Korutany

Za zážitky bez obav

Korutany

5 dní / 11 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

18. 8. - 22. 8. 2023
č. zájezdu: 223498A-01
cena 11 900 Kč

cyklistika krajem hradů a křišťálových jezer s příjemným zázemím a rakouskou polopenzí

Hory, voda, kolo… Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v létě teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem. Totéž se dá říci i o malebné kopcovité krajině, často ozdobené starobylými hrady a zámky. Skvělé vyjížďky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou Opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Maltschacher See s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a rekreačně sportovním zázemím. Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky a během pobytu bude zajištěna místní polopenze. Do Korutan můžete vyrazit i s dětmi.

V červenci tradičně jezdíme do Korutan i s dětmi

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.700 Kč/os.
  • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.700 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Průvodci

Karolína Macharáčková

18. 8. - 22. 8. 2023 / č.zájezdu 223498A-01

Nezdolná mamina 4 dětí, která ani na zájezdech nemá potřebu vydechnout, naopak! Připravuje zábavu pro svěřené výrostky. Několik let organizovala kudrnovský tábor, každý rok s jinou a originální dějovou linkou, aktuálně průvodcuje hlavně zájezd Jak dostat tatínka do polepšovny, kde se tedy stará ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Ráno vyrazíme z Brna ke korutanskému jezeru Maltschacher See. Ubytujeme se v prázdninové vesničce a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( ↔ cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus a Tauern ( ↔ cca 60 km ).

2. den

Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( ↔ cca 65 km ).

3. den

Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele See, Keutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( ↔ 60 - 100 km ).

4. den

Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (↑ 1200 m ↔ 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 24 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( ↔ cca 70 - 80 km ).

5. den

Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci v prázdninové vesničce na břehu jezera Maltschacher See. K dispozici budem mít dvoulůžkové pokoje s možností přistýlek. V ceně pobytu je také volný vstup do bazénu a sauny. Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.700 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky).

Strava

Během zájezdu je zajištěná chutná a bohatá rakouská polopenze, která uspokojí i větší jedlíky. Polopenze začíná 1. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu snídaní. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna k Maltschacher See je asi 550 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin. Parkování na místě je po celou dobu zdarma.

Mikrobusy: dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.500 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Více k přepravě kol vám sdělíme v podrobných pokynech k zájezdu.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Denně ujedeme průměrně 40 - 75 km převážně po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat.

Zájezd odpovídá náročností č. 2 z 5 bodové škály.

Další info

Speciální dětská sleva: 30% pro dítě ve věku 6 -11 let na 3./4. lůžku

Doporučený typ kola
: trekové
Povrch: 95% asfalt, 5% šotolina

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství (týká se přepravy mikrobusem). Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu. 


Cestovní doklady
Pamatujte, že děti musí mít vlastní cestovní doklad - cestovní pas nebo OP.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.
 

Články

Korutanská gastro jízda

Tomáš "Ochma" Procházka

zastavujeme ve městečku Steindorf, které se nachází na břehu třetího největšího korutanského jezera - Ossiacher See. Vyježdění, vy...

více

Podobné zájezdy

Burgundsko a Champagne

Burgundsko a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Dunajská cyklostezka - penzion

Dunajská cyklostezka - penzion

27. 9. - 1. 10. 2023 Chci to vidět
Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

19. 7. - 23. 7. 2023 Chci to vidět
Okolo Bodamského jezera na kole

Okolo Bodamského jezera na kole

15. 8. - 20. 8. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

3. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět