Ledovcový kurz

/
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

škola pohybu po ledovci v Rakousku

Také vás přitahuje atmosféra ledové zimní krajiny, z jejíž krásy se dech tají? Lákají vás horolezecké výstupy, které posunou vaše zážitky z hor do nové dimenze, ale chybí vám odvaha nebo dostatek zkušeností? Právě pro vás jsme připravili ledovcový kurz, kde pod vedením horského vůdce UIAGM, držitele nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách, získáte dovednosti potřebné pro pohyb v krajině věčného ledu a sněhu. Chůze na mačkách, práce s cepínem, záchrana z trhliny, lavinová problematika, první pomoc v horách, orientace a plánování túry. Večery strávíme při teoretických přednáškách, abychom pak nabyté znalosti mohli převést přes den do praxe. Třešinkou bude výstup na Wildspitze (3.770 m) - druhý nejvyšší vrchol Rakouska.

Cena zahrnuje

  • 4x ubytování na horské chatě
  • horský vůdce UIAGM
  • pojištění léčebných výloh
  • zákonné pojištění CK
  • 1x pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1. den

Setkáme se v odpoledních hodinách v Söldenu na parkovišti Rettenbachjoch (2.780 m), odkud dojdeme na horskou chatu Braunschweigerhütte (2.759 m), naše útočiště po celou dobu kurzu. Hned se seznámíme i se sněhovou pokrývkou a vrhneme se na první praktický nácvik v terénu. Po vydatné večeři zahájíme teorii přednáškou na téma orientace a plánování túry.

2. den

Po snídani vyrazíme do terénu nacvičovat chůzi na mačkách, zachycení pádu a práci s cepínem. Odpoledne budeme vytvářet různá jistící stanoviště a vyzkoušíme si také vyprošťování z trhliny. Večer se seznámíme se zásadami první pomoci.

3. den

Během dne dokončíme záchranné techniky používané při vyproštění spolulezce a na skále si vyzkoušíme slaňování a sebezáchranu na laně. Večer věnujeme pokračování první pomoci a specifickým stavům v horách.

4. den

Slibovaná třešinka - výstup po ledovci na vrchol Wildspitze (3.770 m)- druhý nejvyšší vrchol Rakouska.

5. den

Kolem poledne sejdeme zpět na parkoviště a rozjedeme se do svých domovů.