Island - fotoexpedice do země ledu a ohně

Za zážitky bez obav

Island - fotoexpedice do země ledu a ohně

14 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

od ledovců ke spícím sopkám

V letošní sezóně zájezd nebudeme realizovat. 

Jedinečné putování Islandem nejen pro fotografy, kteří touží zachytit neskutečné islandské scenérie bez obvyklých davů, ale pro všechny, kdo si chtějí plnými doušky vychutnat kouzlo islandské přírody. Čekají nás prastaré ledovce, množství bizarních útesů s mořskými ptáky, úžasné vodopády, černé pláže, a čerstvě vyhaslá sopka s ještě teplým lávovým polem. Přestože je v názvu uvedeno fotoexpedice, je výprava vhodná i pro nefotografy, kteří si chtějí Island užít bez náročných celodenních túr a v pohodovějším tempu.

Pro 1 zájemce sleva 3500 Kč za řízení minibusu pro maximálně 9 osob po dobu zájezdu (dle potřeby a aktuálního počtu nahlášených). 

Cena zahrnuje

 • kompletní dopravu místním mikrobusem 
 • 12x ubytování v kempu
 • zkušeného průvodce a fotografa
 • individuální fotografické konzultace
 • mapy a podklady
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr 

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku (orientační cena minimálně 8.000,- Kč)
 • stravu
 • fotografické vybavení
 • fakultativní vstupy 

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Brzy ráno přiletíme do Keflavíku. Budeme se věnovat aktivnímu vulkánu v údolí Fagradalsfjall a dalším lokalitám na poloostrově Reykjanes. Čeká nás focení kráteru a lávového pole v měnících se světelných podmínkách. 

3. - 4. den

Budeme se věnovat focení nejvyššího islandského vodopádu Glymur (200 m), vydáme se k nejvydatnějšímu horkému pramenu Islandu - Deildartunguhver a vodopádům v lávě: Hraunfossar a Barnafoss. Poté pokračujeme směrem na sever. 

5. - 6. den

Čeká nás jezero Mývatn a všechna lákadla v okolí, tedy především lávové pole Dimmuborgir, jeskyně Grjótagjá a pseudokrátery Skútustaðagígar. Hned za kopcem navštívíme geotermální oblast Hverir. Opustíme oblast a vynoříme se u vodopádu bohů – Goðafoss.

7. - 8. den

Prozkoumáme východní pobřeží, především se zastavíme v malebném pohoří Vestrahorn a na poloostrově Stokksnes.

9. - 10. den

Přesuneme se do národního parku Skaftafell, uvidíme největší ledovec ostrova Vatnajökull, ledovcové jezero Jökullsárlón a budeme fotit i na přilehlé diamantové pláži.

11. - 12. den

Čekají nás vodopády Selfoss, Saljalandfoss, Skogafoss a pak další fantastické fotolokace v okolí nejjižnější Islandské osady - Víku. Dyrhólaey, černé pláže, skalní útvary v moři, záliv s ptactvem.

13. - 14. den

Navštívíme NP Þingvellir s nejstarším parlamentem světa Alþing pod širým nebem z roku 930, vodopád Gulfoss, gejzír Strokkur a kráter Kerid. Navečer ještě jednou navštívíme vulkán a lávová pole. Domů odletíme následující den opět v brzkých ranních hodinách z Keflavíku do Prahy.

Ubytování

Budeme 12x nocovat v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Pozor - počítejte s váhou vašeho stanu i při nákupu letenky s/bez zavazadla. Kempy jsou obvykle zatravněné, v Landmannalaugaru se stanuje na tvrdém písčito-kamenitém podloží, pro zajištění stanů proti větru je na místě dostatek kamení. Kempy jsou plně vybavené a odpovídají evropskému standardu - moderní sociální zařízení (WC, sprchy), hřiště, některé mají přírodní bazén, často poblíž najdeme obchody a restaurace.

Strava

Stravování v průběhu zájezdu je po celou dobu ve vlastní režii. Hodí se tedy přibalit vařič a suroviny pro přípravu vlastních jídel. S plynovou bombou ani benzínem vás do letadla nepustí, na Islandu však není problém obojí sehnat. Možnost nákupu bude druhý den ráno po příletu.

Doprava

Doprava na zájezdu
Doprava na ostrově bude realizována v minivanu typu VW Transporter, Renault Trafic pro maximálně 9 osob. Při větší skupině než 6 osob požádáme jednoho účastníka, aby se ujal řízení 2.minivanu. Sleva za řízení činí 3500 Kč za zájezd. Podmínkou je aktivní řízení a zkušenost s řízením dodávky pro 9 osob. Zájemci, prosím hlaste se. Podrobnější informace k řízení na Islandu na naší pobočce. 

Letecká doprava
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Její cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Počítejte s příletem na Island 1.den zájezdu v brzkých ranních hodinách. Odlet z ČR bude tedy o den dříve v noci! Odlet z Islandu je plánován na 14.den zájezdu rovněž brzy ráno. 13.den se již nespí, ale po programu v nočních hodinách se rovnou přesuneme na letiště.

Přílet: Keflavík
Odlet: Keflavík

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály, což znamená, že naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který alespoň občas provozuje turistiku nebo rekreační sport. Do programu jsou zařazeny celodenní túry. Zájezd bude to zaměřený na fotografy, takže nás čeká max. jedna celodenní túra. Navštívíme spíše méně lokalit, ale o to intenzivněji. Zájezd je vhodný i pro zájemce, kteří nefotí, ale rádi se něco přiučí a čas na Islandu využijí volněji.

Další info

Aktuální vstupní podmínky na Island
Islandská vláda od 25.2. zrušila veškerá omezení v souvislosti s Covid-19. Pro vstup i pobyt už nejsou nutná žádná potvrzení, očkování ani testy.
 
Cestovní doklady
Na Island nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Skupina a průvodce
Maximální kapacita skupiny je 13 účastníků + 1 průvodce. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.