Kanada - turistika v Rockies

Za zážitky bez obav

Kanada - turistika v Rockies

17 dní / 64 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

8. 7. - 24. 7. 2024
č. zájezdu: 224316-01
cena 64 200 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

s divočinou v těsném kontaktu

Západní pobřeží Kanady je zemí zaslíbenou všech milovníků hor, oceánů, trempování, divokého západu a civilizací takřka nedotčené přírody. Naše putování bude mimořádně kontrastní jako Kanada sama. Navštívíme pravé westernové rodeo, vystoupáme na některé z nejkrásnějších štítů Skalistých hor, poplujeme po možná vůbec nejkrásnějších jezerech na Zemi, budeme fotografovat zvířata, která dosud známe jen z učebnic přírodopisu, navštívíme velké kanadské metropole a přesto převážnou část expedice strávíme v neporušené panenské divočině, kterou budeme mít často jen sami pro sebe. Náš výlet nebude snadný a přiměřená fyzická kondice je nutná, čekají nás dvě dvoudenní výpravy v plné polní, jakožto i pokus o výstup na jednu z nejvyšších hor Skalistých Hor - Mount Temple (3.544 m n. m.), která krom vysokého sklonu nabídne takové výhledy do krajiny kolem, že na ně budete vzpomínat ještě za spoustu let. Přesto bude dostatek času na regeneraci a nabrání sil, například v přírodních termálních pramenech, na fakultativních výletech nebo u prostého lenošení u některého z bezpočtu jezer s plechovkou překvapivě dobrého kanadského piva v ruce. Cestovat budeme v pronajaté dodávce v malé skupině, spát budeme převážně v malých kempech ve vlastních stanech, ale nebudeme se vyhýbat ani ubytování pod střechou s postelí.

  • cestujeme v komorní skupince max. 6 osob + průvodce

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 28.000 Kč včetně tax
  • poplatky ETA (cca 7 CAD)
  • fakultativní výlety a atrakce dle vlastní volby
  • stravu

Průvodci

Libor Borák

8. 7. - 24. 7. 2024 / č.zájezdu 224316-01

Libor je prošedivělý milovník severu a všech odlehlých, signálem mobilního telefonu a zákazy dosud neposkvrněných oblastí Světa. Jeho cestovatelské srdce bije pro Kanadu, kde prostřednictvím programu Work and Travel nějakou dobu žil a pracoval. Nepohrdne však ani Aljaškou, Špicberky či Islandem. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Calgary, zapůjčení auta a přivykání časovému posunu. Projdeme se po centru města a ochutnáme kanadské pivo.

2. den

Navštívíme pravé kanadské rodeo Stampede (cca 66 CAD). Je to největší akce svého druhu na světě a sjíždí se na ni lidé od Aljašky po Floridu. Uvidíme zde spoustu kovbojů a jejich mistrné umění v jízdě na koni, krocení divoké zvěře, závody dostavníků, lasování a spoustu dalších westernových aktivit. Součástí akce je bohatý doprovodný program a pouť.

3. den

Z Calgary se přesuneme do hor k jezerům Kananaskis, kde nás čeká půldenní výstup v okolí Mt. Sarrail. Návštěva nejstaršího parku Kanady - NP BANNF. Prohlídka stejnojmenného města Banff, kterou spojíme s pohodovou podvečerní procházkou okolo jezera Minnewanka.

4. den

Podnikneme nenáročnou túru v oblasti Johnston creek, která nabídne spoustu jezírek, vodopádů a krásných výhledů. Přes Vermillion Pass nakoukneme i do NP Kootenay, kde navštívíme Marble Canyon a Paint Pots.

5. den

Jeden z vrcholů našeho programu. Brzo ráno se místní dopravou přesuneme k Moraine Lake a odtud v případě dobrého počasí podnikneme pokus o výstup do Sentinell Pass a odtud na nejvyšší horu v celé oblasti Mt. Temple (3.545 m n. m.). Odměnou za spoustu výškových metrů plných odříkání, potu a slz budou naprosto bezkonkurenční výhledy do celé oblasti jižních Rocky Mountains, na které budete vzpomínat ještě po mnoha letech.

6. den

Na odpočinek nebude čas, čeká nás další zlatý hřeb našeho programu v podobě jednodušší, ale přesto celodenní túry v oblasti Lake Louise a Lake Agnes. Budeme si již připadat jako praví Kanaďané, protože právě tato túra je v Západní Kanadě místními nejoblíbenější.

7. den

Přejezd směr NP Yoho. Po cestě krátká zastávka u místního technického divu – spirálového železničního tunelu. V oblasti NP Yoho uvidíme například přírodní most, který si odolnou horninou prorazila řeka Kicking Horse nebo jezero Emerald, kolem kterého se projdeme a zájemci si budou moci i vypůjčit kanoe a plavit se po jezeru.

8. den

Ráno výlet okolo 373 metrů vysokého vodopádu Takakkaw Falls k ledovci Waputki. Přejezd po ikonické silnici Icefield Parkway, která nabídne spoustu možnosti pro pořízení nádherných fotek. Uděláme krátkou túru okolo Bow Lake a zastavíme se na vyhlídce na Peyto Lake, které je jedním ze symbolů kanadských Rockies.

9. den

Pokračování v přejezdu po Icefield Parkway do NP JASPER, možnost fakultativního výjezdu terénními autobusy na ledovec Athabasca ve Wilcox Pass. Zastávka u vodopádů Athabasca falls. Přejezd do oblasti nebesky modrého Maligne Lake, výlet lodí, krásné výhledy, pohoda.

10. den

Další ze zlatých hřebů programu, jeden z nejkrásnějších treků na světě, dvoudenní Berg Lake Trail, s výhledy na nejvyšší horu kanadských Rockies – monumentální Mt. Robson (3.954 m), úchvatným vodopádem Emperor Falls a fotogenickým Kinney Lake. Nocování u Berg Lake uprostřed kanadské divočiny.

11. den

Z nocoviště pod Mt. Robson se nalehko vydáme pod splaz ledovce tekoucího ze stejnojmenné hory a hyperaktivní si mohou vyběhnout i na boční morénu ledovce. Poté již dlouhá cesta zpět k autu.

12. den

Přesun směr Clearwater, po cestě zastávka u úchvatného vodopádu Helmcken Falls. Poté půldenní nenáročné toulání pustou kanadskou divočinou v oblasti Dunn Peak.

13. den

Přesun směr NP Revelstoke. Trek v okolí stejnojmenné hory. Přejezd směr Shelter Bay, kde se nalodíme na převoz, který nás převeze na druhou stranu jezera. Po krátkém přesunu se ocitneme u místních přírodních termálních pramenů Halfway Hot Springs, kde si společně zabubláme.

14. den

Přesuneme se přes Kanloops blíže k Whistleru. Odpoledne nástup na nenáročný Joffrey Lake Trail, kde krom krásných jezer budeme obdivovat hned tři ledovce, které do Joffrey Lake ustí.

15. den

Dopolední prohlídka Whistleru, místa, kde se v roce 2010 konaly Olympijské hry. Zastavení u krásného vodopádu se sympatickým názvem Brandywine Falls. Odpoledne nástup na dvoudenní trek v okolí Garibaldi Lake.

16. den

Túra v okolí jezera Garibaldi. Výstup na vrchol Paramama Ridge (2.133 m n. m.) a dominantu celé oblasti vrchol Black Tusk (2.319 m n. m.).

17. den

Navštívíme krásné město Vancouver, kde si prohlédneme např. Čínskou čtvrť, rušný Downtown, útulný přístav nebo Stanley Park. Dále už nás bude čekat jen odlet do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme v hostelech či v zařízeních podobné úrovně a to ve vícelůžkových ložnicích, často se sdílenou koupelnou/sprchami a toaletami mimo pokoj. Pokoje mohou být vybaveny palandami. Bude se tedy jednat spíše o jednoduchá a účelová zařízení a nelze očekávat komfort hotelu. Čistota a kvalita služeb je však samozřejmostí. Nocovat budeme také v lůně přírody, vždyť proto také do Kanady jedeme, a to v udržovaných, vším potřebným vybavených kempech. Bude tedy zapotřebí nabalit si na cestu do Kanady vlastní stan a spacák.

Strava

Jídlo je v Kanadě jen o trochu dražší než u nás a určitě levnější než třeba v Západní Evropě nebo v Norsku. Kanaďani jsou blázni do family size balení potravin, ty často vyjdou dokonce levněji než u nás, např. velké balení hovězích steaků na gril vychází až o třetinu levněji než v ČR. Oproti tomu jakékoliv služby jsou pro změnu extrémně drahé, proto budeme snídaně řešit spíše v Tim Hortons (místním nejpopulárnějším řetězci fastfood a cukráren) apod. Dny budou opravdu nabité, na túry si připravíme svačiny, večeře v kempech si občas můžeme připravovat společně z nakoupených surovin. 

Doprava

Nástupní místo: Calgary
Výstupní místo: Vancouver

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava v Kanadě bude zajištěna pronajatým minivanem řízeným průvodcem zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o turistický zájezd, který odpovídá náročnosti č. 3 - 4 z 5 bodové škály. Zájezd je složen z výletů a jednodenních túr - ty nejsou technicky náročné, nicméně se předpokládá, že těmto aktivitám holdujete a disponujete přiměřenou fyzickou kondicí. Čekají nás však také dva backcountry výlety s noclehem, kdy si na zádech poneseme stan, spacák a další nezbytnosti nutné pro kempování v přírodě. Při výstupu na Mt. Temple je vzhledem k množstí suti povinná přilba - dá se koupit na místě, nebo si lze vzít přilbu vlastní (stačí lehká cyklistická).  Nezbytné pro tento zájezd bude rovněž základní turistické vybavení, především kvalitní pohorky, spolehlivý stan, přiměřeně teplý spacák. Jak se sbalit, co si vzít s sebou, abyste si dovolenou co nejvíce užili a nestrhali se pod tíhou nepřiměřeně těžkého batohu, vám poradíme v našem "rodokapsu". 

Další info

Cestovní doklady a vstup do země
Každý návštěvník musí imigračnímu úředníkovi předložit platný cestovní pas a zpáteční letenku. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádách navštívených zemí ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Pro občany České republiky nadále platí povinná elektronická registrace v systému eTA

Orientační ceny fakultativních výletů
Zapůjčení kánoí cca 90-180 CAD/loď (cena dle vybraného jezera)
"Ledovcový" autobus na Columbia Icefield cca 89 CAD/os.
Maligne Lake Cruise cca 72 CAD/os.
Pozorování velryb cca 149 CAD/os.
Stampede rodeo od cca 66 CAD/os.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

8. 7. - 24. 7. 2024
č. zájezdu: 224316-01
cena 64 200 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.