Kolumbie - prodloužení o trek k Ciudad Perdida

Za zážitky bez obav

Kolumbie - prodloužení o trek k Ciudad Perdida

21 dní / 85 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

13. 3. - 2. 4. 2025
č. zájezdu: 225383B-01
cena 85 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Prodloužení o jedinečný trek k Ciudad Perdida.

V Kolumbii se nachází téměř 10 % biologické rozmanitosti planety. Je na prvním místě v druhové rozmanitosti ptáků a orchidejí a na druhém místě v rozmanitosti rostlin, motýlů, sladkovodních ryb a obojživelníků. Kolumbie je tavícím kotlem etnik, jehož obyvatelé v sobě nesou domorodé, evropské i africké dědictví. A to není všechno. Kolumbie je doslova explozí různorodých chutí a vůní. Kvůli nechvalné minulosti zůstávala tato bohatost dlouho skryta. Dnes se však Kolumbie poprávu vrací jako jedna z hvězdných destinací Jižní Ameriky. Čeká nás lehká turistika po zelených svazích And, kde nám budou dělat zázemí zapadlé horské vesničky, které jako by vypadly z pera Gabriela Garcíi Marqueze. V NP Los Nevados vystoupáme až do výšky 4000 m, kde nahlédneme do magického Párama, domova bizarních rostlin Frailejones. Nikdy přitom nebudeme mít nouzi o kvalitní čerstvou kávu, kterou zde Kolumbijci pěstují již po staletí a jsou třetími největšími producenty na světě. Samozřejmě také nahlédneme do procesu její výroby. Hory občas prostřídáme většími městy s působivou koloniální architekturou i odvážným moderním urbanismem. Nakonec se projdeme proslulou barevnou Cartagenou, přespíme na tradiční kakaové fince a zažijeme pravý karibský ráj v nádherném NP Tayrona. Na každém kroku objevíme něco nového, něco krásného, něco jedinečně kolumbijského.

Tento zájezd je navíc prodloužen o trek k Ciudad Perdida. Čtyřdenní výprava do tohoto ztraceného města, které bylo náhodně objeveno teprve v roce 1972. Budeme putovat hluboko do srdce andské džungle v NP Sierra Nevada de Santa Marta v doprovodu průvodce, který patří k jednomu z místních domorodých kmenů. Kromě nezkrotné přírody a tajemných ruin je tato cesta také osobitým kulturním zážitkem. Budeme tábořit v blízkosti vesnic domorodého kmene Kogi, který díky svému odlehlému způsobu života unikl pozornosti španělských conquistadorů a dodnes si v těchto odlehlých horách zachovává svůj původní způsob života.

Kdo by chtěl absolvovat kratší program bez treku, má možnost na variantě Kolumbie (17 denní).
Vstupy v rámci programu máte v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 20.000 Kč včetně tax + cca 4.500 Kč vnitrostátní přelety Bogota-Armenia/Pereira, Medellin-Cartagena, Santa Marta-Bogota)
  • strava
  • ostatní co není v ,,cena zahrnuje"

Průvodci

Ondrej Čechvala

13. 3. - 2. 4. 2025 / č.zájezdu 225383B-01

Fotím, abych mohl cestovat a cestuji abych mohl fotit. Tak nějak bych se ve zkratce popsal. Kolem těchto dvou vzájemně propojených činností se točí můj život. Primárně fotím svatby a rodiny, a ve zbylém čase pak chodím po světě - či už s kamarády, sám anebo jako kudrnovský průvodce. Původem jsem z ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Přílet do Bogoty a procházka koloniální čtvrtí La Candelaria, historickým srdcem města. Malebné uličky nás zavedou až na impozantní náměstí Plaza Bolívar, kde sa psaly dějiny Kolumbie. Navštívíme Museo Botero, kde se nachází osobitá sbírka obrazů nejvýznamnějšího kolumbijského malíře Ferninanda Botera. Fakultativně navštívíme i slavné muzeum zlata Museo del Oro. Lanovkou vyjedeme na vrchol Monserrate (3.210 m), který je nejznámějším poutním místem Kolumbie s úchvatným výhledem na celé město. Bogota je plná kontrastů a my uvidíme jak její chudší tvář, tak tu bohatší, kde se koncentruje střední vrstva. (1x snídaně)

3.-4. den

Letecký přesun do kávového trojúhelníků (UNESCO), kde se budeme pohybovat celý následující týden. Ještě třetí den stihneme pozorovat západ slunce z vrcholu nad proslulou vesnicí Salento. V dálce možná zahlédneme tyčící se čtyřtisícovky našeho bodoucího cíle, NP Los Nevados. Čtvrtý den podnikneme túru do Valle de Cocora (10 km 580 m↑ 580 m↓), světa nejvyšších palem na světě, mlžných pralesů a zurčících potoků. Nemine nás ani setkání hned s několika druhy kolibříků. (2x snídaně)

5.-6. den

Dva dny ve fascinujícím NP Los Nevados. Společně s místním průvodcem se na jeepech přesuneme do nitra národního parku a navštívíme největší jezero parku Laguna del Otún (4.100 m) (7 km 200 m↑ 200 m↓). Zároveň poprvé vstoupíme do fascinujícího ekosystému zvaného Páramo, který se nachází pouze v pěti zemích světa a hraje zásadní roly v zásobování Kolumbie pitnou vodou. Až se ocitneme mezi unikátními sukulenty Frailejones, budeme si připadat jako v jiném světě. Šestý den vystoupáme tajemným Páramem až na samotný okraj ledovce Nevado Santa Isabel (4.800 m) (12 km 600 m↑ 600 m↓). (2x snídaně, 2x oběd, 1 krát večeře)

7.-9. den

V následujících třech dnech se přesuneme na sever kávového trojúhelníku do vesnic Jardín a Jérico, abychom se hlouběji ponořili do vesnického života na strmých svazích And. Na živých náměstích budeme s místníma usrkávat kafe a pozorovat lokální život. Uděláme si výlety do okolitých kopců se skvostnými vyhlídkami a spoustou ptactva, které znáte jen z dokumentů. Uděláme si výlet na tradiční kávovou fincu, kde nás nadšení majitelé zasvětí do celého procesu produkce kávy a připraví nám i tradiční farmářský oběd. Zažijeme nezapomenutelnou jízdu Chivou - pestrobarevným dopravním prostředkem, který obsluhuje rurální kolumbijské komunity. (3x snídaně, 1x oběd)

10.-11. den

Prohlédneme si Medellín, město, které bylo v 90. letech nechvalně proslulé nejvyšší kriminalitou na světě. Díky nezdolnosti místních obyvatel však prošlo fascinující proměnou, kterou nejlépe pochopíte při návštěvě čtvrti Comuna 13. Projdeme se také zachovalým historickým centrem a večer strávíme v moderní čtvrti Medellínu s bohatým nočním životem. (2x snídaně)

12.-14. den

Čeká nás přelet do proslulého koloniálního města Cartagena de Indias (UNESCO), které bývá označováno jako nejkrásnější město celého Karibiku. Rázem se ocitneme v úplně jiném světě. Okamžitě nás upoutají všudypřítomné africké vlivy. Ohromí nás perfektně zachovalé 11 km dlouhé hradby a mnoho skvostů koloniální architektury, jako je Palác inkvizice nebo klášter San Pedro Claver. Cartagena se nám ještě víc dostane pod kůži v noci, při posezení na živých náměstích se spoustou pouličních hudebníků. Třináctý den je odpočinkový. Můžete jej celý strávit lenošením na pláži, vstřebáváním historie nebo výletem na nedaleké kouzelné souostroví Islas del Rosario, které je zároveň dalším národním parkem. (2x snídaně)

14. den

Přesuneme se do Santy Marty, druhého nejstaršího města v Jižní Americe. Po krátké prohlídce se vyrazíme zchladit do hor, které se strmě zvedají od karibského pobřeží. Z horské vesnice Minca se vydáme ke krásným vodopádům, kde si užijeme i koupačku. Západ slunce budeme sledovat ze stylové kakaovo – kávové finky, kde strávíme i noc. Ráno nás probudí zpěv ptáků a při troše štěstí spatříme i tukana. Fakultativně můžeme na fince nahlédnout do tajů pěstování a výroby kakaa. (1x snídaně)

15.-16. den

Čeká nás dvoudenní trek v národním parku Tayrona, který patří k tomu nejkrásnějšímu co lze v Kolumbii spatřit. První den budeme procházet bujnou džunglí (8 km 350 m↑ 490 m↓) a společnost nám budou kromě všudypřítomných ptáků dělat i tlupy opic. Noc strávíme na nádherné odlehlé pláži v hamakách. Na druhý den budeme prozkoumávat hlavně pobřeží (13 km 480 m↑ 470 m↓) se spoustou nádherných pláží a vyhlídek na krystalově čistý oceán. Na noc se přesuneme zpět do Santa Marty. (2x snídaně)

17.-20. den

V tyto dny nás čeká čtyřdenní trek k Ciudad Perdida, který je považován za jeden z nejlepších treků v Jižní Americe. Budeme podnikat túry v délce 5 - 7 hodin denně. Během treku objevíme krásné vesničky, domorodá města, křišťálově čisté řeky nebo hory obklopené džunglí. (strava je během treku zajištěna)

21. den

Návrat do Bogoty a odlet zpět domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem o den později, tedy 22. den zájezdu.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v útulných hostelech a hotýlcích ve dvoulůžkových nebo vícelůžkových pokojích. Standardem je větrák, čisto a útulno. Může se ale stát, že nebude téct teplá voda. Několikrát přespíme ve velice stylových tradičních finkách a citlivě zrekonstruovaných koloniálních domech, ve kterých v minulosti bydlela střední vrstva. Jednoduší ubytování zažijeme pouze v NP Los Nevados a v NP Tayrona, kde přespíme v pohodlných hamakách s moskytiérou. Během treku budeme většinu času spát v hamakách nebo na jednoduchých postelích s moskytiérou.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V ceně zájezdu jsou zahrnuty pouze snídaně a 1x oběd. Kolumbijská kuchyně je pestrá a ceny velice příznivé. Po celé zemi se dá najít tradiční „obědové menu“, které se pohybuje mezi 90 – 150 CZK. Během treku k Ciudad Perdida máte stravu v ceně zájezdu - strava bude v režii místních průvodců.

Doprava

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Počítejte s odletem o den dříve před avizovaným termínem zájezdu. Předpokládaný návrat do ČR je pak o den později. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní a výstupní místo: Bogota
Vnitrostátní přelety: Bogota - Armenia/Pereira, Medellin – Cartagena, Santa Marta – Bogota

Čekají nás tři vnitrostátní přelety. Ostatní přesuny po Kolumbii budou zajištěny převážně místní dopravou (minibusy, autobusy, taxi), občas pro maximální efektivitu využijeme i pronajatou dopravu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o expediční akci s lehkou turistikou, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických, výškových a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Vyčerpávat může rozžhavené karibské slunce nebo vysoká nadmořská výška v NP Los Nevados. Čeká nás návštěva nejzajímavějších památek Kolumbie, spousta treků v horách, džungli i po pobřeží Karibiku. Mnohé túry je ale možné po dohodě s průvodcem vynechat nebo zkrátit.
Ciudad Perdida je středně náročný trek. Denně budeme chodit v průměru 7 hodin. Půjdeme nalehko a jen s tím nejnutnějším. Věci, které nebudeme potřebovat, necháme v Santa Martě. Strava je v režii místních průvodců. Ubytování je zajištěno v jednoduchých kempech poblíž domorodých vesnic. Většinu času budeme spát v hamakách nebo na jednoduchých postelích s moskytiérou. Náročnost treku spočívá především v členitém terénu, který může být často blátivý, a také ve vysoké vlhkosti, která může způsobit zvýšenou únavu.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a se kterým se dobře manipuluje během přejezdů. Kufr není pro tento zájezd vůbec vhodný. Dále doporučujeme si vzít co nejméně věcí a sbalit se co nejúsporněji.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 8 účastníků + 1 průvodce.

Bezpečnost
Kolumbie v poslední době udělala velký skok v bezpečnosti a turisté začínají objevovat její kouzlo. Přesto jsou zde stále velké rozdíly a zejména ve větších městech je důležité vědět, kam jít a kam ne. Ale od toho je tu náš průvodce :)

Cestovní doklady
Pro cestu do Kolumbie je nutný cestovní pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Pro občany ČR je povolen vstup do země bez víz.

Očkování
Žádné očkování není pro vstup do Kolumbie povinné, přesto ale doporučujeme očkování proti žluté zimnici. Doporučováno je také očkování proti žloutence typu B a břišnímu tyfu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

13. 3. - 2. 4. 2025
č. zájezdu: 225383B-01
cena 85 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.