Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

Za zážitky bez obav

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

2 dny / 3 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

27. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224221B-01
cena 3 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Dva dny na sportovních plachetnicích na Nyském jezeře

Připravili jsme pro vás kurz jachtingu pro všechny, kteří už někdy pod plachtami seděli a chtěli by se v plachtění zdokonalit. Kurz je vytvořen pro získání jachtařské praxe, je výborný také jako příprava pro získání základní kapitánské licence (VMP). Očekávejte krátký úvod, teorii plachtění a bezpečnosti na lodi a potom hurá na vodu. Poplujete v samostatných posádkách, vybavených vysílačkami, s doprovodem instruktorské lodě. Strávíte hodně času prací s plachtami: naučíte se správně rozpoznat vítr, natrimovat otěže, mnohokrát samostatně provedete obrat s větrem i proti větru. Naučíte se správně kotvit, refovat plachty a také driftovat s větrem. Nyské jezero v Polsku je pro jachting výborná lokalita: přístav s kempem nabízí dobré zázemí. Jezero s 20km2 a četnými ostrovy zase ohromnou a velice různorodou plochu. Časté a konstantní proudění vzduchu v otevřené krajině slibuje ideální dobré podmínky. Kurz je výborný jako „kondiční“ cvičení, pro získání většího sebevědomí na jachtě.

Krátká víkendová akce, nabitá upevňováním dovedností a osvojováním nových.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • ubytování z pátku na sobotu ve stanu za příplatek 150,-Kč/os.
  • společnou dopravu z Brna za příplatek 1500,- Kč (při min. počtu 4 osob)

Průvodci

Václav Kvapil

27. 7. - 28. 7. 2024 / č.zájezdu 224221B-01

Když si tenhle usměvavý chlapík poprvé sednul pod plachty, pocítil úplně novou, velmi silnou vášeň. Nebránil se jí. Začal intenzivně trénovat s různými posádkami, na různých lodích, na různých vodách. To bylo před 18-ti lety. Dnes je zkušený instruktor, plavící se na velkých námořních jachtách i ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V sobotu dopoledne sraz v Glebinowě v jachtařském klubu. Den začneme úvodem, seznámením se s aktuální předpovědí počasí, velmi krátkou teorií plachtění. Následuje bezpečnostní školení a instruktáž ovládání konkrétní plachetnice. Rozdělení do posádek a samostatná plavba až do večera.

2. den

Na nedělní dopoledne je naplánovaná zpětná vazba z předchozí plavby, dotazy, krátká instruktáž se zadáním úkolů. Následuje opět samostatná plavba posádek na jezeře. Konec programu je naplánovaný cca na 15:00 – 16:00 hod.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu ve vlastních stanech a spacácích. Kemp se nachází v bezprostřední blízkosti jachtařského klubu, odkud budeme vyrážet na vodu, a na kraji menší obce Glebinow. Kemp se také nachází cca 5km od města Nysa, kde najdete širokou nabídku restaurací a obchodů. Odpovídá evropskému standardu - naleznete zde sociální zařízení s WC a sprchou. Na vyžádání je možné zajistit také ubytování pod střechou v pensionu ve městečku Vidnava vzdáleném cca 11 km od Nyského jezera. Poblíž pensionu najdete i dvě restaurace, kde je možné se najíst.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. V kempu bohužel není k dispozici žádná sdílená kuchyňka, tudíž vařit si můžete na vlastních kempingových vařičích, případně využít služeb restaurace, která je vzdálená cca 10 min chůze od kempu. Větší nákup lze udělat ve městě Nysa cca 5 km od kempu.

Doprava

Doprava na kurz je vlastní. Za příplatek 1500,-Kč a při minimálním počtu 4 osob pro vás zajistíme společnou dopravu z Brna až na místo a zpět. Společná doprava bude realizována buď osobním automobilem nebo mikrobusem.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Kurz je určený pro mírně a středně pokročilé jachtaře. Účastnit se může každý, kdo si troufne vsednout do plachetnice a za doprovodu intruktorské lodě ji samostatně vést. Akce je vhodná také pro rodiny, pokud jsou na takovou plavbu děti uvyklé.
Při případném poškození lodi klient nic nehradí, v ceně kurzu je povinné ručení lodi, které případné škody na lodi kryje. Po celou dobu plavby budete vybaveni vestami.

Další info

Počasí a právo pořadatele akci zrušit
Jachting je závislý na počasí, které hraje důležitou roli. CK si dovoluje vyhradit právo kurz zrušit nejpozději 3 dny před začátkem akce v případě předpovědi vytrvalého deště. V takovém případě klientům buď kompletně vrátíme uhrazené peníze, nebo se v případě zájmu domluvíme na převodu na jiný termín. Také si dovolujeme upozornit, že drobný déšť, přeháňky, chlad nebo zatažená obloha nejsou překážkou ke konání kurzu. Za takovýchto meteorologických podmínek se kurz bude konat. Nepodceňte prosím tedy dostatek teplého a nepromokavého oblečení.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Estonsko - po zemi i po moři

Estonsko - po zemi i po moři

16. 8. - 24. 8. 2024 Chci to vidět
Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

22. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

15. 6. - 18. 6. 2024 Chci to vidět