Kurz první pomoci zážitkem

Za zážitky bez obav

Kurz první pomoci zážitkem

5 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Vyrážíte do hor za dobrodružstvím i adrenalinem? Hory jsou krásné … a nebezpečné zároveň. I malá chyba může mít obrovské následky. Než dorazí Horská služba je poskytnutí první pomoci na vás. Specializovaný kurz první pomoci zážitkem vás naučí bezpečně poskytnout první pomoc klientům na zájezdech, někomu z blízkých nebo komukoliv na ulici. Jedná se o specializovaný kurz pro horské průvodce, takže se naučíte reagovat v běžných podmínkách (na ulici, při outdoorových aktivitách v tuzemských podmínkách, nebo třeba na poznávacím zájezdu) i v horském prostředí, kam sanitka nedorazí do 15 minut a jste tedy závislí v podstatě sami na sebe.

Cena zahrnuje

  • odborné lektory
  • figuranty na externí simulace
  • výukové materiály
  • zdravotnické pomůcky pro nácvik (resuscitační sady - figuríny)
  • materiál pro simulace

Cena nezahrnuje

ubytování na chalupě na Blatinách (150 Kč / os. / noc) a volitelná plná penze (250 Kč / os. / den - snídaně,oběd, večeře, dezert)

Fotografie

Videa

Program zájezdu

Ubytování

chalupa na Blatinách (150 Kč / os. / noc)

Strava

volitelná plná penze (250 Kč / os. / den - snídaně,oběd, večeře, dezert)

Doprava

vlastní

Nástupní místa

Náročnost

Další info

Kurz bude realizován především zážitkovou formou, díky které si situace vyzkoušíte na vlastní kůži nanečisto. Vyzkoušíte si, jak zvládnete zareagovat při zdravotní události. Následně je lektorem rozebrán správný postup řešení dané situace. Naučíte se základy první pomoci a získáte jistotu, co dělat při ohrožení života v běžném či horském prostředí. Základem je důkladný nácvik život zachraňujících úkonů. Naučíte se rozpoznat podezření na poranění páteře a dozvíte se, co s tím. Vyzkoušíte si dlahy z karimatek a batohů, budete se starat o těžce podchlazené, rozmrazovat omrzliny a čistit hnisající rány. Neminou vás nekonečně dlouhé minuty improvizovaného transportu, získávání podrobné anamnézy a starost o lidi v akutní stresové situaci. Praktické bloky se prolínají s krátkými teoretickými částmi, snahou je nezahltit účastníky odbornými termíny, ale předat takové zkušenosti, které si jsou schopni zapamatovat a využít ve chvíli, kdy o něco doopravdy jde.

Obsahem kurzu jsou především tato témata: resuscitace, život ohrožující stavy, postupy neodkladné zdravotní pomoci, úrazy, ošetření, polohování, alergie, základy hypotermie, neúrazové stavy, léky, lékárnička, cvičení, teorie záchranné akce, spolupráce s IZS, autonehoda, transporty.

Kurz je akreditovaný MŠMT. Při úspěšném absolvování kurzu získáte osvědčení Zdravotníka zotavovacích akcí. Pořadatelem kurzu je Český spolek horských průvodců.

Lektoři: profesionální lektoři první pomoci ze Společnosti horské medicíny, ČHS, UIMLA i profesionálních záchranářů a instruktorů.

Rozsah kurzu: 4,5 dne (středa 14:00 - neděle 16:00)

Místo: Blatiny na Vysočině

Počet účastníků: 10 - 16 účastníků