Ferraty východních Korutan

Za zážitky bez obav

Ferraty východních Korutan

3 dny / 5 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

9. 6. - 11. 6. 2023
č. zájezdu: 223861-01
cena 5 500 Kč

Od hradu ke hradu putujem

Prodloužený víkend v prosluněné a kulturně pestré alpsko-jadranské oblasti. Užijeme si hodnotný zajištěný výstup na vyhlídkový hřeben Košutnik (2130 m) mezi Rakouskem a Slovinskem, jakožto i kratší atraktivní zážitkové ferraty nejen na skalách jihorakouských strážních hradů. To vše s komfortním ubytováním v penzionu včetně snídaně.

Příroda byla ke Korutanům ležícím na prosluněném jihu Rakouska štědrá. Uprostřed Alp čeká záplava čistých, až 28°C teplých jezer ke koupání. Najdeme tu i hory, které sahají od impozantních třítisícovek až po oblé kopce pohoří Nockberge. Z jejich vrcholků si prohlédneme zemi, která se vyznačuje mírným a slunečným podnebím na jižní straně Alp a lidmi, kteří vyzařují radost, upřímnost a pořádnou porci chuti do života. Korutany jsou nejvodnatější spolkovou zemí Rakouska. Najdete v nich 200 jezer, 8000 kilometrů řek, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna (za příplatek 1.400 Kč)
  • ostatní stravování
  • případné fakultativní vstupy

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

9. 6. - 11. 6. 2023 / č.zájezdu 223861-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Martin Prusenovský

9. 6. - 11. 6. 2023 / č.zájezdu 223861-01

Hory jsou pro něj relax. Chce je poznat ze všech stran - ať už je to zkoumání sněhových profilů v zimním období nebo pozorování počasí. Každá vycházka do hor pro něj znamená novou zkušenost. Martinovo motto zní "není důležité dostat se na vrchol, ale vrátit se zpět".

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Z Brna vyrazíme již ráno v 8:00 hod. a namíříme si to přes Graz do Sankt Andrä . Zde si vyzkoušíme dvě krátké ferraty. Tou první bude Seven Sumit Klettersteig Eitweg - C/D, lezecká stezka dlouhá asi 250 metrů. Stezka vede přes sedm skalních útvarů spojených mosty. Cestu je možné přerušit na mnoha místech a snadno sestoupit lesem na přístupovou cestu. Druhým protažením bude Ruine Rabenstein Klettersteig - C. Čeká nás úplně nová, zhruba hodinová cesta ferratou, jejíž ústím budou hradby hradu Rabenstein. Kromě jednoho opičího a jednoho nepálského mostu nám budou zpestřením i spousta malých ještěrek. V pozdním odpoledni se přejedeme ubytovat do překrásného penzionu ve Wolfsbergu.

2. den

Dnes si užijeme hodnotnou celodenní ferratu Lärchenturm (D) na vrchol Koshutnik turm (2130 m) hraničního hřebene mezi Rakouskem a Slovinskem. Jde o krásná, ne jednoduchá a fyzicky náročnou ferratu s výstupem na věž, jež může být odměněna gastronomickým zážitkem v horské boudě Koschuthaus. Sestup z hřebene snadnou ferratou ÖTK (B) se zážitkovým lanovým mostkem, Duhovým vodopádem a traverzy nad potokem. Komu by to nestačilo, cestou zpět si může dát ještě krátkou, vzdušnou, exponovanou, asi hodinovou ferratu Turkenkopf C (var: C/D) vedoucí ke stejnojmenné zřícenině hradu.

3. den

Závěrečný den přejedeme k hradu Riegeburg. Zde se vydáme jednoduchou ferrátkou, která nás dovede až pod hradby hradu Riegersburg a vynese až na jeho nádvoří. Očekávaný návrat do Brna v 17 hod.

Ubytování

Ubytujeme se v krásném penzionu u městečka Wolfsberg v 3-5 lůžkových ložnicích. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, televizí a Wifi. Sociální zařízení sdílené na patře. V penzionu je možné využít pohostinství nebo třeba fyziotermální infrasauny. 

Strava

Součástí pobytu jsou také špičkové snídaně formou bufetu. Ostatní stravování je ve vlastní režii. Ve Wolfsbergu je několik možností dokoupení surovin, jakožto i restaurací. Během dne si připravíme svačinky a večer se pořádně zasytíme v námi zvoleném stravovacím podniku. 

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v 8:00 z Brna, společně se pak setkáme v 13:00 u první ferraty. Bližší instrukce k místu setkání obdržíte před odjezdem.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Všechny ferraty budeme absolvovat vždy nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Volba ferrat je přizpůsobena tomu, abyste si vše vyzkoušeli od jednoduššího a kratšího k náročnějšímu. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté rukavice (nejlépe ferratistické, případně cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit (krom rukavic) v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

velikost skupiny
Na jednoho instruktora připadne maximálně 6 klientů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Maximální kapacita je 12 klientů + 2 průvodci, tato skupina bude rozdělena do dvou menších skupin.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.