Livigno MTB

Za zážitky bez obav

Livigno MTB

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

bajková Mekka na pomezí Itálie a Švýcarska

Už jste jistě slyšeli o tzv. „Zlatém trojúhelníku“, oblasti v Jihovýchodní Asii nechvalně známé pašováním opia. Věděli jste ale, že takový rádoby „Zlatý trojúhelník“ můžete najít i v Evropě? Je to tak a tento hraniční region si toto označení právem zaslouží. Místo opiátů vás zde ale naštěstí omámí endorfiny vyplavené při zdolávání horských údolí, sedel a nekončících singletrailů. Majestátní Hory, traily a levný alkohol na pomezí Itálie a Švýcarska, to je právě Livigno. Každým rokem se rozrůstající bikeparky a italská kuchyně. Kombinace, kterou se vyplatí zažít. Vítejte v bajkovém ráji!

Pojeďte s námi zdolávat horské výzvy pod třítisícovými vrcholy Alp. Čekají nás jak prudká stoupání (tlačení kola není výjimkou), tak technické sjezdy. V rámci zájezdu okusíme jak nekonečné flow místních bajkparků na svazích Mottolino a Carosello, tak panoramatické traily s výjezdy do vysokohorských sedel Passo della Vallaccia (2.614 m) či Passo del Bernina (2.328 m) a výhledy na blankytně modrá jezera jako je Lago di Livigno či Lago di val Viola. Základnou pro naše výjezdy bude přímo Livigno a pohodlí místního hotelu.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odpolední "nalodění se" s noční jízdou přes Rakousko až do italského Livigna. První zahřívací etapa nás zavede do místních vyhlášených bajparků Motolino (flowtrail) a Carosello. Vystoupáme na Passo d´Eira, zdoláme vyhlídku La Pare (2.393 m) a vyzkoušíme nejen nekonečné flow coast-to-coast. (↔ 58 km, ↕ 2037 m)

3. den

Další z výjezdů nás zavede na severovýchod od Livigna do oblasti jezer Lago di Livigno a Lago di San Giacomo di Fraele a potrápí nás dlouhými stoupáními a krásnými epic traily. Přes horská sedla a Alpe Trela se dostaneme zpět do Livigna (↔ 63 km, ↕ 1.796 m)

4. den

Třetí bajkovací den nás zavede přes Passo di Foscagno za kopce skalnatými pěšinami do Arnogy. Odtud budeme pokračovat stoupáním do nádherného údolí Val Viola. Přes Passo da Val Viola se dostaneme na švýcarskou stranu hor a nekonečnými singl traily až do údolí Poschiavino. Do Livigna se vrátíme přes Forcola Livigno.

5.–6. den

Závěrečná etapa nás zavede na švýcarskou stranu hor. Prověří nás brody, výjezd na Bernina Pass (2.328 m) skalnaté stezky v okolí jezera Lago Bianco a „nekonečný“ Bernina trail do údolí do městečka Poschiavo. Odměnou nám budou nejen výhledy na okolní skalní velikány jako je Piz Bernina (4.049 m), ale taky jízda horským Bernina expresem, který nás vyveze zpět na Bernina pass. Po návratu do Livigna sbalíme věci a vyrazíme na cestu zpět do Brna, kde bychom měli být v dopoledních hodinách následujícího dne. (↔ 50 km, ↕ 2.436 m).

Ubytování

Nocovat budeme po 3 noci v příjemném apartmánovém domě v centru Livigna. K dispozici jsou čtyř až šesti lůžkové apartmány (vždy s oddělenými ložnicemi) s vlastním sociálním zařízením, TV, plně vybavenou kuchyní se sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou a rychlovarnou konvicí.

Strava

Stravu si každý účastník řeší z vlastních zásob. Na večeři si pak můžete zajít do blízké restaurace. Dokupování potravin je možné v supermarketu v centru městečka.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Cestujeme společně jedním autobusem se zájezdem Bormio (silničky) s náročností 5.

Nástupní místa

Náročnost

Denně ujedeme v průměru 60–70 km, na kterých nasbíráme 1.500 – 2.300 výškových metrů. Budeme jezdit téměř výhradně po horských lesních cestách, šotolině (cca 70% povrchu), které budou zpestřené občasnými singltraily (cca 20%). Zbývající podíl tvoří asfalt na cyklostezkách či místních komunikacích. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Povrch: 50% horské a lesní cesty, 20% single trail, 20% šotolina, 10% asfalt (odhad)
Doporučené kolo: horské, nejlépe celoodpružené (full)

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo
Tento zájezd není vhodný pro elektrokola.

Cestovní doklady
Protože jsme stejně jako Itálie členskou zemí Evropské unie, stačí nám na tento zájezd jen platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Kitzbühel MTB

Kitzbühel MTB

27. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy

4. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět