Island - fotoexpedice do země ledu a ohně

Island - fotoexpedice do země ledu a ohně

10 dní / 27 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

26. 8. - 4. 9. 2021
č. zájezdu: 309B-01
cena 27 800 Kč

od ledovců k aktivnímu vulkánu

Jedinečné putování Islandem nejen pro fotografy, kteří touží zachytit dechberoucí islandské scenérie bez obvyklých davů, ale pro všechny, kdo si chtějí plnými doušky vychutnat kouzlo islandské přírody. Čekají nás prastaré ledovce, množství bizarních útesů s papuchalky, úžasné vodopády a černé pláže, ale především aktivní sopka s lávovou řekou. Přestože je v názvu fotoexpedice, je výprava vhodná i pro nefotografy, kteří si chtějí Island užít bez náročných celodenních túr a v pohodovějším tempu.

Cena zahrnuje

 • kompletní dopravu místním mikrobusem 
 • 9x ubytování v kempu
 • zkušeného průvodce a fotografa
 • individuální fotografické konzultace
 • mapy a podklady
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku (cca. 10.000 Kč)
 • stravu
 • fotografické vybavení
 • fakultativní vstupy 

Program zájezdu

1. - 2. den

Brzy ráno přiletíme do Keflavíku. Budeme se věnovat aktivnímu vulkánu v údolí Fagradalsfjall. Čeká nás focení kráteru a lávového pole v měnících se světelných podmínkách. Každá erupce je trochu jiná a nabažit se této podívané je opravdu těžké!

3. - 4. den

Čekají nás vodopády Selfoss, Saljalandfoss, Skogafoss a pak další fantastické fotolokace v okolí nejjižnější Islandské osady - Víku. Dyrhólaey, černé pláže, skalní útvary v moři, záliv s papuchalky.

5. - 6. den

Přesuneme se do národního parku Skaftafell, uvidíme největší ledovec ostrova Vatnajökull, ledovcové jezero Jökullsárlón a budeme fotit i na přilehlé diamantové pláži.

7. - 8.den

Prozkoumáme východní pobřeží, především se zastavíme v malebném pohoří Vestrahorn a na poloostrově Stokksnes.

9. - 10. den

Pomalu zamíříme zpět na západ. Po cestě se podle aktuálních podmínek buď ještě vydáme do atraktivního Landmannalaugaru - Duhových hor, nebo se zastavíme na místech, která jsme kvůli špatnému počasí nestihli. Navečer ještě jednou navštívíme vulkán a lávová pole. Domů odletíme následující den opět v brzkých ranních hodinách z Keflavíku do Prahy.

Ubytování

Budeme 9x nocovat v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej u nás zapůjčit (bude-li Vámi požadované ještě volné). Kempy jsou obvykle zatravněné, v Landmannalaugaru se stanuje na tvrdém pískovo-kamenitém podloží, pro zajištění stanů proti větru je na místě dostatek kamení. Kempy jsou plně vybavené a odpovídají evropskému standardu - moderní sociální zařízení (WC, sprchy), hřiště, některé mají přírodní bazén, často poblíž najdeme obchody a restaurace.

Strava

Stravování v průběhu zájezdu je po celou dobu ve vlastní režii. Hodí se tedy přibalit vařič a suroviny pro přípravu vlastních jídel. S plynovou bombou ani benzínem vás do letadla nepustí, na Islandu však není problém obojí sehnat. Možnost nákupu bude druhý den ráno po příletu.

Doprava

Doprava na zájezdu
Doprava na ostrově pak bude realizována v minivanu typu VW Transporter, Renault Trafic pro maximálně 9 osob.

Letecká doprava
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály, což znamená, že naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který alespoň občas provozuje turistiku nebo rekreační sport. Do programu jsou zařazeny celodenní túry. Zájezd bude to zaměřený na fotografy, takže nás čeká max. jedna celodenní túra. Navštívíme spíše míň lokací, ale o to intenzivněji. Zájezd je vhodný i pro zájemce, kteří nefotí, ale rádi se něco přiučí a čas na Islandu využijí volněji.

Další info

Aktuální vstupní podmínky na Island
Aktuálně všichni cestující na Island se musí registrovat přes islandský formulář a musí být plně naočkování proti COVIDu (minimálně 14 dní od poslední vakcíny), případně potřebují certifikát, že nemoc prodělali, aby nemuseli podstupovat 5denní karanténu a dvojí testování po příletu. Před nastoupením do letadla na Island je dále také nutné předložit negativní PCR test nebo antigenní test (ne starší 72 hodin), který bude při příletu kontrolován. Děti narozené v roce 2005 nebo později nemusí být očkovány ani nemusí mít za sebou prodělaný Covid. Jsou rovněž osvobozeny od povinnosti předložit negativní test při příletu. Návratové podmínky do ČR se řídí aktuálním semaforem dle MZV.
 
Cestovní doklady
Na Island nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.