Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

6 dní / 8 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

5. 5. - 10. 5. 2020
č. zájezdu: 220413A-01
cena 8 000 Kč
23. 9. - 28. 9. 2020
č. zájezdu: 220413A-02
cena 8 000 Kč

bajkový nářez v prosluněných Dolomitech

Modravý jezerní klenot Lago di Garda je obklopen takřka dvoutisícovými horami. Výjezdy k oblakům odkrývají výhledy na Dolomity, kořením celé akce jsou famózní šotolinové i technické sjezdy, ale i vyzývavé výjezdy. Na výběr vždy k náročné klasice – varianta Expert i méné náročná Hobby varianta. Krom fyzičky tedy můžete přibalit i méně trénovanou partnerku/partnera. Každá etapa nabídne krom dávky endorfinů i atmosféru místních kaváren a pizzerií. Komfortní zázemí u jezera Lago di Ledro se spaním ve stanu či chatce (za příplatek).

V jednom autobuse cestují společně také varianta pro silniční cyklisty a zájezd Ferraty Lago di Garda. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, kteří absolvují úplně jiný program a večer se o zážitky podělíte ve stejném kempu. Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem včetně kol (krom varianty s vlastní dopravou)
 • 3x nocleh v kempu ve vlastním stanu (či lůžková varianta za příplatek)
 • polopenzi
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • jonťák na každou etapu
 • Chimpanzee pišingr

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Noční jízda přes Rakousko do Itálie, zahřívací vyjížďka se středomořskou atmosférou Anello Garda Sarca. Od blankytně modravého Lago di Garda si večer ještě vyšlápneme k jezeru Lago di Ledro, kde rozbalíme tábor ( ↔ 72 km, ↑ 1.300 m).

3.–4. den

Od jezera Ledro se přehoupneme přes Passo Nota (1.198 m) po staré vojenské stezce do Vesia a potom stoupání údolím St. Michelle do sedla Passo di Tremalzo (1.694 m). Za odměnu nekonečný sjezd k Lago di Ledro ( ↔ 62 km, ↑ 2.100 m). Při další kultovní etapě si vyjedeme pro daleké výhledy z Rif. Pernici ( ↔ 40 km, ↑ 2.000 m) s úžasnými výhledy na Rivu del Garda i jezero.

5.–6. den

Na závěr si vyjedeme do sedla Passo di Tremalzo (1.694 m) a odtud se spustíme zpět k Lago di Garda ( ↔ 50 km, ↑ 1.900 m). Dokonale vybajkovaní večer vyrazíme na zpáteční cestu domů, kam dorazíme v časných ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu evropského standardu s WC a sprchou ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Za příplatek je možné zajistit ubytování v chatkách, mobilních domcích či apartmánech. Vždy s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou i vytápěním. Postele jsou vybaveny lůžkovinami. V případě zájmu neváhejte, kapacita je omezená:

 • 2 lůžková chatka / mobilní domek / apartmán - příplatek 2.450 Kč/os.
 • 3 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.650 Kč/os.
 • 4 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.250 Kč/os.
 • 5 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.000 Kč/os.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 5. den studeným večeřovým balíčkem na cestu zpět. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně a cestou je vždy příležitost se osvěžit a nasát atmosféru místních kaváren a pizzerií.

Doprava

Doprava na zájezd bude zájezdovým autobusem. Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 1.000 Kč. Se skupinou se setkáte v městečku Biacesa (ráno cca v 7:00 - 8:00 hod.), odtud vyrazíme na úvodní cykloetapu. V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 8 EUR / 220 Kč os. / noc ve stanu nebo dle dostupnosti příplatkového ubytování i pod střechou).

Náročnost

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Na výběr jsou vždy dvě varianty různé náročnosti (varianta Expert a varianta Hobby). Ke všem etapám existuje méně náročná varianta. Program je koncipován tak, aby jej zvládl každý, kdo se MTB trošku věnuje. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že jsou pro vás kopce trápením, lze každou vyjížďku výrazně zkrátit. Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si objede vše, druhý některý kopec vynechá. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je kemp u jezera Lago di Ledro. Cestou je vždy příležitost se osvěžit a nasát atmosféru místních kaváren a pizzerií.

Další info

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 25% asfalt, 55% šotolina, 20% terén

Organizace cyklovyjížděk

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu. Zvažte prosím také svoji technickou zdatnost. Elektrokolo sice pomůže náročný terén vyjet, ale extrémní sjezdy jsou obvykle díky jeho hmotnosti a konstrukci náročnější než na standardním kole a vyžadují výborné zvládnutí tohoto kola.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Jarní ferraty nad Lago di Garda

Dominika Sommerová, Jakub Cejpek

Mám ráda sluníčko a teplo. První jarní hřejivé paprsky mě nabíjí energií a vnucují myšlenky na léto a na skály. V české kotlině je...

více

Podobné zájezdy

Apeniny MTB

Apeniny MTB

22. 8. - 30. 8. 2020 Chci to vidět
Kitzbühel MTB

Kitzbühel MTB

2. 7. - 5. 7. 2020 Chci to vidět
Livigno MTB

Livigno MTB

1. 9. - 6. 9. 2020 Chci to vidět
Makedonie MTB

Makedonie MTB

14. 8. - 23. 8. 2020 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

30. 6. - 6. 7. 2020 Chci to vidět