Gruzie - lyžování na Velkém Kavkazu

Za zážitky bez obav

Gruzie - lyžování na Velkém Kavkazu

7 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Gruzie, křižovatka mezi východem a západem oddělená od okolního světa Černým mořem

Společně se vydáme do horské vesničky Gudauri, kde se rychle rozvíjí lyžařské středisko. Lanovky i vleky jsou nově zrekonstruované, můžeme si tu užít lyže, snowboard i free ride, který na rozdíl od Evropy není omezován. Středisko má sjezdovky ve výšce 1930-3280 metrů a čítá přes deset různých vleků od klasických přes dětské až po moderní sedačkové a kabinové lanovky. Většina sjezdovek je spíše střední a lehčí obtížnosti, za to však dlouhých, upravených a s nádhernými výhledy. Pro nadšence se tu najdou i opravdu těžké černé sjezdovky. Největším lákadlem jsou volné sjezdy, kterých je kolem areálu dostatek. Můžete si tak užít průjezd nedotknutým prašanem.
Kromě zimních radovánek si můžeme vyzkoušet další outdoorové aktivity nebo se na odreagování vydat do hlavního města Tbilisi, které nabízí bohatou kulturu.

Cena zahrnuje

  • 6x ubytování v horské chatě
  • místní polopenze (6x večeře, 6x snídaně)
  • dopravu z Kutaisi do lyžařského areálu a zpět
  • pětidenní lyžařský skipas
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku do Kutaisi a zpět v ceně cca 5.000,- Kč jen s příručním zavazadlem nebo cca 8.000,-Kč s velkým zavazadlem o rozměrech maximálně 171 × 119 × 149 cm a 20kg. Za příplatek cca 1500kč/ks lze přidat i více velkých zavazadel jako jsou lyže, snowboardy atd. (letenky se poptávají až při dosažení minimální kapacity zájezdu, čím dřív se naplní jeho minimální kapacita, tím dříve se letenky nakoupí a jejich cena bude lepší)
  • v případě zájmu o hlavní město jízdenku na autobus do Tbilisi (cca 250,- zpáteční)
  • půjčení lyžařského vybavení (doporučíme vám dobrou místní půjčovnu)

Videa

Program zájezdu

1. den

Po odpoledním srazu v Kutaisi (pravděpodobně ranní odlet z Prahy 16.2), rovnou přejedeme do lyžařského střediska Gudauri, kde se ubytujeme v hotelu poblíž sjezdovky.

2.-3. den: Lyžování v Gudauri a okolí

Vyrazíme na svahy Kavkazu přímo v srdci gruzínských hor. Zalyžujeme si na Velkém Kavkazu na upravených sjezdovkách s nově rekonstruovanými lanovkami. Méně zkušení lyžaři mohou vyrazit s průvodcem, který zkušenějším doporučí, kam se podívat. Pro nadšence je tu také velké množství freeridů různých obtížností. Okolí nabízí krásné výhledy na pohoří Kavkaz. Sjezdovky jsou díky vzdálenosti od srdce Evropy mnohem volnější a soukromější. V areálu se nachází téměř 60 kilometrů upravovaných sjezdovek, a tak budete mít celou dobu co objevovat.

4. den: Výlet za kulturou

Podle počasí a zájmu vyrazíme za místní kulturou. Na odpolední vycházku je kousek od Skiareálu krásný místní kostelík s kapličkou nebo můžeme vyrazit na celodenní výlet tradiční maršutkou a navštívit hlavní město Gruzie, Tbilisi. Pro lovce adrenalinu jsou tu za hezkého počasí dostupné různé atrakce, na příklad tandemový let padákem, ovšem mimo oficiální program zájezdu. Pokud byste chtěli i tento den pokračovat v lyžování, je to samozřejmě také možné 😉

5.-6. den: Lyžování v Gudauri a okolí

Opět vyrazíme na svahy, kde už se odvážíme i na těžší sjezdy. Převážná část areálu je tvořena modrými a červenými sjezdovkami, ale je tu i několik černých, vyžadujících značné lyžařské dovednosti. Leží na skalnatých svazích, které jsou v létě dostupné pouze horolezcům. Pro skialpinisty a lyžaře ochotné chodit do kopců je v okolí několik vrcholů, na které se dá z konce lanovky během pár desítek minut vyběhnout a užít si tak zcela soukromý sjezd zasněženou strání. Některé jsou strmé, jiné méně a jsou tak dostupné i lyžařům začínajícím i pokročilým.

7. - 8. den: Přesun zpět do Kutaisi a návrat domů

Po skvělém týdnu v Gudauri se večer po lyžovačce vydáme zpět do Kutaisi, kde se připravíme na odlet zpět do Prahy (let bude pravděpodobně další den v brzkých ranních hodinách). Díky sobotnímu návratu bude ještě celý den na odpočinek a vstřebání všech zážitků.

Ubytování

Ubytujeme se 6x v horské chatě ve skiareálu Gudauri, kde nás také budou čekat snídaně a večeře. Chata je plně zateplená a vybavená se sdílenými koupelnami, nedaleko je obchůdek s potravinami.

Strava

Zájezd je s polopenzí. Začínáme večeří po příjezdu do Gudauri a končíme snídaní poslední den. Na oběd je možné zajít do restaurace přímo na sjezdovce nebo se vydat objevovat místní gastronomii do vesničky. U sjezdovek je také několik malých obchůdků, kde lze dokoupit běžné potraviny a vodu.

Doprava

Letenky Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava místními mikrobusy.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost je volitelná. Jen na vás záleží, jakou denní nálož lyžování si nadělíte. Zájezd nabízí relaxační lyžování s nádechem dobrodružství a exotiky. Není příliš náročný a je uzpůsoben i pro rodiny se staršími dětmi. Celou dobu pobýváme na jednom místě v oblasti Velkého Kavkazu.

Další info

Vhodné vybavení a zavazadlo
Nejjednodušší je letět jen s příručním zavazadlem, všechnu výbavu je možné v dobré kvalitě, srovnatelné s evropskými standardy půjčit na místě. Cena se pohybuje okolo 250-350 Kč/den za komplet obsahující klasické lyže či snowboard, boty, popřípadě hůlky. Za free-ridovou výbavu se ceny pohybují kolem 500,- na den. Pokud byste však preferovali vlastní vybavení nebo chcete více věcí, než se vejde do malého batůžku, není to vůbec problém. V letadle s námi výbava pocestuje jako odbavené zavazadlo a z letiště máme zajištěný soukromý odvoz přímo do ski areálu.
Je tedy spousta variant jak se sbalit a co si brát již z ČR a co si si půjčit na místě. V nabídce letenek vás podrobně seznámíme se všemi variantami.

Skupina účastníků
Menší (komornější) skupina do 14os.

Cestovní doklady
Pro cestu do Gruzie teoreticky stačí jen občanský průkaz, ale je doporučeno mít i cestovní pas, abychom předešli sporům při letištní kontrole.

Ostatní
podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem. (z webu ck Kudrna)

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.