Monte Rosa

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

výstup na nejvyšší vrchol Švýcarska a čtyřtisícovky Walliských Alp

Výstup na masiv Monte Rosa je jednou z nejvyhledávanějších ledovcových túr Walliských Alp. Jedním z důvodů je nepochybně skutečnost, že součástí masivu je nejvyšší hora Švýcarska – Dufouspitze (4.634 m), která povyšuje masiv Monte Rosy na skutečnou korunu Walliských Alp. Jedná se o náročný výstup, na který je zapotřebí velmi dobrá fyzická kondice. Výstup je určen pro skupinku 2 klientů pod vedením horského vůdce UIAGM, nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách. Předtím uskutečníme ještě aklimatizační výstup na jednodušší čtyřtisícovku Allalinhorn v protějším masivu.

Veškeré ubytování na horských chatách i lanovky jsou u nás v ceně zájezdu. V uvedeném termínu je možné využít dopravu busem se zájezdem do Walliských Alp, případně domluvit individuální termín s vlastní dopravou (se zvýhodněnou cenou). Zkušenosti s pohybem v ledovcovém terénu můžete získat v našem Ledovcovém kurzu. 

Cena zahrnuje

  • společnou dopravu autobusem
  • kompletní ubytování (2x na horské chatě, 3x nocleh v kempu)
  • zpáteční vlak Täsch - Zermatt (16,4 CHF)
  • zpáteční lanovku na Mittelallalin
  • zpáteční zubačku na Rotenboden (80 CHF)
  • horského vůdce UIAGM
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • stravování (volitelně za příplatek 2.500 Kč po celou dobu zájezdu)

Program zájezdu

1.-2. den

V neděli v 15:00 odjezd z Brna do Prahy, Plzně a cesta přes Německo do Švýcarska. Probudíme se u největšího alpského ledovce ALETSCHGLETSCHER a přiblížíme se lanovkou k hoře EGGISHORN (2.907 m), z níž jsou nádherné výhledy nejen na ledovec, ale i na velikány Bernských a Walliských Alp. Ze stanice lanovky Fiescheralp (2.212 m) vyrazíme po unikátní cestě Aletsch Panoramaweg, která je zařazena pod ochranu UNESCO. Ledovec budeme mít na dosah, můžeme také vystoupat na vrcholek Eggishornu. Túru nám zpestří unikátní cca 1 km dlouhý tunel pro turisty ( ↔ cca 7 hod., ↔ 16 km, ↕ 850 m). Přejezd do městečka Saas Grund, kde se ubytujeme v kempu.

3. den

Vyšlápneme si pro první čtyřtisícový skalp na ALLALINHORN (4.027 m). Lanovkou vyjedeme na Mittelallalin a z něj vyrazíme na vrchol. Jedná se o lehkou túru ledovcovým terénem, která nám poslouží jako ideální aklimatizační výstup a navíc odkryje výhledy i na ambicióznější cíl následujících dní - hřeben Monte Rosy. Na noc se vrátíme opět do kempu v Saas Grund.

4. den

Přejedeme do Zermattu, odkud se zubačkou (v ceně zájezdu, 80 CHF zpáteční) vyvezeme na Rotenboden a odtud již po svých na chatu Monte Rosa Hütte, která svou architekturou působí v okolní kulise jako futuristické zjevení. Zde nasbíráme poslední síly k útoku na hlavní cíl výpravy.

5.-6.

Pokusíme se dobýt nejvyšší vrchol Švýcarska - DUFOURSPITZE (4.634 m). Poté se vrátíme zpět na chatu Monte Rosa Hütte. Následující den máme jako rezervní pro případ nepříznivého počasí. Pokud se vše podaří podle plánu, sestoupíme do údolí a využijeme jej dle domluvy k nějakému dalšímu smysluplnému programu.

7.-8. den

Za odměnu si dopřejeme zasloužený odpočinek v lázních LEUKERBAD, které jsou považovány za nejkrásnější švýcarské termály a svou historií sahají až do dob Římanů. Večer pak nasedneme do busu a vyrazíme na cestu k domovu, kam se vrátíme v ranních hodinách.

Ubytování

Při výstupu na Monte Rosu nám po dvě noci poskytně útočiště horská chata Neue Monte Rosa Hütte. Předtím a poté se ubytujeme ve švýcarském kempu, kde se předpokládá nocleh ve stanu (v případě zájmu lze však za příplatek zajistit i nocleh v penzionu). Veškeré plánované ubytování je zahrnuté v ceně zájezdu.

Strava

Stravování je ve vlastní režii, přičemž je možné zajistit za příplatek 2.500 Kč je možné zajistit polopenzi (4x kudrnovskou polopenzi + 2x polopenzi na horské chatě).

Doprava

Na zájezd se můžete svézt buď zájezdovým autobusem (v ceně zájezdu) nebo využít vlastní dopravy (se slevou 500 Kč). V případě vlastní dopravy se celková délka zájezdu zkrátí na 5 dnů a s horským vůdcem se setkáte v městečku Saas Grund a rozloučíte v Täschi.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 5 z 5 bodové škály. Jedná se o náročný výstup, na který je zapotřebí velmi dobrá fyzická kondice. Výstup je určen pro skupinku 2 klientů pod vedením horského vůdce UIAGM, nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách. Předtím uskutečníme ještě aklimatizační výstup na jednodušší čtyřtisícovku Allalinhorn v protějším masivu.

Další info

Individuální termín
Akci je možné uspořádat i v jiném termínu po konzultaci časových možností s horským vůdcem. V takovém případě bude začátek zájezdu v městečku Saas Grund a konec v Täschi. Akce se zkrátí na 5 dnů (se slevou 500 Kč oproti autobusové variantě zájezdu).

Skupina
Akce je určena pro individuální skupinky maximálně 2 klientů vedených jedním horských vůdcem. Po předchozí konzultaci časových možností vůdce je možné domluvit individuální termíny dle Vašeho přání (s vlastní dopravou).

Nezbytné vybavení
Na ledovcovou túru potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín, sadu smyček a prusíků, karabiny HMS. Základní vybavení si můžete zapůjčit z kudrnovské půjčovny.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Koruna Walliských Alp

Koruna Walliských Alp

19. 7. - 26. 7. 2020 Chci to vidět