Ledovcový kurz

Ledovcový kurz

5 dní / 9 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

škola pohybu po ledovci v Rakousku

Také vás přitahuje atmosféra ledové zimní krajiny, z jejíž krásy se dech tají? Lákají vás horolezecké výstupy, které posunou vaše zážitky z hor do nové dimenze, ale chybí vám odvaha nebo dostatek zkušeností? Právě pro vás jsme připravili ledovcový kurz, kde pod vedením horského vůdce UIAGM, držitele nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách, získáte dovednosti potřebné pro pohyb v krajině věčného ledu a sněhu. Chůze na mačkách, práce s cepínem, záchrana z trhliny, lavinová problematika, první pomoc v horách, orientace a plánování túry. Večery strávíme při teoretických přednáškách, abychom pak nabyté znalosti mohli převést přes den do praxe. Třešinkou bude výstup na jeden z okolních více než třítisícových vrcholů v okolí chaty Oberwalderhütte. Do trhlin a na sníh je to z výhodně situované chaty pár minut, takže bez dlouhých nástupů na ledovec a zpět.

Cena zahrnuje

  • 4x ubytování na horské chatě
  • horský vůdce UIAGM
  • pojištění léčebných výloh
  • zákonné pojištění CK
  • zapůjčení základního vybavení
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • stravování na chatě (volitelně za příplatek)

Program zájezdu

1. den

Setkáme se v odpoledních hodinách (15:00 hod.) na parkovišti Kaiser Franz-Josef-Höhe (2.350 m), odkud dojdeme na horskou chatu Oberwalderhütte (2.973 m), naše útočiště po celou dobu kurzu ( ↔ 5,3 km / 2,5 hod., ↑ 716 m, ↓ 126 m. Hned se seznámíme i se sněhovou pokrývkou a vrhneme se na první praktický nácvik v terénu. Po vydatné večeři zahájíme teorii přednáškou na téma orientace a plánování túry.

2. den

Po snídani vyrazíme do terénu nacvičovat chůzi na mačkách (výstup, sestup, traverz), zachycení pádu a práci s cepínem. Odpoledne budeme vytvářet různá jistící stanoviště a naučíme se také vyprošťování z trhliny. Večer se seznámíme se zásadami první pomoci.

3. den

Během dne dokončíme záchranné techniky používané při vyproštění spolulezce a na skále se naučíme slaňování a sebezáchranu na laně. Večer věnujeme pokračování první pomoci a specifickým stavům v horách.

4. den

Slibovaná třešinka - výstup po ledovci na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti.

5. den

Dopolední ověření získaných dovedností, cvičení a opakování. Kolem poledne sejdeme zpět na parkoviště a rozjedeme se do svých domovů.

Ubytování

Zázemí poskytne horská chata Oberwaldhütte, kde se ubytujeme ve společné noclehárně se společným sociálním zařízením.

Strava

Na chatě chutně vaří, stravu je možné si přiobjednat.

Doprava

Doprava na akci je individuální, s horským vůdcem se setkáte i rozloučíte nad městečkem Heiligenblut na parkovišti Kaiser Franz-Josef-Höhe, kde je možné zaparkovat auto po celou dobu kurzu.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 4 z 5 bodové škály. Nácvik ledovcových technik již vyžaduje určitou fyzičku, většinu dní strávíme venku na ledovci. Na programu je i celodenní výstup na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti.

Další info

skupina účastníků
Akce je určena pro komorní skupinku maximálně 6 účastníků.

nezbytné vybavení
Na ledovcovou túru i výcvik potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín, sadu smyček a prusíků, karabiny HMS. Uvedené základní vybavení je možné zapůjčit do vůdce (bezplatně).