Výprava na Mazurská jezera

Za zážitky bez obav

Výprava na Mazurská jezera

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Po Mazurách s větrem v plachtách

Zveme vás na výjimečnou plachetní výpravu do ráje jezerního jachtingu: do Polska na Mazury. Prožijete týden na plachetnici, vyzkoušíte si jak fungovat v posádce, budete vytahovat a trimovat plachty, starat se o fendry, kotvit, pokládat a stavět stěžeň (na Mazurech se občas podplouvají mosty). Naučíte se pracovat s benzínovým motorem a hydropohonem, naučíte se značky lodní dopravy, seznámíte se s lodními mapami a hlavně budete loď samostatně kormidlovat. Proplujeme soustavu několika desítek přírodních jezer, navštívíme Mikołajki, staré rybářské městečko, podíváme se k zámku Ryn, poplujeme podél německých bunkrů z II. světové války, z nichž některé jsou přístupné. Dostaneme se také do přírodních rezervací, kde je povoleno plout pouze na plachty a kde je velká šance zahlédnout kormorány, vzácné druhy volavek a jiných vodních ptáků. Spát a stravovat se budeme na lodi, jako správní námořníci. Volá vás takové dobrodružství?

Zájezd absolvujete pouze v malé komorní skupince a po celou dobu budete ubytování na plachetnici.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd společným mikrobusem do města Gizycko cestou dlouhou asi 860 km. Večer se ubytujeme na lodi a dáme si první společnou večeři. První noc zůstaneme v přístavu.

2. den

Vyplutí směr sever - jezero Kisajno, Dobskie (v případě větrného počasí prohlédnutí ostrova kormoránů), Dargin,  Mamry, navštívíme město Węgorzewo. Nocleh bude u některého přírodního břehu.

3. den

Fakultativně můžeme navštívit některý z německých bunkrů na západní straně jezera, návrat zpět do Gyzicko, proplutí kanálem s technickou památkou: ručně otáčivým mostem. Plachtění na jezeře Niegocin, nocleh u přírodního břehu.

4. den

Čtvrtý den proplujeme jezerem Jagodne a kanálem Szymon. Navštívíme plovoucí restauraci na jezeře Tałtowisko. Přeplujeme do Ryn a pokocháme se místním zámkem. Nocleh bude v přístavu, kde si užijeme teplé sprchy a restaurace.

5. den

Pátý den se poplavíme na jih jezerem Tałty do Mikołajki - návštěva města a rybího trhu. Dále nás čeká plavba na jezero Śniardwy a nocleh bude opět na přírodním břehu.

6. - 7. den

Návrat zpět do přístavu Gizycko, kde prožijeme poslední noc v přístavu. Další den se pobalíme a odjedeme společným mikrobusem domů.

Ubytování

Po celou dobu akce budeme ubytovaní přímo na lodi. K dispozici jsou tři kajuty, každá s dvojlůžkem (počítejte prosím, že má menší rozměry než klasické dvojlůžko - ideální pro pár či pro kamarády) a jedno rozkládací lůžko v salonu. Obsazujeme tak, aby byla obsazena všechna lůžka. Kajuty nejsou moc prostorné, dají se přirovnat k interiéru karavanu. Na lodi je k dispozici malá koupelna a WC. Z důvodu omezeného místa je dobré nebrat příliš mnoho osobních věcí. Vezměte si spacák, případně polštářek. Přezůvky nepotřebujete. Možnost teplé sprchy bude v některých přístavech, přibližně 2x za týden. Přednostně však budeme kotvit v divokých zátokách, ve volné přírodě.

Strava

Po dobu zájezdu pro vás bude na lodi zajištěna plná penze z rukou našeho kapitána. Připravovat bude tři jídla denně pro celou posádku - studená snídaně a večeře, teplý oběd. Součástí je také káva a čaj. Stravování začíná večeří první den zájezdu a končí snídaní před odjezdem. Možnost nakoupit si nějaké jídlo, nebo se najíst v restauraci budete mít 2x za celou dobu zájezdu, hradí si každý účastník sám. Budete tedy potřebovat pouze studené jídlo na cestu tam a zpět, nápoje (alko i nealko), případě nějaké pochutiny.

Doprava

Doprava je v ceně zájezdu a je zajištěna devítimístným mikrobusem Opel Vivaro. Vyjíždíme z Brna, se zastávkou v Olomouci a v Ostravě.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd je mírně až středně náročný, při zachování základních bezpečnostních pokynů nízko rizikový. Nevyžaduje zvláštní fyzickou sílu, dovednosti, nebo znalosti. Nemusíte mít zkušenosti s jachtingem: ty první můžete získat právě tady. Počítejte s tím, že fungujete v posádce. Práce na lodi se budete učit, kapitán vám vše trpělivě vysvětlí, ukáže, dostanete se k plachtám, mapám, ke kotvě, kormidlu atd. Vyzkoušíte si opravdu všechno, občas i neplánované věci. Zájezd je vhodný také pro děti.

Další info

Skupina účastníků
Zájezd je určen pro skupinu 7 osob + kapitán. Počítejte však, že prostory lodi jsou dost omezené. Soukromí se dá respektovat, ale s ostatními účastníky si budete po celou dobu blízcí :-)

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Počasí
Zájezd se koná za každého počasí. Je třeba se vybavit vhodným outdoorovým oblečením, zejména je dobré mít ochranu před chladem a deštěm.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Estonsko - po zemi i po moři

Estonsko - po zemi i po moři

16. 8. - 24. 8. 2024 Chci to vidět
Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

14. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět