Moselská cyklostezka

Za zážitky bez obav

Moselská cyklostezka

6 dní / 7 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

přes hrady a vinohrady za rýňákem - králem vín

Údolí německé řeky Mosely je krajinou vskutku poetickou. Poklidně se vinoucí řeka, nekonečné vinice táhnoucí se od zelených břehů do vysokých kopců, prastará města s typickými hrázděnými domy a bohatou vinařskou historií patrnou na každém kroku a opravdu nespočet romantických hradů, ruin i ruiniček, z jejichž hradeb pohled udiveně sklouzává do hloubek na říční meandry. A jakmile si dáte v některé ze zdejších vinoték po decince vyhlášeného ryzlinku, což je chvíle téměř až obřadná, a na jazyku dlouze poválíte proslulou chloubu moselských mistrů vinařů, možná v sobě objevíte doposud skrytého poetu i vy. Cyklostezka jako víno vás provede po tom nejhezčím, co zdejší půvabný kraj nabízí a spěchat při tomto putování nemá smysl. Už jen proto, že sedmičku výtečného rýnského lze pořídit za velmi rozumné ceny. Proč tedy během etap nespočinout trochu déle a v okouzlení nenapsat třeba pár veršů.

Degustaci moselských vín máte v ceně.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z Brna, cesta přes Prahu a Plzeň do Německa na trojmezí Německa, Lucemburska a Francie do městečka Schengen. Odtud již na kolech vyrazíme po vinařské cyklostezce přes univerzitní město TRIER , jedno z nejstarších německých měst s četnými římskými památkami až do našeho prvního kempu ( ↑ 0 m ↔ 70 km )

3. den

Rozjedeme se skrz malebné vísky do historií dýchajícího města BERNKASTEL-KUES se středověkými uličkami, hrázděnými domy, vinárnami a také fotogenickým hradem Landshut s vyhlídkou na město a mohutné říční meandry. Večer nás čeká zlatý hřeb v podobě ochutnávky vymazlených moselských vín ( ↑ 0 m ↔ 65 km )

4. den

Etapa s výhledy na ruiny hradů Grevenburg a Metternich, kterou zakončíme v romantickém COCHEMU s prastarým říšským hradem, který lze individuálně navštívit. Během našeho pobytu se zde bude konat populární vinařský festival. Zdatní cyklisté mohou v půli této etapy na chvíli opustit klidné tempo Mosely a zdolat okolní kopce. Odměnou jim bude procházka po 360 metrů dlouhé visuté lávce Geierlay Hängeseilbrücke ( ↑ 1012 m ↔ 36 km ) ( základní etapa: ↑ 0 m ↔ 68 km )

5.–6. den

Poslední vyjížďka, kterou se s krajinou vinohradů a hradů rozloučíme nás zavede do historického města na soutoku Mosely a Rýna, KOBLENZU ( ↑ 0 m ↔ 60-65 km ). Cesta přes Německo domů s dopoledním návratem do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně . První noc bude zajištěna v klasickém kempu na břehu řeky. Druhou noc strávíme v kempu, který se nachází přímo v areálu vinařství, kde proběhne ochutnávka moselských vín. Kemp je prostější, domácký, ale nocleh v něm má své nesporné výhody - u vína budeme moci posedět dle potřeby. Třetí noc budeme kempovat v těsné blízkosti kempu a to na fotbalovém hřišti - samozřejmě s možností využívat veškeré zázemí kempu. Místo využíváme, abychom mohli být všichni pospolu a měli soukromí.  

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začne druhý den zájezdu večeří a skončí pátý den zájezdu studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. Na závěr zájezdu dostanete studený večeřový balíček.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Denně ujedeme průměrně 60 - 70 km po perfektně udržovaných cyklostezkách s nulovým převýšením, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Zájezd odpovídá náročností č. 1-2. 

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 100% asfalt

Přeprava kol

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Vzpomínka na Moselu

Tomáš "Ochma" Procházka

Pravda, jedinečnou atmosféru a osobitý folklór naší jižní Moravy se svými malovanými sklípky či večerním posezením při cimbálu, zd...

více

Podobné zájezdy

Burgundsko a Champagne

Burgundsko a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Dunajská cyklostezka - kemp

Dunajská cyklostezka - kemp

12. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Kolem Rujány na kole

Kolem Rujány na kole

25. 7. - 30. 7. 2023 Chci to vidět
Okolo Bodamského jezera na kole

Okolo Bodamského jezera na kole

15. 8. - 20. 8. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

3. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět