Feuerkogelbahn (obousměrný tarif dospělí 23.80 EUR, děti 11.90 EUR)
  • náklady na případné PCR testy

Videa

Program zájezdu

1. den

Z Brna se zájemci vyrazíme v pátek po obědě (cca 13:30 hod.), s ostatními se potkáme v penzionu Luise Wehren Fennig Haus Bad Goisern19:00. Ubytujeme se, a pokud stihneme, dáme si ještě krátkou instruktáž k ferratám.

2. den

Ráno posnídáme a vyrazíme směrem na Gossau, odtud se přesuneme lanovkou nahoru a krátkou chůzí k ferratě Donnerkogel (obtížnost C/D, ↕ 470 m, → 1230 m). Jedná se o jednu z nejpopulárnějších v Rakousku a těšit se můžete na dlouhý žebřík, stupačky a krásné výhledy. Po zdolání ferraty se vrátíme lanovkou zpět k parkovišti. Podle počasí a sil si ještě můžeme dát ferratu Laserer-alpin (obtížnost C, ↕ 60m, → 120 m) nad vodní hladinou nebo koupání v jezeře. Navečer se vrátím do hostelu, kde bude nachystaná večeře.

3.den

Po snídani odjedeme do Gries a odtud asi třičtvrtě hodinovou chůzí k ferratě Drachenwand (obtížnost C, ↕ 400 m, → 560 m ), jedné z nejkrásnějších v Rakousku a známé svým dlouhým lanovým mostem nad asi 100 metrovou propastí . Téměř po celou dobu se nám naskytnou neobyčejné výhledy na jezero Mondsee a přilehlou oblast Alpského podhůří a nevynecháme ani krásnou romantickou lavičku na skále. Jedná se o poměrně jednoduchou ferratu. Po návratu bude možnost občerstvit se u chaty a v odpoledních hodinách se vrátíme do ubytování.

4.den

Závěrečný den zahájíme ferratou HTL Wels (obtížnost C, ↕ 140 m), ke které přijedeme lanovkou z parkoviště Feuerkogelbahn. Ferrata HTL Wels je velmi vzdušná ferrata nabízející jedinečné zážitky, kdy lezec doslova visí na skále a pod sebou má až 100 metrů volného prostoru. Samotná ferrata začíná úseky značenými jako B a postupně přechází v (B/C) až (C), byť místy by se dalo mluvit i o (C/D). Ani o technické pasáže zde není nouze. Jsou zde úseky takřka kolmé, mírně převislé, ale vzhledem k tomu, že HTL Wels není silovou ferratou, měl by ji zvládnout už mírně pokročilý. Po zdolání ferraty možné občerstvení na chatách u horní stanice lanovky. Kolem 14. hodiny se pak už vydáme do svých domovů. Kdo pojede s námi, může počítat s návratem do Brna v cca 19 hodin.

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném penzionu v městečku Bad Goisern ve 2 – 5 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením.

Strava

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze (snídaně formou švédských stolů a dvouchodová večeře). Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.ř00 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět cca v 13:30 z Brna, společně se pak setkáme v 19:00 v místě ubytování, městečku Bad Goisern. Adresa bude upřesněna v Rodokapsu, který zašleme v dostatečném čase před zájezdem.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na malé horolezce, jedná se tedy o jednoduché ferraty vhodné i pro úplné začátečníky.
Jediným obtížnějším úsekem bude sestup z ferraty Drachenwand, kde je mnoho nebezpečných úseků, je potřeba se soustředit a rodiče by měli hlídat riziko pádu.
Na zájezdu zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení na ferraty
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Mějte na paměti, že bez tohoto vybavení nemůžeme na ferratu nikoho pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické).
Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.