Hrubý Jeseník turisticky

Za zážitky bez obav

Hrubý Jeseník turisticky

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Hvězdicové výlety po svých v prostředí krásných Jeseníků

Vydáme se společně prozkoumat pohoří nejsevernějšího cípu Moravy. Využijeme perfektní sítě značených cest a prozkoumáme horské pásmo Hrubého Jeseníku, tvořící horskou hradbu o průměrné výšce 1350 m. Vystoupáme i na nejvyšší horu Moravy a Slezska - Praděd (1492 m) a nakoukneme i do masívu Kralického Sněžníku. Středobodem našeho pobytu bude kemp v Ostružné nedaleko lázeňského městečka Jeseník.

Cena zahrnuje

  • dopravu z Brna 
  • 4x ubytování v kempu
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce pro toulky po Jeseníkách
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • vstupy do kulturních památek, jeskyní apod.

Videa

Program zájezdu

1. den

Hned první den si dáme pořádně do těla a vystoupáme k vodnímu dílu Dlouhé stráně (1353 m, cca 12 km, ↔ 4,5 hod. ↑ 790 m). Pokud si budete chtít výstup usnadit, je možné si zhruba polovinu výstupu ulehčit lanovkou nebo si zpříjemnit zpáteční cestu a absolvovat ji na koloběžkách. Příjezd do kempu v Ostružné. Ubytování, večeře, seznámení s okolím a se sebou navzájem.

2. den

Z lázeňského městečka Jeseník vyrazíme na krásnou náhorní plošinu v okolí malebné horské vesničky Rejvíz. Projdeme skrze stejnojmennou přírodní rezervaci po zpevněných chodníčcích přímo nad rašeliništěm až k Velkému mechovému jezírku (cca 18,8 km, ↔ 6 hod. ↑ 532 m).

3.den

Z horských lázní Karlova Studánka vyrazíme divokým údolím Bílé Opavy až na nejvyšší vrchol Moravy - Praděd (1491 m, cca 18,5 km, ↔ 6-7 hod. ↑ 754 m).

4. den

Vyrazíme prozkoumat méně známe pohoří Rychlebských hor, které má od Jeseníky odlišný charakter a na závěr dne se odvážní mohou odměnit koupání v zatopeném lomu (cca 20 km, ↔ 6-7 hod. ↑ 69 m). 

5. den

Dáme odpočinout unaveným nohám a z vesničky Ramzová vyjedeme lanovkou na Šerák (1351 m). Budeme pokračovat na Keprník (1423 m) a odtud zpět do Ostružné (cca 12,3, ↔ 3,5 hod. ↑ 206 m). Odpolední balení a odjezd do svých domovů

Ubytování

Nocovat budeme 4x v kempu v Ostružné ve vlastních stanech a spacácích. Ostružná je horská vesnička nacházející se na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor pod sedlem Ramzová. K dispozici je sociální zařízení (toalety a sprchy). V blízkosti kempu se nachází bankomat a nedaleko v areálu Skiland také tenisové kurty, bowlingová dráha a hřiště.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná snídaní druhý den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova. V nedalekém areálu Skiland i v jiném blízkém okolí se nachází několik restaurací

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času nejen na cyklistiku, ale i na poznání historických památek, přírodních zajímavostí a návštěvu místních hospůdek. Program odpovídá stupni náročnosti 2-3 z 5 bodové škály.
Denně ujdeme v průměru kolem 20 km.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.