Ferraty východních Korutan

Za zážitky bez obav

Ferraty východních Korutan

3 dny / 6 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

14. 6. - 16. 6. 2024
č. zájezdu: 224861-01
cena 6 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

LETY MEZI HRADY A VRCHOLY PO ZIPLAJNĚ A ZÁŽITKOVÝCH ZAJIŠTĚNÝCH CESTÁCH JIŽNÍHO RAKOUSKA

Prodloužený víkend v prosluněné a kulturně pestré alpsko-jadranské oblasti určený pro středně pokročilé vyznavače zajištěných cest stejně jako pro ostřílené ferratisty. První den si užijeme ferratový "sokolí let" či "sviští výstup" na vyhlídkový vrchol Falkert (2308 m), následující den se po zdolání ferraty můžete proletět doopravdy, a to po bonusové 1263 m dlouhé ziplajně 206 m nad údolím. Zdatným horalům zkusíme alternativně nabídnout výstup na vyhlídkový hřeben Košutnik (2130 m) mezi Rakouskem a Slovinskem. Na závěr vás čekají atraktivní zážitkové ferraty na skalách jihorakouských strážních hradů. To vše s komfortním ubytováním v penzionu se snídaní či polopenzí.
Příroda byla ke Korutanům ležícím na prosluněném jihu Rakouska štědrá. Vyznačuje mírným a slunečným podnebím na jižní straně Alp a lidmi, kteří vyzařují radost, upřímnost a pořádnou porci chuti do života. Najdete tu jezera vyhřátá ke koupání až na 28°C, hory, které sahají od impozantních třítisícovek, až po oblé kopce pohoří Nockberge. V nejvodnatější spolkové zemi, kde najdete mimo jiné 200 jezer, 8000 kilometrů řek, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců na vás zkrátka čeká vskutku pestrá paleta outdoorových zážitků v těch nejmalebnějších kulisách okolní přírody.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna (za příplatek 1.500 Kč)
  • svezení po nejdelší Slovinské ziplajně (30EUR)
  • ostatní stravování
  • případné fakultativní vstupy

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

14. 6. - 16. 6. 2024 / č.zájezdu 224861-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Martin Prusenovský

14. 6. - 16. 6. 2024 / č.zájezdu 224861-01

Hory jsou pro něj relax. Chce je poznat ze všech stran - ať už je to zkoumání sněhových profilů v zimním období nebo pozorování počasí. Každá vycházka do hor pro něj znamená novou zkušenost. Martinovo motto zní "není důležité dostat se na vrchol, ale vrátit se zpět".

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Z Brna vyrazíme již ráno v 7:00 hod. a namíříme si to přímo do Korutan až k horskému jezeru Falkertsee. Na vyhlídkový vrchol Falkert 2308 m vylezeme za pištění svišťů ferratou Murmel steig B/C. Dravci můžou na vrchol "vyletět" náročnější cestou Falken steig D. Ale potichu, hnízdiště sokolů se nachází ve skalách kolem nás. Na večer se přejedeme ubytovat do překrásného penzionu ve Wolfsbergu.

2. den

Dnes si užijeme hodnotnou 3-hodinovou zajištěnou výstupovku Ferrata na Olimpline (C) na slovinské straně pohraničního korutanského hřbetu. Z vrcholu se budeme moci (pro zájemce) proletět na protější kopec po nejdelší slovinské ziplajně dlouhé 1263 m, zavěšené 206m nad údolím vesnice Črna na Koroškem. Podle aktuálních podmínek nabídneme zkušeným ferratistům jinou alternativu - celodenní ferratu Lärchenturm (D) na vrchol Koshutnik turm (2130 m) hraničního hřebene mezi Rakouskem a Slovinskem. Jde o krásnou, ne jednoduchou a fyzicky náročnou ferratu s výstupem na vrcholovou věž na hřebeni. Sestup z hřebene vede již snadnou ferratou ÖTK (B) se zážitkovým lanovým mostkem, duhovým vodopádem a traverzy nad potokem.

3. den

Závěrečný den se vydáme k zážitkovým hradním ferratám. Nejprve vystoupáme na hradby hradu Rabenstejn stejnojmennou ferratou (C) a poté přejedeme k majestátnímu hradu Riegersburg. Zde nás čeká základní traverzovka (C) případně se vyneseme ještě obtížnější variantou (D) až na hradní nádvoří. Dolů sletíme lanovkou a pak už frrrr domů. Očekávaný návrat do Brna v 19 hod.

Ubytování

Ubytujeme se v krásném penzionu u městečka Wolfsberg v 3-5 lůžkových ložnicích. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, televizí a Wifi. Sociální zařízení sdílené na patře. V penzionu je možné využít pohostinství nebo třeba fyziotermální infrasauny. 

Strava

Součástí pobytu jsou také špičkové snídaně formou bufetu. Ostatní stravování je ve vlastní režii. Ve Wolfsbergu je několik možností dokoupení surovin, jakožto i restaurací. Během dne si připravíme svačinky a večer se pořádně zasytíme v námi zvoleném stravovacím podniku. 

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v 8:00 z Brna, společně se pak setkáme v 13:00 u první ferraty. Bližší instrukce k místu setkání obdržíte před odjezdem.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Všechny ferraty budeme absolvovat vždy nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Volba ferrat je přizpůsobena tomu, abyste si vše vyzkoušeli od jednoduššího a kratšího k náročnějšímu. Pro lepší představu o obtížnosti ferrat najdete informace zde. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté rukavice (nejlépe ferratistické, případně cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit (krom rukavic) v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

velikost skupiny
Na jednoho instruktora připadne maximálně 6 klientů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Maximální kapacita je 12 klientů + 2 průvodci, tato skupina bude rozdělena do dvou menších skupin.

komu se tento zájezd bude líbit nejvíce?
Zájezd je určen pro milovníky horských výstupů, kteří již mají nějaké zkušenosti se zdoláváním zajištěných cest via ferrat střední obtížnosti (cca obtížnost C) a mohou si s nadšením odpovědět, že jim to šlo. A jistě oceníte, že budete mít možnost ukojit vaši touhu zkusit si případně i kratší těžší zajištěné úseky (obtížnosti D). Vyšší nadmořská výška zdolávaných vrcholů a hřebenů bude sedět zejména pravým horalům, pro které zbytky jarního sněhu a rozevlátá hříva od vrcholového větříku bude nepostradatelným koloritem svých horalských fotek.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

14. 6. - 16. 6. 2024
č. zájezdu: 224861-01
cena 6 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.