To nejlepší z Andalusie

Za zážitky bez obav

To nejlepší z Andalusie

8 dní / 26 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 3. - 8. 3. 2025
č. zájezdu: 225374-01
cena 26 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Poznávání architektonických skvostů Andalusie a přírodních krás Gibraltaru zpestřené jednodenním výletem do Maroka.

Nejjižnější a zároveň nejpodmanivější španělský region, města kypící životem, plno velkolepých památek s nádherným pobřežím, divoká horská příroda, výborné jídlo, cherry víno, tapas, největší koncentrace tradic, temperamentu a křesťanské kultury, které se zde mísí s islámem, tohle všechno je Andalusie.
Navštívíme historická města jako je Ronda, která se nachází na vrcholu útesu nad hlubokým kaňonem. Zavítáme také do Tarify, oblíbeného místa pro surfování, odkud vyrazíme na výlet do afrického Tangeru. Podnikneme výlety do hor v oblasti Sierra Grazalema a na Gibraltar - britské území s přírodním parkem, kde lze pozorovat kolonii Makaků. Nenechte si proto tuto novinku letošní sezony ujít a pojeďte s námi!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky se pohybuje okolo 10 000 Kč)
  • fakultativní výlet trajektem z Tarify do Tangeru a zpět (orientační cena je asi 60 euro/ osoba)
  • vstup do NP Gibraltar (18 eur/ osoba)
  • stravování
  • vstupné do památek

Průvodci

Martin Brožka

1. 3. - 8. 3. 2025 / č.zájezdu 225374-01

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přiletíme do Sevilly, která nás přivítá příjemnými jarními teplotami. Poté odjedeme do El Puerta de Santa Maria, kde se ubytujeme a odpočneme si před následujícím programem.

2. den

Den zahájíme procházkou v El Puerta de Santa Maria. Kochat se zde můžeme hned několika památkami, a to např. hradem Castillo de San Marcos nebo klášterem La Victoria a spoustou dalších památek. Po prohlídce města se vypravíme lodí do Cádizu, kde se seznámíme s nejstarším městem v Evropě, omývaným ze tří stran Atlantským oceánem. Město je opevněno prstencem hradeb a za zmínku stojí také barokní katedrála. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme zpět lodí do El Puerta de Santa Maria.

3. den

Dnes nás čeká celodenní návštěva Gibraltaru, který se nachází na jihu Pyrenejského poloostrova a spadá do území Spojeného království. Navštívíme především historickou část města nebo můžeme obdivovat velmi dobře známou Gibraltarskou skálu, což je 426 metrů vysoká vápencová skála vystupující z moře. Skálu lze také spatřit na několik desítek kilometrů a je na ni velmi krásná podívaná. Kromě toho můžeme i zahlédnout opice barbarské, které jsou jedinými volně žijícími opicemi v Evropě.

4. den

V tento den si dáme do těla turistikou v oblasti Sierra del Aljibe / 9 km, 567 m př. /, cestou navštívíme městečko Medina Sidonia, které nás nadchne výhledem až po Atlantik. Prohlédneme si také pláže v oblasti Conil de la Frontera, kde si můžeme mimo jiné odpočnout a zrelaxovat. Den zakončíme večerní návštěvou města Jerez de la Frontera, zde je významnou památkou katedrála San Salvador nebo pevnostní komplex Alcázar. Ve večerních hodinách ožívají v centru města také bary, kde můžeme ochutnat andaluské víno s názvem cherry a nebo tradiční Tapas.

5. den

U poznávání měst zůstaneme a vydáme se do historického města Ronda ve vnitrozemí Andalusie. Toto město patří k nejnavštěvovanějším místům v celém Španělsku a kromě celé řady historických památek se pyšní také nádherným hornatým okolím. Město je rozdělené na dvě části hlubokou průrvou, propojenou kamenným mostem s názvem Puente Nuevo. Výlet si odpoledne zpestříme návštěvou turistického městečka Grazalema, kde absolvujeme sedmi kilometrovou procházku okolím.

6. den

Další perlou našich cest bude Tarifa, nejjižnější výběžek Španělska, který je známý jako ráj surfařů a kitesurfařů. Město založili již Féničané a nachází se tu nepřeberné množství památek. Den si zpestříme výletem do marockého Tangeru, významného přístavu spojujícího Afriku s Evropou, kde budeme mimo jiné obdivovat např. pozůstatky tangerských hradeb. Návštívit můžeme také různé tržnice, pevnosti nebo muzea – množství památek je zde zkrátka neomezené.

7. den

Návštěvu architektonických památek a měst si zpestříme turistickým výletem, kdy vystoupáme na vrchol El Torreón (1.648m) / 6 km, 750 m př./. Odpoledne bude následovat odjezd do Sevilly, kde se ubytujeme a strávíme zde také následující den. Do Sevilly se zkrátka každý návštěvník zamiluje, je to hlavní město Andalusie a každého návštěvníka uchvátí nepřeberným množstvím památek a tradic, mezi které se řadí např. majestátní gotická katedrála, věž La Giralda, zahrady Reales Alcázares, paláce zdobené azulejos, býčí arény, koňské povozy nebo královský palác Alcázar.

8. den

Poslední den se probudíme v krásné Seville, pokud to bude časově možné, lze absolvovat další prohlídku města plné architektonických skvostů. Poté bude následovat odlet zpět domů.

Ubytování

Nocovat se bude 7x v příjemných hotýlcích nebo apartmánech ve 2-4 lůžkových ložnicích. 6 nocí strávíme ve městě El Puerto de Santa Maria, odkud budeme vyrážet na výlety. Poslední noc budeme nocovat v útulném hotýlku v Seville. Sociální zařízení bude buď součástí apartmánu pro více ložnic společné nebo bude samostatné.

Strava

Strava bude ve vlastní režii účastníků. Během každého dne bude možnost si dokupovat čerstvé suroviny nebo si zajít na jídlo do restaurací. Je možné, že v některých apartmánech bude součástí i kuchyňka, kde si lze jídlo připravovat.

Doprava

Místní doprava
Doprava po Andalusii bude realizována malým mikrobusem pro 9 osob.

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Sevilla
Odlet: Sevilla

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 1-2 z 5 bodové škály. Jedná se o nenáročný program spojený s jednodenními výlety po památkách nebo do přírody.

Další info

Cestovní doklady
Pro cestu do Španělska nám stačí občanský průkaz.
Pozor: Pokud budete chtít absolvovat výlet do marockého Tangeru, je určitě nutné mít cestovní pas. Cestovní pas budete potřebovat také v případě, že budete mít zájem o návštěvu NP Gibraltar.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komornější skupinu, maximální kapacita je 8 účastníků + 1 průvodce

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

1. 3. - 8. 3. 2025
č. zájezdu: 225374-01
cena 26 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.