Hory Černé Hory

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

jednodenní túry nalehko nedotčenou divokou přírodou

Černá Hora, jedna z nejmladších republik v Evropě, je malá balkánská země plná vysokých hor, hlubokých kaňonů s průzračnými řekami, či zelených luk s koberci pestrobarevných květin. Vůně pravé kávy, hořkosladká chuť rakije a bujaré chvilky v balkánské hospůdce, ale také atmosféra starobylých pravoslavných klášterů či muslimských mešit. Navštívíme zapomenuté vesničky se svéráznými starousedlíky i pastviny se stády ovcí a koní. Ochutnáme domácí sýr v místních salaších. Vykoupeme se v bystřinách divokých soutěsek i v malebných horských jezerech. Vystoupáme do nejznámějších černohorských pohoří, ale projdeme i místy, kde jen zřídka zabloudí noha poutníkova. Zkrátka Černá Hora je země plná barev, kde je stále co objevovat. Ať už stoupáte na hřebeny hor nebo jen popíjíte kávu a vychutnáváte ten svérázný rytmus Balkánu.

Zájezd je vypsán pouze pro malou skupinku (obvykle kolem 20 osob), v autobuse s námi ještě pojede také vodácký zájezd Černá Hora – Tara! Vodáckou atmosféru však můžeme nasát i na tomto turistickém zájezdu - poslední den budeme mít možnost fakultativního raftingu na Taře.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • ubytování pod střechou (6x penzion, 1x chatka) za příplatek 2.200,- Kč/os./zájezd
  • fakultativní rafting na Taře (cca 40 EUR/os. včetně zapůjčení kompletního vodáckého vybavení, platí se na místě)
  • vstupné do NP Durmitor

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z Brna a cestou přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko přijedeme až do Černé Hory. Na tři noci se ubytujeme u největšího černohorského jezera ledovcového původu Plav, odkud budeme každé ráno vyjíždět na výlety.

3. den

Z vesnice Murino vystoupáme k malebnému Vizitorskému jezeru, v jehož středu je přírodně vytvořen plovoucí ostrov, který zabírá téměř čtvrtinu plochy jezera. Přes Smetný vrch (2.210 m) se vrátíme zpět do našeho kempu k Plavskému jezeru.

4. den

S dopomocí autobusu vyrazíme na túru do pohoří Komovi. Z vrcholu Kom Vasojevičky je jeden z nejkrásnějších výhledů na téměř celou Černou Horu. Vzhledem k tomu, že toto pohoří je navštěvováno poměrně málo, zažijeme zde divokou nedotčenou přírodu bez návalu turistů a nahlédneme do života pastevců v salaších.

5. den

Z Plavu vystoupáme až do sedla ČAKOR. Odpoledne přejedeme do NP Durmitor do horského střediska Žabljak, kde se ubytujeme na další tři noci.

6. den

Celodenní výšlap v pohoří DURMITOR. Každý si bude moci zvolit mezi pohodovou vycházkou k Černému jezeru či náročnějším výstupem na horu Savin Kuk (2.313 m).

7. den

Ze sedla vystoupáme na nejvyšší vrchol Durmitoru - Bobotov kuk (2.523 m), zdatní budou pokračovat údolím Lokvice a až zpět do kempu, možnost pohodovějšího návratu do sedla.

8. den

Přímo z kempu vyrazíme na nádherný vrchol Meďed (2.287 m) a v podvečer se přesuneme autobusem do kempu v Bosně a Hercegovině.

9.–10.den

Abychom okusili i něco z vodní turistiky, je možné se zájemci vyrazit s místní agenturou na rafty, splout spodní, nejsportovnější úsek TARY. Po soutoku s řekou Piva dojedeme na výstup po Drině. Za tento fakultativní výlet si připlatíme cca 40 EUR/osoba. Pak už jen krátká zastávka v Sarajevě v hlavním městě Bosny a Hercegoviny, následované nočním přejezdem domů. Návrat během dopoledne.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Po dobu našeho pobytu v Černé Hoře vystřídáme celkem tři kempy. Všechny kempy odpovídají evropskému standardu a naleznem v nich sociální zařízení (sprchy, WC). První z kempů se nachází poblíž krásného jezera Plav, najdeme zde venkovní posezení a restauraci. Druhý z kempů se nachází v těsné blízkosti NP Durmitor a je moderně vybavený s množstvím venkovních posezení, ohniště a dva přístřešky pro případ deště. poslední z kempů leží v těsné blízkosti řeky Drina kousek za jejím soutokem s řekou Tara (tento kemp je trochu více v balkánském stylu). Přímo v kempu se nalézá restaurace. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně a budete ho mít nachystaný v autobuse.
Za příplatek si můžete přiobjednat ubytování pod střechou (6x penzion a 1x chatka). Dle vašich požadavků na spolunocležníky se vám budeme snažit vyjít maximálně vstříc (většinou jsou pokoje 4 lůžkové, ale není to vždy pravidlem).

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Avšak POZOR! Nezůstaneme odkázáni na polévky ze sáčku. Kempujeme vždy nedaleko restaurace, kde za cca 8-10 EUR lze pořídit výtečnou večeři. Snídaňové menu si lze také přiobjednat a ranní kávu ochotný číšník donese až do stanu :-) Potraviny je možno téměř denně průběžně dokoupit ve větších městech a vesnicích, kde budeme po cestě na nákup zastavovat. Vřele doporučujeme ochutnat některé černohorské speciality, především pečená masa - pstruhem počínaje a beranem konče.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Všechny jednodenní výlety půjdeme nalehko, tedy jen s malým batůžkem. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Pěší túry jsou nastaveny tak, aby je mohl zvládnout každý rekreační sportovec. Výšlapy jsou plánované jako celodenní s převýšením 800–1.000 m / den (často se záložní kratší variantou).

Další info

Velikost skupiny
Jednodenních výletníků bude přibližně dvacet, což je velmi příjemný počet na putování horami. 

Cestovní doklady
K cestě do Černé Hory lze využít platný cestovní pas. Černohorská vláda navíc umožňuje občanům České republiky vstup na své území i na základě předložení občanského průkazu občana ČR, i když prozatím Černá Hora není v EU. Ovšem pokud však vlastníte platný pas, tak doporučujeme si raději vzít právě tento doklad! Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Bosnou s krosnou

Bosnou s krosnou

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Hory Bosny a Hercegoviny

Hory Bosny a Hercegoviny

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Hory severní Makedonie

Hory severní Makedonie

26. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět