Jizerské hory aneb Pekelské pěší stezky

Jizerské hory aneb Pekelské pěší stezky

8 dní / 4 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 8. - 8. 8. 2020
č. zájezdu: 22039ACZ-01
cena 4 600 Kč

PEKELSKÉ PĚŠÍ TRASY

Jednodenní výlety ze středu Jizerských hor do nejzajímavějších míst. Svou polohou 800 m.n.m a vzdáleností od hlavního hřebene, jsou chaty Peklo a Josefka ideálním výchozím bodem pro ty, kdo chtějí z jednoho místa dosáhnout toho nejzajímavějšího, co Jizerky nabízí. Trasy se vyhýbají dlouhým přechodům po asfaltu, lze je spojovat a přecházet z jedné na druhou. Obeznámíte se s malou, avšak významnou CHKO Jizerské hory, s jejím přilehlým okolím a strávíme cenné chvilky v přírodních rezervacích, na skalních vyhlídkách a vrcholech hor, projdeme historicky i technicky zajímavými místy sklářských osad nebo vodních nádrží.

Cena zahrnuje

 • dopravu z Brna
 • 7x ubytování v chatě
 • místního průvodce pro toulky po Jizerských horách
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • volitelné vstupy do kulturních památek, Josefodolské elektrárny apod.
 • lanovku na Ještěd 

Program zájezdu

Pobyt má každodenní společný program. Na výběr máme vždy z několika Pekelských stezek, které budeme volit dle počasí a nálady účastníků, můžete se však těšit na:

 • Jizersko-Pekelská TOP trasa - Výlet po vrcholových skalnatých částech Jizerských hor s úžasnými výhledy. Půjdeme typicky jizerskou horskou krajinou – bažinné louky, kleč, nízké smrky, potůčky, odlesněné vrcholy se skalkami. Po cestě projdeme vrchol Jizery (1122 m), Frýdlantské cimbuří, vrchol Černé hory, budeme v blízkosti pěti přírodních rezervací rezervací. Potkáme přírodní památku, Vlčí louku, půjdeme přes vyhlídkové místo Polední kameny. popřípadě se cestou zpět zastavíme ještě na Knejpě na jedno a po celou dobu se budeme kochat výhledy na Krkonoše. (1122 m, cca 26 km, ↑ 600 m).

 • Štolpišská, co zahřeje - Cílem dalšího výletu jsou potoky a vodopády Bílého a Černého Štolpichu. Dlouhé přechody vrcholových partií jsou vyváženy dobrodružnými cestami okolo potoků. Náročnější celodenní výlet, který stojí za to. (cca 29 km, ↑ 900 m)

 • Jedlové vodopády, Protržená přehrada, Jizerka – Cesta nás přivede do genia loci Jizerských hor zajímavými zákoutími jako jsou Mariánskohorské boudy, Protržená přehrada a na zpáteční cestě vrcholy na Jizerskou loukou a okolím Smědavské hory a Jizery. (26/30 km, ↑ 500 - 800 m)

 • Z Pekla do společnosti – Krátký výlet pro ty, kteří jsou rádi ve společnosti lidí a blízko restaurací a hospod. (kratší 17 km/Lvi salonů 24 km)

 • Vycházka na Černou Nisu a Novou Louku - Krátká výletní trasa, kterou uvítají všichni jednodenní návštěvníci hor, vás z Bedřichova provede několika zásadními místy Jizerských hor. (11,7 km) 

 • K vodopádům Černého potoka a na přírodní rozhlednu Frýdlantské cimbuří - Jedna z mála tras, kde nepotkáte kola, ale uvidíte „řetězy“ jako v Tatrách! (12 km) 

Ubytování

Ubytujeme se na chatách Peklo a Josefka ve dvou až čtyřlůžkových pokojích nebo apartmánech. Chaty se nachází v nadmořské výšce 810 m.n.m., v obci Josefův Důl. Jedná se o geometrický střed Jizerských hor! Dva objekty v těsné blízkosti, v typicky horské architektuře, s výhledem do kraje a s domáckou atmosférou. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, k dispozici je WiFi ve všech prostorách, jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí, v některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních. Ve dvou společenských místnostech jsou velkoformátové televize, audio i domácí kino. K dispozici jsou grily, ohniště, dětské hřiště, venkovní relaxace, privátní wellness – sauna, infrasauna, vířivka, posilovna, úschovna kol, venkovní přírodní bazén 3,5m.

Strava

Strava po celou dobu zájezdu je z vlastních či dokoupených zásob. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. V některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 2-3 z 5 bodové škály, ale je velmi variabilní a můžete si jej zvolit dle svých schopností a chutí. Denně ujdeme v průměru kolem 15 - 28 km. Většinu túr je možno si zkrátit, ale pro opravdu nadšené turisty i prodloužit.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Valachy

Valachy

15. 8. - 21. 8. 2020 Chci to vidět