Jizerské hory aneb Pekelské cyklostezky

Za zážitky bez obav

Jizerské hory aneb Pekelské cyklostezky

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

PEKELSKÉ cyklostezky

Jednodenní cyklovýlety ze středu Jizerských hor do nejzajímavějších míst. Svou polohou 800 m.n.m a vzdáleností od hlavního hřebene, jsou chaty Peklo a Josefka ideálním výchozím bodem pro ty, kdo chtějí z jednoho místa dosáhnout toho nejzajímavějšího, co Jizerky nabízí. Obeznámíte se s malou, avšak významnou CHKO Jizerské hory, s jejím přilehlým okolím a strávíme cenné chvilky v přírodních rezervacích, na vyhlídkách a vrcholech hor, projedeme historicky i technicky zajímavými místy sklářských osad nebo vodních nádrží.

Cena zahrnuje

 • dopravu z Brna včetně kol
 • 7x ubytování v chatě
 • průvodce pro toulky po Jizerských horách
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • volitelné vstupy do kulturních památek, Josefodolské elektrárny, lanovky apod. 

Videa

Program zájezdu

Pobyt má každodenní společný program. Na výběr máme vždy z několika Pekelských cyklotras, které budeme volit dle počasí a nálady účastníků, můžete se však těšit na:

 • Malebná Jizerka a Polské příhraničí, přes hraniční přechod až na borůvkové knedle do Orle
 • Hora Jizera a přilehlé kopce, Ptačí kupy, Sněžné věžičky, Holubník
 • Slatiniště, safírové potoky, vodopády Jedlová 
 • Knejpa, Smědava s hospodou, nejvyšší hora Smrk, na kterou vede tzv. nebeský žebřík
 • Jizerská 50 na kole
 • Vodní přehrady Jizerských hor - Protržená přehrada, vodní nádrž Souš, v. n. Josefův Důl, v. n. Bedřichov
 • Singltrek Nové Město pod Smrkem
 • Mlýnská cyklostezka - nabídne žijící skanzen v Jindřichovicích pod Smrkem, dále polský Czarci mlyn, Nové město pod Smrkem
a mnoho dalších krásných tras a míst, které stojí za tu námahu. 

Ubytování

Ubytujeme se na chatách Peklo a Josefka ve dvou až čtyřlůžkových pokojích nebo apartmánech. Chaty se nachází v nadmořské výšce 810 m.n.m., v obci Josefův Důl. Jedná se o geometrický střed Jizerských hor! Dva objekty v těsné blízkosti, v typicky horské architektuře, s výhledem do kraje a s domáckou atmosférou. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, k dispozici je WiFi ve všech prostorách, jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí, v některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních. Ve dvou společenských místnostech jsou velkoformátové televize, audio i domácí kino. K dispozici jsou grily, ohniště, dětské hřiště, venkovní relaxace, privátní wellness – sauna, infrasauna, vířivka, posilovna, úschovna kol, venkovní přírodní bazén 3,5m. Na chatách je možnost mytí kol, mají tam i cyklo nářadí.

Strava

Strava po celou dobu zájezdu je z vlastních či dokoupených zásob. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní lednicí, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. V některých apartmánech je malá kuchyňka. Ostatní mají možnost vaření v kompletně a moderně vybavených společných kuchyních.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou upevněna do speciálních držáků. Prostoru však není nazbyt a tudíž si pro úplně 100%ní ochranu kola během přepravy přibalte také kus staré deky či hadru a starou prádelní šňůru anebo lepící pásky. Osvědčily se také pěnové izolace vodovodních trubek a elektrikářské stahovací pásky. Někdy je nutné pootočit řidítka či upravit jinou z přečnívajících částí kola, aby se vše do vleku vešlo. Nebojte se požádat průvodce, aby vám s tímto úkonem pomohl.

Nástupní místa

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 3 z 5 bodové škály, ale je velmi variabilní a můžete si jej zvolit dle svých schopností a chutí. Většinu tras je možno si zkrátit, ale pro opravdu nadšené cyklisty, kteří rádi pořádně šlápnou do pedálů i prodloužit.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Novohradské hory na kole

Novohradské hory na kole

4. 5. - 8. 5. 2023 Chci to vidět