Korutany

Za zážitky bez obav

Korutany

5 dní / 14 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224498A-01
cena 14 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

cyklistika krajem hradů a křišťálových jezer s příjemným zázemím a rakouskou polopenzí

Hory, voda, kolo… Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v létě teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem. Totéž se dá říci i o malebné kopcovité krajině, často ozdobené starobylými hrady a zámky. Skvělé vyjížďky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou Opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus. Základnou pro výlety bude penzion na břehu jezera Ossiacher See. Během pobytu bude zajištěna místní polopenze.

V červenci tradičně jezdíme do Korutan i s dětmi

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.700 Kč/os.
  • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 2.300 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Videa

Program zájezdu

1. den

Ráno vyrazíme z Brna do rakouského Ossiachu, do penzionu na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher See. Ubytujeme se v prázdninové vesničce a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( ↔ cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus a Tauern ( ↔ cca 60 km ).

2. den

Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( ↔ cca 65 km ).

3. den

Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele See, Keutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( ↔ 60 - 100 km ).

4. den

Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (↑ 1200 m ↔ 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 24 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( ↔ cca 70 - 80 km ).

5. den

Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci v penzionu v blízkosti jezera Ossiacher See. K dispozici budeme mít převážně dvoulůžkové pokoje, některé pokoje jsou třílůžkové a čtyřlůžkové. Koupání je možné cca 200 m od hotelu - zážitkové koupaliště má rozlohu 7 000 m² a najdete zde 93m dlouhý tobogán, hřiště na plážový volejbal, je zde možnost paddleboardingu, vodního lyžování, jízdy na banánu. Ceny v roce 2023: dospělý 6 EUR/den, dítě 3 EUR/den. Hosté penzionu mají na vstupném 10 % slevu. Kousek od ubytování najdete také bobovou dráhu. Wifi a parkovaní zdarma po celou dobu pobytu je samozřejmostí. Penzion disponuje uzamykatelným prostorem vyhrazeným pro kola.

Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 2.300 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky).

Strava

Během zájezdu je zajištěná rakouská polopenze. Snídaně jsou servírovány formou bufetových stolů. Forma večeře je závislá na obsazení hotelu. Polopenze začíná 1. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu snídaní. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 500 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin. Parkování na místě je po celou dobu zdarma.

Mikrobusem:
dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.700 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Před zájezdem obdržíte odkazy na mapy s doporučenými cykloetapami, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu. Denně ujedeme průměrně 40 - 75 km převážně po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat.
Zájezd odpovídá náročností č. 2 z 5 bodové škály.

Další info

Speciální dětská sleva: 30% pro dítě ve věku 6 -13 let na 3./4. lůžku

Doporučený typ kola:
trekové

Povrch:
95% asfalt, 5% šotolina

Přeprava kol
Na tomto zájezdu kola přepravujeme v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše vozidla. Z tohoto důvodu jsme schopni do nosičů upevnit pouze dvě elektrokola a čtyři kola klasická (nebo celkem šest klasických kol).

Cestovní doklady
Pamatujte, že děti musí mít vlastní cestovní doklad - cestovní pas nebo OP.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224498A-01
cena 14 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Korutanská gastro jízda

Tomáš "Ochma" Procházka

zastavujeme ve městečku Steindorf, které se nachází na břehu třetího největšího korutanského jezera - Ossiacher See. Vyježdění, vy...

více

Podobné zájezdy

Dunajská cyklostezka - penzion

Dunajská cyklostezka - penzion

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

3. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Okolo Bodamského jezera na kole

Okolo Bodamského jezera na kole

11. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět