Italské národní parky

Za zážitky bez obav

Italské národní parky

8 dní / 17 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

14. 9. - 21. 9. 2024
č. zájezdu: 224824-01
cena 17 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Národní parky z italské farmy

Italské národní parky Monti Sibillini, Monti della Laga a Gran Sasso jsou jako dosud neobjevený poklad – liduprázdné hory se skalnatými dvoutisícovými vrcholy, pasoucími se ovečkami a vodopády proplétajícími si cestu dolů. Zvláště v období mimo prázdniny je snadné mít pocit, že máte celý den tu horskou nádheru pouze pro sebe. Nádherný výhled je i z našeho místa noclehu na italské farmě, kde bydlí velmi přátelská a komunikativní rodinka. Zažijeme tak autentické ubytování u místních s možností jejich lahodné polopenze připravované z lokálních farmářských surovin. A protože je to k moři jenom skok, jeden den dopřejeme našim tělům i zasloužený odpočinek ve slané vodě :-). To vše navíc v komorní skupince lidí doprovázené jedním průvodcem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od cca 6.000 Kč včetně tax)
  • ubytování pod střechou v mobilhomu (za příplatek 4 550 Kč/osobu)
  • lanovku na Campo Imeratore (15 euro/os)

Průvodci

Anna Kodríková

14. 9. - 21. 9. 2024 / č.zájezdu 224824-01

Aniččin entuziasmus se nejlépe rozvine v italských Apeninách, kde můžete být svědky, jak tančí po rozkvetlých políčkách Piana Grande a poletuje krajinou, která jí přirostla k srdci. Zde se při několikaměsíčním studiu geologie na univerzitě v Camerinu naučila plynně italsky a poznala tolik místních ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přiletíme do Říma a přejedeme na farmu v Accumoli, kde se ubytujeme a prohlédneme si jak zázemí farmy, tak její okolí. Silnice z Říma k farmě vede po slavné Via Salaria, což byla údolní stezka klikatící se mezi horami již v antických dobách. Vozila se po ní sůl a zajistila tak Římu ve své době velké bohatství.

2. den

Zavítáme do tzv. „jezernatých“ hor Monti della Laga. Tyto hory jsou charakteristické četnými potoky a vodopády a pokud budou mít v době naší návštěvy hory dostatek vody, pár jich cestou potkáme. Vyšplháme na nejvyšší vrchol tohoto horského celku na Monte Gorzano (↔ 16,3 km, ↕ 1350 m), kde se budeme kochat krásnými výhledy. Sejdeme zpět do údolí, kde můžeme navštívit kapličku Sacro Cuore.

3. den

Tento den nás čeká horský celek s nejvyšší horou celých Apenin, Gran Sasso. Přejedeme do Assergi, odkud nás vyveze lanovka na Campo Imeratore. Stojí tu hotel již z dávných dob, byl v něm totiž chvíli vězněn sám Mussolini. Pro méně zdatné či trpící závratěmi je zde připraven pohodový okruh na Monte Aquila - 2494 m n.m. (↔ 7 km, ↕450 m). Na zdatné horaly čeká samotný vrchol Gran Sassa Corno Grande - 2912 m n.m. (↔ 10 km, ↕760 m). Odměnou za námahu bude nádherný rozhled na pásmo táhlých Apenin a na Jaderské moře.

4. den

Ráno přejedeme pod majestátním Monte Vettore a přes zbytky pitoreskního městečka Castelluccio, dojedeme až pod Monte della Prata. Půjdeme pohodový okruh s výstupem na skalnatý vrchol Sasso di Palazzo Borghese - 2119 m n.m. (↔ 13,4 km, ↑ 680 m, ↓ 720 m). Cestou zpět si prohlédneme i zvláštní náhorní plošinu Piana Grande, která takhle na jaře nádherně rozkvétá díky pěstování čočky. Zastavíme se i v Castellucciu, kde si budete moci koupit místní produkty a podpořit tak místní obyvatele s nelehkým osudem po následcích zemětřesení z roku 2016.

5. den

Tento den nás čeká koupačka v Jaderském moři. Cestou navštívíme historické město Ascoli Piceno, zde můžeme obdivovat nejen jeho historické centrum, ale také soutěsku se smaragdovou vodou, která městem prochází. Do moře je zde opravdu pozvolný vstup, a tak se můžeme jen svalit do vody a nechat se nadnášet slanou vodou. Pokud by máčení a relaxu bylo málo, cestou zpět se zastavíme v lázeňském městečku Aquasanta Terme, kde jsou přírodní teplé vývěry sirné vody. Z tohoto dne nemůžeme vyjít jinak, než nejen zrelaxováni, ale i posilněni na další horské výstupy.

6. den

Podnikneme výstup nejkratší cestou na nejvyšší vrchol Monti Sibillini Monte Vettore (↔ 10 km, ↕ 930 m). V případě zájmu a vhodných podmínek bude možnost prodloužení trasy přes Lago di Pilato – jezero s endemitními bezobratlými živočichy. Poté se přes Monte Vettore dostaneme zpátky do městečka Castelluccio (↔ 17,3 km, ↑ 1130 m, ↓ 1350 m).

7. den

Nad přehradou Lago di Campotosto se tyčí hřeben s výhledy na všechny strany. A na ty všechny strany se rozhlédneme z hory Monte di Mezzo - 2155 m n.m. (↔ 15,5 km, ↕870 m), na kterou vyjdeme z vesnice Campotosto. Při pěkném počasí uvidíme i Gran Sasso jako na dlani. Mineme pár pramenů, včetně toho významnějšího – Rio Tronto, které se klikatí „naším“ údolím okolo solné stezky až do Jaderského moře. Záplava travnatých kopců i vzdálenějších skalnatých vrchů nám tak pohladí duši a podtrhne tečku za povedeným výletem.

8. den

Sbalíme si věci, rozloučíme se s farmáři a pojedeme do Říma, kde vrátíme dodávku a odletíme zpátky domů.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu ve vlastních stanech (v ceně zájezdu). Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kemp je situovaný na rodinné farmě v Accumoli a nabízí příjemné prostředí. Za příplatek je možné zajistit komfortnější ubytování pod střechou, a to ve vybavených mobilhomech. Jeden mobilhome je vhodný max. pro 4 osoby. Je vybavený dvěma pokojíčky a mezi nimi je malá kuchyňka s jídelnou. V každém mobilhomu je dispozici také WC s koupelnou. 

Mobilhome bez polopenze - příplatek 4 550 Kč/osobu

Strava

Stravování je z vlastních či dokoupených zásob. V rámci zájezdu je možné si doobjednat lahodné polopenze přímo z místní farmy. Zájem o polopenze prosím konzultujte s naší kanceláří nebo zájem napište do poznámky při objednávce. Cena za polopenzi v případě, že jste si zaplatili mobilhome je 30 euro/os/den a 35 euro/os/den je případě, že jste ubytovaní pod stanem. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, potraviny bude možné dokoupit skoro každý den.

Doprava

Místní doprava
Doprava bude realizována malých mikrobusem pro 9 osob.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Řím
Odlet: Řím

Nástupní místa

Náročnost

Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se focení. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály, což znamená, že byste jej měli v pohodě zvládnout po kratším rozchození ještě před zájezdem.

Další info

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

14. 9. - 21. 9. 2024
č. zájezdu: 224824-01
cena 17 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.