Jestli je bajkování v Kanadě lepší, než to naše evropské, to těžko něk">

Kanada MTB

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

po kořenech ke kořenům trailového bajkování

Jestli je bajkování v Kanadě lepší, než to naše evropské, to těžko někdo rozhodne. Slíbíme vám však, že bude naprosto jiné. Pravěký deštný les západního pobřeží Britské Kolumbie a traily divočinou se každému bez skrupulí dostanou pod kůži. První poježdění nás čeká ve Squamish, relativně mladé bajkovací oblasti, kde si každý najde to své. Technické i vyžehlené flow traily, výlety lehčím terénem k jezerům s koupáním či sjíždění skalních stěn - od těch položených až po extrémně strmé a dlouhé slaby. Na této jedinečnosti, kterou v Evropě jen tak nepotkáte, budeme poctivě pilovat techniku. Ve Squamishi sídlí legendární homepage pinkbike.com a znám je také pro svou mohutnou skalní lezeckou stěnou Stawamus Chief, na jejíž vrchol se vypravíme pozorovat západ slunce. Další zastávka bude v proslulém Whistleru, dějišti zimních olympijských her, kde dnes najdeme nejznámnější bikepark světa Blackcomb. Na těch nejjednodušších trailech potkáme kanadské rodiny s dětmi a na těch nejsložitějších pak ty nejlepší kluky ze světového poháru. Mnohé z MTB trailů jsou šlapací, jiné jsou přístupné lanovkou a peckou na závěr může být helibiking v podobě „heli dropu“ na pembertonský Mt. Barbour a se sjezdem legendárního Tenquille Lake trail. Navštívíme také největší ostrov západního pobřeží Severní Ameriky - Vancouver Island. Při troše štěstí z trajektu spatříme nádherné kosatky ve svém přirozeném teritoriu. Charakter celého ostrova je opět trochu jiný, než je pevnina BC. Traily mezi jedlemi, cedry a jedlovci a pojezd v pověstné oblasti Cumberland. Po malém historickém okénku ve Victorii nás čeká poslední přejezd a to zpět do Vancouveru za klasickými traily na North Shore. Tato kolébka trailového ježdění nabídne pro ni typické lávky, kořeny, deštné lesy a špičkovou přilnavost. Každý večer vlastní postel, teplá sprcha v lodge / hostelu, přeprava vlastními mikrobusy a sem tam nějaký medvěd v bezpečné vzdálenosti z borůvčí pozorující vaše MTB dovednosti. Spadněte s námi do kanadománie!

Opravdová MTB specialita!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 23.000 Kč (včetně tax)
  • leteckou přepravu kola ve výši cca 4.000 Kč (dle aktuálních sazeb letecké přepravy),
  • poplatky ETA (cca 7 CAD)
  • bikepark Whistler (cca 71 CAD / den)
  • fakultativně helibiking Pemberton (při 5 účastnících cena cca 250 CAD / os.)
  • vstupy do muzeí
  • MHD ve Vancouveru

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Vancouveru a přesun do Squamish, aklimatizace na časový posun.

2. - 4. den

Tři dny se zdržíme v jedné z mladších trailových oblastí Kanady - ve Squamishi. Traily jsou zde udržované, rozmanité a typicky "západokanadské" - to znamená například ježdění po dřevěných lávkách, které nám umožní dostat se skrz jezírka a bažiny hloboko do místních mokrých lesů. Hlavní atrakcí Squamishe je sjíždění skalních "stěn". Od krátkých a lehkých pro méně zkušené až po několik desítek metrů dlouhé slaby. Bikovat budeme ve třech oblastech - v oblasti Alice Lake (traily: Rollercoaster, Leave of Absense, Treasure***, Gouranga***, ...), v oblasti Diamond head (traily: Half Nelson, Meadow of the Grizzly, Ditch pig, 19th hole***, ...) a v oblasti Valley Cliffe. Pobyt ve Squamishi zakončíme výstupem na Stawamus Chief na západ slunce. Následuje přesun do Whistleru.

5. - 7. den

Whistler, mekka bikového ježdění v Kanadě. Whistler Blackcomb bikepark nabízí všechny druhy trailů, od vyžehlených po kamenité a kořenité sjezdové traily. Vybrat si můžete ze všech obtížností trailů bez skoků, ale také lajny jako A-line nebo Dirt Merchant, které nabízejí skoky daleko za 10 metrů. Když budeme mít štěstí, tak tu můžeme potkat absolutní světovou jezdeckou špičku. Čeká nás zde však i trailové ježdění - například výlet na vyhlídku Sproatt. Tento trail nás za naše vlastní síly vyvede z údolí skrz lesy až do alpského terénu vysoko nad údolí. Cestou zpět si sjedeme bezmála 10 km dlouhý modrý trail zpět do Whistleru. Dle počasí a nálady skupiny možno začlenit odpočinkový den s výletem na Joffre Lakes.

8. den

Traily Pembertonu s možností hellibikingu na Mt. Barbour (400 m stoupání a následně 9 km sjezd s klesáním 1630 m z alpského trerénu skrz lesy až do údolí řeky Lillooet). Následuje přesun na Vancouver Island. Když budeme mít štěstí, tak při plavbě trajektem zahlédneme kosatky a okolo pobřeží tuleně.

9. - 12. den

Vancouver Island je ostrov, kde poměrně často prší a je potřeba se na to připravit. Jak vybavením a fyzicky, tak psychicky. Prostředí a příroda děštných lesů vám ale doslova učaruje, nikde jinde na světě nic podobného nezažijete. Bikovat budeme v oblastech Cumberland a Victoria. Na ostrov se přesuneme trajektem (v ceně zájezdu).

13. - 14. den

Vancouver North Shore jakožto třešnička na závěr (oblasti Mt. Fromme / Mt. Seymour). Toto místo je pravá kolébka trailového ježdění na kolech. Čekají nás zde hlavně kořeny, hrabance, skalky a lávky. Tyto lesy mají to pravé kanadské kouzlo. Prohlídka města, nákup suvenýrů a odlet do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme převážně v hostelech, či v zařízeních podobné úrovně a to ve vícelůžkových ložnicích, často se sdílenou koupelnou/sprchami a toaletami mimo pokoj. Pokoje mohou být vybaveny palandami. Bude se tedy jednat spíše o jednoduchá a účelová zařízení a nelze očekávat komfort hotelu. Čistota a kvalita služeb je však samozřejmostí. Lůžkoviny jsou vždy k dispozici, není proto zapotřebí spacák. Většina ubytovacích zařízení má společnou kuchyni vybavenou vším nezbytným nádobím, stejně jako chladničkou.

Strava

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Stravu si zajišťuje každý účastník individuálně. Možnost nákupu v supermarketech bude téměř každý den. Ceny jsou cca o čtvrtinu vyšší než v ČR.

Doprava

Nástupní místo: Vancouver 

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava po Kanadě bude zajištěna pronajatým mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá fyzické náročnosti 3 a technické náročnosti 5 (z 5 bodové škály). Náročnost trailů bude podle zámořské klasifikace od zelených (většinou výjezdové a přejezdové traily) přes modré, černé až po červené tzv. double black diamon traily. Mapu s traily naleznete zde https://www.trailforks.com/region/british-columbia/. Pokud si nejste jisti, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná. Denně najedeme okolo 25 až 50 km s převýšením cca 500 – 1500 metrů technickým terénem. Náročnější etapy budou odlehčeny odpočinkovými etapami nebo trekem. Pokud se bude jednat o etapu nejvyšší technické náročnosti (black diamond nebo double black diamond), vždy bude v doprovodu druhého z průvodců alternativa méně náročného modrého trailu, popřípadě vlastní program na základě doporučení průvodců. Ano, zájezd je tedy vhodný také pro bikové páry a každý si najde to své.

Další info

Doporučený typ kola: trail bike nebo enduro bike

Elektrokolo
Během letecké přepravy je bohužel zakázáno přepravovat baterie, které jsou nezbytnou součástí těchto kol. Na tento zájezd tedy není možné vzít si elektrokolo.

Cestovní doklady a vstup do země
Každý návštěvník musí imigračnímu úředníkovi předložit platný cestovní pas s platností pokrývající celou dobu plánovaného pobytu na území Kanady a minimálně 6 měsíců po plánovaném opuštění Kanady. Na vyzvání je cestující dále povinen prokázat dostatek finančních prostředků, dobrý zdravotní stav a úmysl Kanadu včas opustit (zpáteční letenka). Českým občanům se doporučuje cestovat na biometrický pas obsahující alespoň jednu prázdnou (nepopsanou) stránku. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádách navštívených zemí ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Rádi vám však pomůžeme s vyřízením všech potřebných formalit. V zájmu zvýšení bezpečnosti zavedla Kanada systém elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada. Vzhledem k tomu, že vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin, je vhodné žádost podat s dostatečným předstihem.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.