Korutany

Za zážitky bez obav

Korutany

5 dní / 14 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224498A-01
cena 14 500 Kč

cyklistika krajem hradů a křišťálových jezer s příjemným zázemím a rakouskou polopenzí

Hory, voda, kolo… Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v létě teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem. Totéž se dá říci i o malebné kopcovité krajině, často ozdobené starobylými hrady a zámky. Skvělé vyjížďky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou Opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus. Základnou pro výlety bude penzion na břehu jezera Ossiacher See. Během pobytu bude zajištěna místní polopenze.

V červenci tradičně jezdíme do Korutan i s dětmi

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.700 Kč/os.
  • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 2.300 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Průvodci

Václav "culis" Culka

21. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224498A-01

Krátký průvodcovský medailonek
Culis je jedním z klíčových členů Al-Bandy, čili ortodoxní kudrnovské partičky, která se specializuje na Balkán. Pod jeho taktovkou poznáte krásy Albánie, Makedonie, Moldávie, Bulharska, Banátu (rumunského i srbského) nejčastěji na kole, ale neštítí se ani ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Ráno vyrazíme z Brna do rakouského Ossiachu, do penzionu na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher See. Ubytujeme se v prázdninové vesničce a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( ↔ cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus a Tauern ( ↔ cca 60 km ).

2. den

Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( ↔ cca 65 km ).

3. den

Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele See, Keutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( ↔ 60 - 100 km ).

4. den

Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (↑ 1200 m ↔ 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 24 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( ↔ cca 70 - 80 km ).

5. den

Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci v penzionu v blízkosti jezera Ossiacher See. K dispozici budeme mít převážně dvoulůžkové pokoje, některé pokoje jsou třílůžkové a čtyřlůžkové. Koupání je možné cca 200 m od hotelu - zážitkové koupaliště má rozlohu 7 000 m² a najdete zde 93m dlouhý tobogán, hřiště na plážový volejbal, je zde možnost paddleboardingu, vodního lyžování, jízdy na banánu. Ceny v roce 2023: dospělý 6 EUR/den, dítě 3 EUR/den. Hosté penzionu mají na vstupném 10 % slevu. Kousek od ubytování najdete také bobovou dráhu. Wifi a parkovaní zdarma po celou dobu pobytu je samozřejmostí. Penzion disponuje uzamykatelným prostorem vyhrazeným pro kola.

Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 2.300 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky).

Strava

Během zájezdu je zajištěná rakouská polopenze. Snídaně jsou servírovány formou bufetových stolů. Forma večeře je závislá na obsazení hotelu. Polopenze začíná 1. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu snídaní. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 500 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin. Parkování na místě je po celou dobu zdarma.

Mikrobusem:
dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.700 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Před zájezdem obdržíte odkazy na mapy s doporučenými cykloetapami, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu. Denně ujedeme průměrně 40 - 75 km převážně po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat.
Zájezd odpovídá náročností č. 2 z 5 bodové škály.

Další info

Speciální dětská sleva: 30% pro dítě ve věku 6 -13 let na 3./4. lůžku

Doporučený typ kola:
trekové

Povrch:
95% asfalt, 5% šotolina

Přeprava kol
Na tomto zájezdu kola přepravujeme v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše vozidla. Z tohoto důvodu jsme schopni do nosičů upevnit pouze dvě elektrokola a čtyři kola klasická (nebo celkem šest klasických kol).

Cestovní doklady
Pamatujte, že děti musí mít vlastní cestovní doklad - cestovní pas nebo OP.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Korutanská gastro jízda

Tomáš "Ochma" Procházka

zastavujeme ve městečku Steindorf, které se nachází na břehu třetího největšího korutanského jezera - Ossiacher See. Vyježdění, vy...

více

Podobné zájezdy

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Dunajská cyklostezka - penzion

Dunajská cyklostezka - penzion

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

3. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Okolo Bodamského jezera na kole

Okolo Bodamského jezera na kole

11. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět