Letní zelená dovolená s příběhem v Bílých Karpatech

Za zážitky bez obav

Letní zelená dovolená s příběhem v Bílých Karpatech

5 dní / 5 950 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 22476CZA-01
cena 5 950 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

letní dovolená s příběhem v Bílých Karpatech

Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Půjdeme na výlet na Žítkovou, za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní. Zde se setkáme i s místní bylinkářkou a ochutnáte bylinkové lektvary. Máme připraveno tvoření z ovčí vlny a pronikneme do tajů místních lesů, kde budete poslouchat hlasy ptáků či luštit z pobytových znamení. Uvidíte hostětínské projekty, přírodní zahradu a poznáte, proč sem přijel princ Charles. A pikoškou bude stezka po stopách bobrů k vodní nádrži Kolelač. Každý den vám ukážeme jinou tvář Karpat.

Rouškou tajemství zahalené vrcholky Bílých Karpat, symbióza květnatých luk a ovocných sadů, udržitelná ekologická vesnice Hostětín, v níž nechybí pasivní dům, moštárna, ani potok plný raků, který možná znáte jen z dětství. Pojďme ve šlépějích krále Karla III.! Prozkoumejme spolu oblast, kde se snoubí tradiční s moderním. Během zážitkového pobytu se Vám naskytne možnost navštívit obec Žítková v oblasti Moravských Kopanic. Společně s bylinkářkou se seznámíme s léčivkami, které v minulosti hojně využívaly i proslulé bohyně! Čeká nás příjemné posezení s ochutnávkou bylinných nálevů pod starou lípou v oblasti místní části Hutě, ale i výprava k majestátnímu dubu nedaleko Hostětína, odkud je dechberoucí výhled na pohádkové okolí. Pobyt bude zpestřen výpravou za bobry a krásu a léčebné účinky zdejších lesů budeme vnímat metodou lesní mysli! Naučíme se technice suchého plstění a zjistíme, že ovčí vlna rozhodně není odpadním materiálem. Tak co? Dorazíte?

Cena zahrnuje

 • 4x ubytování s polopenzí
 • 1x oběd
 • ochutnávku kompletní nabídky bio-moštů a sirupů z hostětínské moštárny
 • exkurzi po všech ekologických projektech v Hostětíně
 • lektorné a materiál během výletů a workshopů

Cena nezahrnuje

 • Dopravu na místo pobytu a na výlety, volitelné vstupné do domku žítkovské bohyně (na Žítkovou se pojede auty – buď přijeďte vlastním anebo můžete auto sdílet s jinými účastníky)

Videa

Program zájezdu

Pobyt má každodenní společný program – lektorovanou vycházku nebo tvoření. V neděli se můžete sami vydat na výlet do okolí (viz níže). Program začíná ve středu kolem čtvrté hodiny odpolední přímo v ekologickém centru Veronica. Konkrétní program bude časově upraven do jednotlivých dní dle počasí, můžete se však těšit na:

 • Společný výlet do Moravských Kopanic – do obce Žítková, kde působily tajemné Žítkovské bohyně. Vycházka v doprovodu žítkovské obyvatelky, s výkladem o místní krajině a přírodě, každodenním životě na Moravských Kopanicích v historii i současnosti, legendách a literatuře. Samozřejmě nebude chybět ani vyprávění o působení věhlasných Žítkovských bohyní. Po skončení výletu můžete navštívit i místní muzeum v domku poslední bohyně Irmy. Návštěva už není součástí společného programu. Můžete také individuálně navštívit ovčí farmu a koupit si ovčí sýr či bryndzu.
 • Vycházka po stopách bobrů . Na vlastní kůži prozkoumáte, jaká pobytová znamení zanechávají bobři :-) Vycházka bude plná překvapení a naším cílem bude nádrž Kolelač. Provázet nás bude odborník a krajan, který má místní krajinu prochozenou křížem krážem a nasbíraných spoustu poutavých historek.
 • Vycházka do krajiny a lesa naokolo Hostětína s místním znalcem. Povídání o lese, o životě v něm, o krásách a unikátnostech Bílých Karpat.
 • Řemeslný workshop (tvoření z ovčí vlny)
 • Bylinkové povídání
 • Lektorovanou exkurzi po hostětínských ekologických projektech (celá vesnice funguje s využitím ekologické infrastruktury – výtopna na biomasu, kořenová čistírna odpadních vod, šetrné veřejné osvětlení, bio-moštárna, řada solárních kolektorů a fotovoltaické elektrárny, pasivní dům).
  Zjistíte, proč se sem přijel podívat i princ Charles.
 • V neděli po skončení akce se můžete vydat na individuální výlety, například do bělokarpatského pralesa Ščúrnica u Valašských Klobouk, rozhlednu Královec s výhledem na české i slovenské kopce, zříceninu hradu Brumov, zámek Nový Světlov a muzeum v Bojkovicích, muzeum zvěrokleštičů v Komni, dřevěné sochy v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně. Milovníci lázeňských měst si jistě nenechají ujít výlet do Luhačovic a ochutnávku minerálních pramenů

Akce bude ukončena poslední den v dopoledních hodinách.

Ubytování

Ubytování v ekologickém penzionu Centra Veronica s přírodní zahradou, ve 2 - 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením vybaveném lůžkovinami a ručníky.

Jednolůžkový pokoj je možné zajistit za příplatek 750 Kč/noc (3000 Kč za pobyt) - dostupnost ověříme.
Je možné taky přikoupit na pokoj přistýlku za 300 Kč/noc (1200 Kč za pobyt) - lze objednat až po obsazení volných lůžek. K dispozici je nově vybavená kuchyňka a v areálu se lze připojit k wi-fi zdarma.

Sál slouží jako jídelna a prostorná společenská místnost zároveň. Dům je obklopen rozlehlým sadem, který je certifikován jako ukázková přírodní zahrada.

Centrum Veronica je postaveno v energeticky pasivním standardu a je držitelem licence Ekologicky šetrná služba v kategorii turistické ubytovací služby. Pro svůj provoz využívá obnovitelné zdroje energie a dešťovou vodu. V interiéru je použita řada přírodních materiálů (slaměné izolace, hliněné omítky, přírodní linoleum, nepálené cihly apod.)

Strava

Polopenze převážně z bio-potravin z fair trade produktů a místních surovin. V ceně je 4x polopenze a 1x oběd. Snídaně formou švédského stolu. Obědy a večeře s výběrem mezi masovou nebo vegetariánskou variantou.
Prvním jídlem bude večeře v den příjezdu a posledním snídaně v den odjezdu.

Doprava

Doprava na tento zájezd není zajištěna. Je ale možné využít sdílené dopravy s ostatními účastníky.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály. 

Další info

Průvodce
Akce bude vedena zaměstnanci Centra Veronica. Kontakt na Centrum Veronica obdržíte v podrobných pokynech.

Dětské ceny za ubytování

Dítě 11-15 let 5100 Kč (sleva 850 Kč)
Dítě do 10 let včetně 3900 Kč (sleva 2050 Kč)
Dítě do 10 let na přistýlce (po obsazení všech lůžek v pokoji): 3660 Kč (sleva 2290 Kč)
Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu: 800 Kč (sleva 5150 Kč)

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

28. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 22476CZA-01
cena 5 950 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Indiánské táboření s jízdou na koni

Indiánské táboření s jízdou na koni

4. 8. - 10. 8. 2024 Chci to vidět
Podzimní zelená dovolená s příběhem v Bílých Karpatech

Podzimní zelená dovolená s příběhem v Bílých Karpatech

9. 10. - 12. 10. 2024 Chci to vidět
Putování na koních na Potštejně - úplní začátečníci

Putování na koních na Potštejně - úplní začátečníci

5. 6. - 6. 6. 2024 Chci to vidět
Speleologie v Moravském krasu

Speleologie v Moravském krasu

7. 12. - 7. 12. 2024 Chci to vidět