Jachting na Mazurských jezerech

Jachting na Mazurských jezerech

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Po Mazurách s větrem v plachtách

Mazurská jezera v Polsku jsou situována do nádherné a čisté krajiny, ráje jezerních jachtařů. V soustavě dvou tisíc jezer lze svobodně proplouvat, navštěvovat známá místa i objevovat zákoutí nová, schovaná. Připravte se na intenzivní týdenní kurzu jachtingu při kterém se zdokonalíte ve vedení plachetnice, naučíte se trimovat plachty za různého počasí, couvat, driftovat, manévrovat v omezeném prostoru, kotvit u přírodních vývazišť, navigovat podle mapy, pracovat s benzínovým motorem i s elektrickými propelery a hlavně ochutnáte pravý "život na lodi". Vše pod vedením zkušeného kapitána/lektora.

Zájezd absolvujete pouze v malé komorní skupince a po celou dobu budete ubytování na plachetnici.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu - je možné za příplatek zajistit hromadnou dopravu z Brna a zpět 

Program zájezdu

Každý den se probudíme s vůní snídaně, připravované v lodní kuchyni. Za přátelského hovoru beze spěchu posnídáme a pak připravíme společně s dalšími členy posádky plavidlo a vydáme se na cestu za dobrodružstvím pod plachtami. Kam se až dostanete? Co všechno zažijete? Na mnoho otázek přinese odpovědi až přítomný okamžik. V průběhu celého zájezdu se budeme učit potřebné jachtařské dovednosti, naučíte se ovládat kormidlo, pracovat s plachtami a pocítíte vzrušení z náklonu lodě. Po večerech se můžete těšit na koupání (podle počasí), oheň a teplou večeři.

Konkrétní program bude časově upraven do jednotlivých dní dle počasí, můžete se však těšit na:

  • středověký hrad v Ryn
  • německé vojenské bunkry z II. světové války
  • malovaný interiér kostela v Okartowo
  • Mikolajki - rybářské městečko s původní architekturou pro zájemce
  • přírodní rezervace - ostrov kormoránů, pozorování vodních ptáků a další

Ubytování

Po celou dobu akce budeme ubytovaní přímo na lodi. Loď je vybavena třemi kajutami na spaní a pohodlně se na ní vyspí 6 osob. Má malý společenský prostor se stolem, kuchyňkou se sporákem a vybavenou lednicí. Loď je vybavena chemickou toaletou a má také topení pro případ chladných dní.

Strava

Po dobu zájezdu pro vás bude zajištěna lodní polopenze z rukou našeho kapitána. Stravování začíná večeří první den zájezdu a končí snídaní před odjezdem. 

Doprava

Doprava na kurz je vlastní. Pro uzavřenou skupinu není problém domluvit hromadnou dopravu z vámi zvoleného místa za příplatek. Společná doprava bude realizována buď osobním automobilem nebo mikrobusem dle počtu zájemců.

Nástupní místa

Náročnost

Kurz je určen pro všechny, kteří touží vydat se s plachetnicí na moře, chtějí získat nové zkušenosti nebo se připravují na kapitánské zkoušky. Je vhodný pro mírně pokročilé a pokročilé jedince, kteří se chtějí zdokonalit ve vedení plachetnice. Ani úplní začátečníci však nemusí mít obavy: trpělivost kapitána je zaručena! Programu se mohou zúčastnit také děti.

Další info

Skupina účastníků
Zájezd je primárně určen pro uzavřenou skupinu 5 osob. A to zejména proto, že prostor lodi je poměrně malý a soužití na ní je příjemnější s lidmi, které znáte. 

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.