Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

Za zážitky bez obav

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

2 dny / 3 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224221A-02
cena 3 700 Kč
14. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224221A-03
cena 3 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Dva dny plachtění i teorie v jachtingu zaslíbeném Polsku

Připravili jsme pro vás kurz jachtingu pro začátečníky a mírně pokročilé, ve kterém se za dva dny naučíte zcela samostatně vést malou plachetnici. Ukážeme vám základní princip plavby na vítr, vyzkoušíte si jej na malém modelu, pochopíte ho intuitivně. Dozvíte se něco o bezpečnosti plavby. Pobavíte se vázáním jachtařských uzlů. Hodně času strávíte na vodě, na různých plachetnicích, s různými úkoly. Budete ovládat kormidlo, pracovat s plachtami, pocítíte vzrušení z náklonu lodě. Večer posedíme také u ohníčku a přetřeseme staré námořnické historky. Nyské jezero v Polsku je pro jachting výborná lokalita: přístav s kempem nabízí dobré zázemí. Jezero s 20km2 a četnými ostrovy zase ohromnou a velice různorodou plochu. Časté a konstantní proudění vzduchu v otevřené krajině slibuje ideální dobré podmínky. Výborný je kurz také jako "kondiční" cvičení, nebo jako příprava na zkoušky VMP.

Krátká víkendová akce, nabitá znalostmi a získáváním nových schopností.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • ubytování z pátku na sobotu ve stanu za příplatek 150,-Kč/os.
  • společnou dopravu z Brna za příplatek 1500,- Kč (při min. počtu 4 osob)

Průvodci

Václav Kvapil

17. 8. - 18. 8. 2024 / č.zájezdu 224221A-02
14. 9. - 15. 9. 2024 / č.zájezdu 224221A-03

Když si tenhle usměvavý chlapík poprvé sednul pod plachty, pocítil úplně novou, velmi silnou vášeň. Nebránil se jí. Začal intenzivně trénovat s různými posádkami, na různých lodích, na různých vodách. To bylo před 18-ti lety. Dnes je zkušený instruktor, plavící se na velkých námořních jachtách i ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V sobotu dopoledne sraz v Glebinowě v jachtařském klubu. Den začneme teoretickým výkladem, který stejně jako celý kurz, povede zkušený instruktor. Seznámíme se se základními principy plachtění, ukážeme si vázání uzlů a neopomeneme ani zásady první pomoci. Odpoledne se poté vydáme na první společnou plavbu na velké plachetnici pod vedením instruktora. Nabyté teoretické znalosti si ukážeme v praxi a vše na závěr upevníme při večerním táboráku.

2. den

Nedělní dopoledne bude věnováno samostatné plavbě posádek na menších plachetnicích s dobrodružným překvapením. Instruktor vám bude po celou tuto dobu nápomocný na vysílačce. Konec programu je naplánovaný cca na 15.00 hod, kdy se rozjedeme do svých domovů.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu ve vlastních stanech a spacácích. Kemp se nachází v bezprostřední blízkosti jachtařského klubu, odkud budeme vyrážet na vodu, a na kraji menší obce Glebinow. Kemp se také nachází cca 5km od města Nysa, kde najdete širokou nabídku restaurací a obchodů. Odpovídá evropskému standardu - naleznete zde sociální zařízení s WC a sprchou. Na vyžádání je možné zajistit také ubytování pod střechou v pensionu ve městečku Vidnava vzdáleném cca 11 km od Nyského jezera. Poblíž pensionu najdete i dvě restaurace, kde je možné se najíst.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. V kempu bohužel není k dispozici žádná sdílená kuchyňka, tudíž vařit si můžete na vlastních kempingových vařičích, případně využít služeb restaurace, která je vzdálená cca 10 min chůze od kempu. Větší nákup lze udělat ve městě Nysa cca 5 km od kempu.

Doprava

Doprava na kurz je vlastní. Za příplatek 1500,-Kč a při minimálním počtu 4 osob pro vás zajistíme společnou dopravu z Brna až na místo a zpět. Společná doprava bude realizována buď osobním automobilem nebo mikrobusem.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Kurz je určený pro začátečníky a mírně pokročilé. Účastnit se může i naprostý začátečník s nulovou zkušeností s jachtingem. Před samotnou plavbou absolvujete školení, kde vám instruktor vše vysvětlí. V sobotu plavby absolvujete s instruktorem, v neděli pak podniknete samostatnou plavby (budete-li chtít) se svou vlastní posádkou. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi. Při případném poškození lodi klient nic nehradí, v ceně kurzu je povinné ručení lodi, které případné škody na lodi kryje. Po celou dobu plavby budete vybaveni vestami.

Další info

Počasí a právo pořadatele akci zrušit
Jachting je závislý na počasí, které hraje důležitou roli. CK si dovoluje vyhradit právo kurz zrušit nejpozději 3 dny před začátkem akce v případě předpovědi vytrvalého deště. V takovém případě klientům buď kompletně vrátíme uhrazené peníze, nebo se v případě zájmu domluvíme na převodu na jiný termín. Také si dovolujeme upozornit, že drobný déšť, přeháňky, chlad nebo zatažená obloha nejsou překážkou ke konání kurzu. Za takovýchto meteorologických podmínek se kurz bude konat. Nepodceňte prosím tedy dostatek teplého a nepromokavého oblečení.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

17. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224221A-02
cena 3 700 Kč
14. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224221A-03
cena 3 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

27. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Estonsko - po zemi i po moři

Estonsko - po zemi i po moři

20. 8. - 29. 8. 2021 Chci to vidět