Jizerské hory aneb Pekelské pěší stezky

Za zážitky bez obav

Jizerské hory aneb Pekelské pěší stezky

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

PEKELSKÉ PĚŠÍ TRASY

Jednodenní výlety ze středu Jizerských hor do nejzajímavějších míst. Svou polohou 800 m.n.m a vzdáleností od hlavního hřebene, jsou chaty Peklo a Josefka ideálním výchozím bodem pro ty, kdo chtějí z jednoho místa dosáhnout toho nejzajímavějšího, co Jizerky nabízí. Trasy se vyhýbají dlouhým přechodům po asfaltu, lze je spojovat a přecházet z jedné na druhou. Obeznámíte se s malou, avšak významnou CHKO Jizerské hory, s jejím přilehlým okolím a strávíme cenné chvilky v přírodních rezervacích, na skalních vyhlídkách a vrcholech hor, projdeme historicky i technicky zajímavými místy sklářských osad nebo vodních nádrží.

Cena zahrnuje

 • dopravu z Brna
 • 7x ubytování v chatě
 • místního průvodce pro toulky po Jizerských horách
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • volitelné vstupy do kulturních památek, Josefodolské elektrárny apod.
 • lanovku na Ještěd 

Videa

Program zájezdu

Pobyt má každodenní společný program. Na výběr máme vždy z několika Pekelských stezek, které budeme volit dle počasí a nálady účastníků, můžete se však těšit na:

 • Jizersko-Pekelská TOP trasa - Výlet po vrcholových skalnatých částech Jizerských hor s úžasnými výhledy. Půjdeme typicky jizerskou horskou krajinou – bažinné louky, kleč, nízké smrky, potůčky, odlesněné vrcholy se skalkami. Po cestě projdeme vrchol Jizery (1122 m), Frýdlantské cimbuří, vrchol Černé hory, budeme v blízkosti pěti přírodních rezervací rezervací. Potkáme přírodní památku, Vlčí louku, půjdeme přes vyhlídkové místo Polední kameny. popřípadě se cestou zpět zastavíme ještě na Knejpě na jedno a po celou dobu se budeme kochat výhledy na Krkonoše. (1122 m, cca 26 km, ↑ 600 m).

 • Štolpišská, co zahřeje - Cílem dalšího výletu jsou potoky a vodopády Bílého a Černého Štolpichu. Dlouhé přechody vrcholových partií jsou vyváženy dobrodružnými cestami okolo potoků. Náročnější celodenní výlet, který stojí za to. (cca 29 km, ↑ 900 m)

 • Jedlové vodopády, Protržená přehrada, Jizerka – Cesta nás přivede do genia loci Jizerských hor zajímavými zákoutími jako jsou Mariánskohorské boudy, Protržená přehrada a na zpáteční cestě vrcholy na Jizerskou loukou a okolím Smědavské hory a Jizery. (26/30 km, ↑ 500 - 800 m)

 • Z Pekla do společnosti – Krátký výlet pro ty, kteří jsou rádi ve společnosti lidí a blízko restaurací a hospod. (kratší 17 km/Lvi salonů 24 km)

 • Vycházka na Černou Nisu a Novou Louku - Krátká výletní trasa, kterou uvítají všichni jednodenní návštěvníci hor, vás z Bedřichova provede několika zásadními místy Jizerských hor. (11,7 km) 

 • K vodopádům Černého potoka a na přírodní rozhlednu Frýdlantské cimbuří - Jedna z mála tras, kde nepotkáte kola, ale uvidíte „řetězy“ jako v Tatrách! (12 km) 

Ubytování

Ubytujeme se na chatách Peklo a Josefka ve dvou až čtyřlůžkových pokojích nebo apartmánech. Chaty se nachází v nadmořské výšce 810 m.n.m., v obci Josefův Důl. Jedná se o geometrický střed Jizerských hor! Dva objekty v těsné blízkosti, v typicky horské architektuře, s výhledem do kraje a s domáckou atmosférou. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, k dispozici je WiFi ve všech prostorách, jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí, v některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních. Ve dvou společenských místnostech jsou velkoformátové televize, audio i domácí kino. K dispozici jsou grily, ohniště, dětské hřiště, venkovní relaxace, privátní wellness – sauna, infrasauna, vířivka, posilovna, úschovna kol, venkovní přírodní bazén 3,5m.

Strava

Strava po celou dobu zájezdu je z vlastních či dokoupených zásob. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. V některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 2-3 z 5 bodové škály, ale je velmi variabilní a můžete si jej zvolit dle svých schopností a chutí. Denně ujdeme v průměru kolem 15 - 28 km. Většinu túr je možno si zkrátit, ale pro opravdu nadšené turisty i prodloužit.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.