Levandulová Provence na kole

Za zážitky bez obav

Levandulová Provence na kole

10 dní / 19 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Hvězdicové výlety z jednoho místa s ubytováním v pohodlných mobilhomech (nebo ve stanech)

Provence vás okouzlí nejen svým půvabem, vůní, dobrým vínem, ale také nevšedními cyklistickými zážitky! Rozmanitý kraj nabízí mnoho krásných míst i zákoutí, kaňonů, roklí, malebných vesniček i cyklistický výzev, jako je například „Mont Ventoux“ známe z nejslavnějšího závodu Tour de France. Mnozí z nás mají Provence spojenou s kvetoucími lány opojně vonící levandule. Vydáváme se proto do Provence v čase, kdy bude možné spatřit tato fialová moře na vlastní oči. Prožijte krásnou aktivní dovolenou na kole s nezapomenutelnými zážitky.

  • díky svátkům vyčerpáte jen 4 dny dovolené

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní splutí řeky (cca 25 EUR)
  • ochutnávku vín (cca 3 EUR)
  • vstupy do památek dle vlastní volby

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa na jih Francie.

2. den

Přejezd z Pernes les Fontaines se 41 kašnami, přes historická městečka Saint Didier a Venasque k mohutné vyvěračce Fontaine de Vaucluse. Ubytování v kempu. (45 km)

3. den

Čekají nás kamenné chýše v Bories, visuté město Gordes a Roussillon, most Pont Julien a následovat bude dojezd do kempu ( 65 km) + 15 km kaňonem k St. Saturninu.

4. den

Z kempu vyrazíme do Bonnieux po Luberonské cyklostezce přes tajemné sídlo Markýze de Sade v Lacoste, kolem zříceniny hradu v Ménerbes si to namíříme do města duchů Oppéde le Vieux (70 km) nebo si dáme vyhlídkovou hřebenovku s rozsáhlým cedrovým lesem, sjezd do Robionu, a vinicemi se následně vrátíme zpět do kempu (80 km).

5. den

Z kempu vyrazíme do Cavalion nebo Orgon k van Goghovi do St. Rémy. Uvidíme slavnou katedrálu obrazů Carrières de Lumières s audiovizuálním představením a dále budeme pokračovat přes druhé nejnavštěvovanější místo Francie Les-Baux-de-Provence na skalním ostrohu v pohoří Alpilles (55 km).

6. den

Odpočinkový den bez kola. Návštěva papežského Avignonu. Přejezd ke slavnému mostu Pont du Gard, splavení řeky přímo pod pilíři této krásy na lodičkách (splouvání řeky není v ceně zájezdu, cena cca 25 EUR).

7. den

Výhled na celý Luberon ze zapadlé vesničky Saignon. Sjezd do středověkého Aptu. Po Luberonské cyklostezce do Céreste s krásně zrenovovaným římským mostem ( 45 km) nebo Kaňonem Lourmarin do stejnojmenného historického města s renesančním zámkem. Kolem pohoří Velký Luberon přes Cucuron, známý z mnoha filmů a s koupací zastávkou u jezera Étang de La Bonde do Céreste ( 60 km).

8. den

Královská etapa ze sedla Mont Serein přes vrchol Mont Ventoux (1909 m) (kultovní místo cyklistů z celé Evropy), s nádherným sjezd s převýšením 1600 m. Levandulová pole poblíž města Sault, úchvatným kaňonem Nesque do Villes sur Auzon (65 km) nebo pro ty, kteří se nebojí cyklistických výzev, tak z Malaucéne na samotný vrchol Mont Ventoux. (+15 km)

9. - 10. den

Odjezd přes slavné Châteauneuf du Pape, ochutnávka a nákup pověstného vína. Vítězný oblouk v Orange s antickým divadlem. Noční přejezd přes Německo. Příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme celkem 7 nocí v oblasti L'Isle-sur-la-Sorgue ve vybavených čtyřlůžkových až šestilůžkových mobilhomech. Ty jsou obvykle vybaveny dvěma ložnicemi (jedna ložnice je s manželkou postelí, druhá disponuje dvěma oddělenými postelemi). Ke spaní lze často využít i rozkládací pohovku. Jeden typ karavanu je vybaven ložnicí s palandami. Postele jsou vybaveny lůžkovinami (fleecovymi dekami), povlečení je však nutné mít vlastní! K hygieně slouží malá koupelna se sprchou. WC je rovněž součástí mobilhomu. Pro větší pohodlí je možné využívat i prostorných veřejných sprch v kempu. Nezapomeňte na ručníky a pro jistotu si sebou vezměte i toaletní papír, kterého ve francouzských kempech bývá často nedostatek. Součástí mobilhomu je také kuchyňka s veškerým nádobím, mikrovlnou troubou a lednicí. Rozdělení osob do jednotlivých domků provede průvodce zájezdu.

Dáváte-li ovšem přednost kudrnovské klasice, tedy spaní ve vlastním stanu, můžete využít i tuto možnost (z ceny zájezdu vám poskytneme slevu 2.400 Kč). Sleva bude zohledněna během procesu přihlašování na zájezd  

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezd večeří a končí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). 

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Více k přepravě kol vám sdělíme v podrobných pokynech k zájezdu.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Burgundsko a Champagne

Burgundsko a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Francouzské Alpy na silničních kolech

Francouzské Alpy na silničních kolech

10. 8. - 20. 8. 2023 Chci to vidět
Kolmo kolem Bretaně

Kolmo kolem Bretaně

12. 7. - 23. 7. 2023 Chci to vidět
Provence cyklistická

Provence cyklistická

30. 8. - 10. 9. 2023 Chci to vidět