Severní Indie - po stopách himalájských jogínů s prodloužením o trek

Za zážitky bez obav

Severní Indie - po stopách himalájských jogínů s prodloužením o trek

18 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

cesta za poznáním zpestřená jógou, meditacemi a himalájským trekem

Indie, země tisíce tváří, skrývající klenoty dávné civilizace, které stojí za to aspoň jednou za život zažít. Cesta do Indie člověka občas dostane na kolena svou syrovou krásou, ohromí majestátností himalájských velikánů a okouzlí dotekem duchovní moudrosti. Tento zájezd nabízí dobrodružnou cestu Indií se zpěvačkou Vesny a jogínkou Patricií a milovníkem horolezení a ilustrátorem Tomášem Kaňokem. Navštívíte s nimi královské památky severní Indie, zdoláte himalájské vrcholky a okusíte tradiční jógu nejen s Patricií, ale i místním indickým mistrem. Pokud byste si nebyli jistí, zda Indie je pro vás, pak věřte, že kromě poznávání bude cesta doplněna i o program šitý na míru vašemu tělu a duši tak, abyste z této cesty odjížděli jako znovuzrození.

“Po stopách himalájských jogínů” nabízíme i ve zkrácené variantě. Krátká varianta obsahuje pouze část poznávací a jógovou.

Cena zahrnuje


Cena treku zahrnuje

  • 6 x ubytování během treku v chatkách a pronajatých stanech včetně spacáků a karimatek
  • vegetariánskou stravu během treku
  • všechna potřebná povolení a vstupní poplatky potřebné k absolvování treku
  • horolezecky kvalifikovaného a profesionálního vedoucího treku, průvodce a podpůrný personál
  • dopravu z Rišikéše do Rišikéše
  • muly pro přepravu centrálních zavazadel

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památek, fakultativní rafting (cca 2.000 Kč)
  • letenku (orientační cena zpáteční letenky do Dillí a zpět od cca 22.000 Kč včetně tax)
  • víza (cca 1500 Kč)
  • individuální stravování během pobytu

Videa

Program zájezdu

1. den

V Delhi zažijeme kouzlo indických bazarů s vonnými tyčinkami, exotickým ovocem, mosaznými bůžky a ochutnáme chody tradiční kuchyně (samozřejmě pouze v těch nejvybranějších místech, které nepodráždí evropský žaludek). Navštívíme vybrané UNESCO památky: Humájúnovu hrobku, která připomíná mughalskou nadvládu a minaret Qutub Minar ze 13. století. Typickou indickou rikšou se svezeme do Akshardamu, jednoho z největších hinduistických chrámových komplexů v Indii a možná cestou projedeme okolo Brány Indie.

2. den

Společně zažijeme cestu indickým vlakem s východem slunce a až dojedeme do Agry, tak nás přivítá nejslavnější památka Indie, pohádkový Taj Mahal. Navštívíme také Červenou pevnost Ágra, odkud za Mughalské říše tehdejší panovníci řídili celou zemi.

3. den

Pokud si přivstaneme, můžeme vstát s východem slunce a zahlédnout Taj Mahal bez lidí. Zbytek dne strávíme přesunem do růžového města Jaipuru, kde odpoledne projdeme rajasthánský bazar, vyzkoušíme si místní sárí nebo necháme pomalovat ruce hennou a potěšíme své chuťové buňky typickou indickou večeři.

4. den

V rámci poznávání nás čeká skoro nejintenzivnější den celého zájezdu. Díky navštívení královských paláců poznáte Indii v jejím nejvznesenějším hávu. Čeká nás návštěva paláce Jal Mahal, postavený na hladině jezera Man Sagar, pozoruhodného Hawa Mahalu, který byl postaven, aby ženy z královské rodiny mohly sledovat pouliční festivaly, dále bude možnost navštívit Jantar Mantar a samotný královský palác a jaipurskou pevnost.

5. den

Letadlem společně přeletíme do Rišikeše, místa, které svou duchovní atmosférou již několik set let láká nejen indické jogíny, ale také známé osobnosti mezi nimiž byla v 60. letech i kapela Beatles. Po příletu se ubytujeme a navštívíme večerní ohňový rituál Aarthi u Gangy.

6. - 10. den

Hinduisté věří, že meditace prováděná v Rišikéši člověka přiblíží k vnitřnímu osvobození. Proto je toto místo centrem pro nespočet ašrámů, chrámů i jógových škol. V následujících 5 dnech nás čeká “ašrámový” režim a my tak zažijeme, jaké je to být jogínem na vlastní kůži. Ráno započneme meditacemi a dechovými technikami, jógou, přes den obohatíme svou duši “satsangy” s himalájským jogínem Somendrou Tirthem, který se józe, meditacím, védantě a dalším himalájským učením věnuje více jak 50 let. Pro dobrodružnější povahy můžete jeden ze dnů využít k raftování s Tomášem a nebo dáte přednost jógovému programu, které očistí vaše tělo i duši s Patricií a Somendrou.

11 - 17. den

Pokud si zvolíte zkrácenou variantu, rozloučíme se při společné snídani a poté vás doprovodíme na letiště do Dehradunu, odkud již poputujete zpět do domoviny. Pro nás ostatní ale pravé dobrodružství začíná. Čeká nás přesun na himalájský trek s Tomášem vstříc vrcholku Pangarchulla, který je 4 600 m. n. mořem.
Cestou budeme přecházet z lehkého terénu až k sněhovému vrcholku Pangarchulla. Veškeré vybavení pro vás budeme mít k dispozici, za příplatek je také v případě nutnosti možné přiobjednat oslíka, který pomůže s nákladem. Trek je koncipován tak, aby himalájské vrcholky mohl spatřit každý, kdo má alespoň základní zkušenosti s trekingem.

18. den

Poslední den v Rišikeši nás bude čekat volný program, koupání v Ganze, rozloučení se s Indií a poslední nákupy suvenýrů pro naše blízké a odlet zpátky do Dillí a následně i do Prahy.

Ubytování

Po dobu pobytu budeme ubytovaní převážně v turistických hotýlcích s dvoulůžkovými pokoji a vlastním sociálním zařízením. Nejedná se o luxusní 5* hotely nýbrž o jednoduchá účelová zařízení s duší a vkusem. Během treku v Himalájích budeme ubytovaní převážně v pronajatých stanech.

Strava

Během pobytu bude stravování ve vlastní režii účastníků. Pouze ve městě Rishikeshi bude na programu ochutnávka pestré indické kuchyně. Jídla budou převážně vegetariánská.

Doprava

Nástupní místo: Delhi
Výstupní místo: Rišikéš

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 18 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst severní Indie. Vzhledem k naplánovanému programu a přesunům místní dopravou je první část zájezdu mírně cestovatelsky náročná. Jóga i meditace bude součástí jen během pobytu v Rishikeshi. Obojí bude probíhat vždy po ránu a to ještě před snídaní. Tzn. 1x denně meditace, 1x denně jóga.

Náročnost treku (náročnost 3)

Pangarchulla je středně náročný vrcholový výstup vhodný pro milovníky dobrodružství, kteří stále hledají další vzrušení. Sedmidenní trek začíná v Rišikéši, odkud se vydáme do Pipalkoti. Ve vesnici Tugashi, která je od Pipalkoti vzdálená jen kousek. Pipalkoti tedy slouží jako základna pro náš trek. Trek se odehrává v národním parku Nanda Déví, a proto jsou výhledy na hory při tomto treku jednoduše impozantní. Z Tugashi začínáme trek směrem na Gulling Top. Na treku se nám naskytnou velkolepé výhledy na hory a zůstanou s námi až na vrchol. Z Gullingu nás čeká cesta do tábora 1, kde si postavíme stany, a následující den se vydáme na trek z tábora 1 na vrchol Kuari a sestoupíme zpět do tábora 1. Další den je naším vrcholovým dnem, kdy se vydáme na trek z tábora 1 na vrchol Pangarchully přes Khullara a vrátíme se zpět do tábora 1. Další den nás čeká sestup z hor a poslední den treku, kdy sestoupíme z tábora 1 do vesnice Tugashi a pojedeme do Pipalkoti. V Pipalkoti přenocujeme a další den se vydáme do Rišikéše, kde cestu zakončíme se spoustou krásných vzpomínek.

Co můžete na treku očekávat?


Pangarchulla je trek středního stupně, takže pokud si chcete tento zážitek opravdu užít, je nutný určitý druh fyzické zdatnosti a kondice. Na vrcholu se vám naskytne 360° výhled na himalájské vrcholy, jako je hora Nanda Déví (7 816 m), Hathi Parat (6 727 m), Ghodi Parvat (6 708 m), Kamet (7 756 m) a Dronagiri (7 066 m).

Nejzajímavější místa

Rozmanitost flóry a fauny - až do začátku sněhové čáry bude trasa poseta krvavě rudými rododendrony. Cestu bude lemovat spousta dubů, stříbrných bříz, modrých borovic a bhojpatra - z jejíž kůry se získává papyrus. Běžně se zde vyskytuje divoká zvěř - jelen pižmový, medvěd černý a tahr himálajský. Výstup na hřeben v den vrcholu - strmý hřeben, který vás v den vrcholu zavede na vrchol, je namáhavým, ale velmi uspokojivým prvkem tohoto treku. Stoupání je namáhavé a nasycené adrenalinem. Ohromující sníh na stezce ještě umocní tento nesrovnatelný pocit z objevování nepřekonatelného. Nevázaný sníh na svazích bez rizika - jedinou dominantní charakteristikou vašeho zimního dobrodružství na vrchol Pangarchulla bude sněhová lahůdka. Na většině míst v posledním kole výstupu vám svahy pokryté prachovým sněhem nabídnou výstup bez rizika. Tato mírně zakřivená stoupání mají typickou kvalitu lyžařských sjezdovek. Jsou ideální k tomu, abyste si mohli vychutnat požitky zimního Himálaje nasyceného sněhem. Je také ideální pro vaše potěšení, pokud máte náhodou zkušenosti s lyžováním.

Další info

Cestovní doklady a víza
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Indie. Pro cestu do Indie potřebují občané ČR e-vízum, které se vyřizuje elektronicky za poplatek cca 25 USD. Vízum není zahrnuto v ceně zájezdu. Instrukce k vyplnění víza vám zašleme s dostatečným předstihem.

Očkování
Navštivte svého cestovního lékaře, centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici, aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutenkám, břišnímu tyfu a tetanu. Neočkujte se, dokud nemáte od prodejny zájezdu potvrzeno, že se zájezd uskuteční.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Nepál - k výhledům na Everest

Nepál - k výhledům na Everest

17. 10. - 3. 11. 2024 Chci to vidět
Nepál - trek údolím Langtang

Nepál - trek údolím Langtang

31. 3. - 13. 4. 2025 Chci to vidět