Jizerské hory aneb Pekelské cyklostezky

Za zážitky bez obav

Jizerské hory aneb Pekelské cyklostezky

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

PEKELSKÉ cyklostezky

Jednodenní cyklovýlety ze středu Jizerských hor do nejzajímavějších míst. Svou polohou 800 m.n.m a vzdáleností od hlavního hřebene, jsou chaty Peklo a Josefka ideálním výchozím bodem pro ty, kdo chtějí z jednoho místa dosáhnout toho nejzajímavějšího, co Jizerky nabízí. Obeznámíte se s malou, avšak významnou CHKO Jizerské hory, s jejím přilehlým okolím a strávíme cenné chvilky v přírodních rezervacích, na vyhlídkách a vrcholech hor, projedeme historicky i technicky zajímavými místy sklářských osad nebo vodních nádrží.

Cena zahrnuje

 • dopravu z Brna včetně kol
 • 7x ubytování v chatě
 • průvodce pro toulky po Jizerských horách
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • volitelné vstupy do kulturních památek, Josefodolské elektrárny, lanovky apod. 

Videa

Program zájezdu

Pobyt má každodenní společný program. Na výběr máme vždy z několika Pekelských cyklotras, které budeme volit dle počasí a nálady účastníků, můžete se však těšit na:

 • Malebná Jizerka a Polské příhraničí, přes hraniční přechod až na borůvkové knedle do Orle
 • Hora Jizera a přilehlé kopce, Ptačí kupy, Sněžné věžičky, Holubník
 • Slatiniště, safírové potoky, vodopády Jedlová 
 • Knejpa, Smědava s hospodou, nejvyšší hora Smrk, na kterou vede tzv. nebeský žebřík
 • Jizerská 50 na kole
 • Vodní přehrady Jizerských hor - Protržená přehrada, vodní nádrž Souš, v. n. Josefův Důl, v. n. Bedřichov
 • Singltrek Nové Město pod Smrkem
 • Mlýnská cyklostezka - nabídne žijící skanzen v Jindřichovicích pod Smrkem, dále polský Czarci mlyn, Nové město pod Smrkem
a mnoho dalších krásných tras a míst, které stojí za tu námahu. 

Ubytování

Ubytujeme se na chatách Peklo a Josefka ve dvou až čtyřlůžkových pokojích nebo apartmánech. Chaty se nachází v nadmořské výšce 810 m.n.m., v obci Josefův Důl. Jedná se o geometrický střed Jizerských hor! Dva objekty v těsné blízkosti, v typicky horské architektuře, s výhledem do kraje a s domáckou atmosférou. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, k dispozici je WiFi ve všech prostorách, jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí, v některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních. Ve dvou společenských místnostech jsou velkoformátové televize, audio i domácí kino. K dispozici jsou grily, ohniště, dětské hřiště, venkovní relaxace, privátní wellness – sauna, infrasauna, vířivka, posilovna, úschovna kol, venkovní přírodní bazén 3,5m. Na chatách je možnost mytí kol, mají tam i cyklo nářadí.

Strava

Strava po celou dobu zájezdu je z vlastních či dokoupených zásob. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. V některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou upevněna do speciálních držáků. Prostoru však není nazbyt a tudíž si pro úplně 100%ní ochranu kola během přepravy přibalte také kus staré deky či hadru a starou prádelní šňůru anebo lepící pásky. Osvědčily se také pěnové izolace vodovodních trubek a elektrikářské stahovací pásky. Někdy je nutné pootočit řidítka či upravit jinou z přečnívajících částí kola, aby se vše do vleku vešlo. Nebojte se požádat průvodce, aby vám s tímto úkonem pomohl.

Nástupní místa

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 3 z 5 bodové škály, ale je velmi variabilní a můžete si jej zvolit dle svých schopností a chutí. Většinu tras je možno si zkrátit, ale pro opravdu nadšené cyklisty, kteří rádi pořádně šlápnou do pedálů i prodloužit.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.