Na kole podél řeky Moravy

Za zážitky bez obav

Na kole podél řeky Moravy

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Pojeďte s námi podél toku řeky Moravy z podhůří až do kraje vinic, plného dobrého moravského moku. Po cestě na nás dýchne historie, protože navštívíme krásná historická města a místa s osobitou architekturou, ale také zámky a jejich parky. Pokocháme se překrásnou přírodou a vykoupeme se v čistých vodních nádržích, kterých je po cestě více než dost. Naše cesta povede částečně podél známého Baťova kanálu, kde si můžete půjčit loďky nebo využít jedné z mnoha veřejných plaveb a zpestřit si tak putování. Pohled z vody na pevninu je vždy jiný. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. Možná vás zlákají netradiční pochoutky v Lošticích (vše z tvarůžků včetně zmrzliny) nebo rádi ochutnáte tradiční moravské koláče. V nabídce je i návštěva vinných sklípků zakončená degustací těch nejlepších vín zdejší oblasti.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně kol
  • ubytování 4x v kempu
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

  • vstupy 

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna do Štítů, odtud se vydáme překrásným údolím a malebnou přírodou až do Zábřehu, kde můžeme nafotit Eskymo Velcla (v sošné podobě). Poputujeme Litovelským pomoravím až do Loštic, kde můžete ochutnat ty nejlepší tvarůžkové speciality. Ti, kteří budou mít dostatek sil mohou ještě navštívit Mladečské jeskyně s Čertovým mostem. Nocovat budeme v kempu poblíž Litovle (cca 60 km).

2. den

Čeká nás prohlídka Litovle, která je pro svou malebnost a množství parků a zahrad přezdívána „Moravské Versailles“. Určitě nevynecháme zastávku v domě přírody ve Slůňákově. Můžete zde navštívit lesní chrám, sluneční horu snů nebo se jen projít po poutavém areálu a načerpat pozitivní energii tohoto místa. Poté už nás přivítá hanácká metropole Olomouc se svými historickými náměstími a budovami. Po její prohlídce vyrazíme do Tovačova, kde můžete navštívit krásný zámek s přilehlým parkem, či se vykoupat v jednom z mnoha rybníků. Naši dnešní etapu zakončíme v Unescem chráněné Kroměříži (cca 65 km).

3. den

Po prohlídce města a světoznámé Květné zahrady se vydáme stále podél řeky Moravy do Otrokovic - Baťova města a odtud potom podél Baťova kanálu do Starého města. Po cestě si ještě můžeme prohlédnout zámecký park popř. zámek v Napajedlích. Cílem dnešního putování bude staroslavný Velehrad a nevynecháme ani skanzen v Modré nebo expozici Živá voda Modrá (cca 50 km).

4. den

Naše cesta pokračuje podél Baťova kanálu (možnost plavby) do Uherského Hradiště s krásným historickým náměstím a výbornými místními koláči. Nemineme ani Uherský Ostroh, kde čisté zatopené pískovny přímo svádí ke koupeli. Ve Veselí nad Moravou se chvilku zastavíme v plovoucí kavárně na výbornou kávu a pak už přes slováckou Strážnici (zámek, park, skanzen) zamíříme k cíli dnešního dne do Petrova, vinných sklípků Plže, kde nás čeká ochutnávka dobrého moravského moku a posezení u něj třeba i do ranních hodin (cca 50 km).

5. den

Čeká nás krátký přejezd do Hodonína, kde se rozloučíme s řekou Moravou a vydáme se do svých domovů. Možná znaveni na těle, ale povzbuzeni na duchu.

Ubytování

Nocovat budeme 4x v kempech evropského standardu s WC a sprchou v ceně ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 1. den zájezdu večeří a skončí 5. den zájezdu snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. 

Nástupní místa

Náročnost

Program odpovídá náročnosti 2-3 z 5 bodové škály. Denně ujedeme průměrně 50 - 60 km převážně po zpevněných cyklostezkách. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Některou části etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: trekové
Povrch: 80 % asfalt, 20 % šotolina

Servis a opravy bicyklů:
Každý účastník si za technický stav jízdního kola zodpovídá sám. Pokud není ve vašich silách si ho vyladit svépomocí, vřele doporučujeme navštívit ještě před odjezdem vašeho oblíbeného cyklomechanika. Po jeho zásahu si ale kolo ještě projeďte, ať předejdete nemilým překvapením hned na začátku víkendu. Naši průvodci anebo i ostatní účastníci zájezdu vám rádi pomohou s běžnými závadami, ale některé věci v terénu prostě opravit nelze. U průvodce je k dispozici základní nářadí pro servis kola. Není to však cyklodílna, takže specifické náhradní díly lišící se většinou kolo od kola si každý musí vzít s sebou. Stejně tak nářadí pro opravy během etap, kdy průvodce nemusí být v dosahu, doporučujeme do batůžku přibalit: pumpičku, náhradní duši a plášť, brzdové špalíky, lepení na duše, náhradní dráty i s niplema (3 – 5 ks), nejnutnější klíče imbusové a stranové, náhradní výměnnou patku přehazovačky (pokud ji na rámu máte), popř. si vezměte osobního mechanika.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou upevněna do speciálních držáků. Prostoru však není nazbyt a tudíž si pro úplně 100%ní ochranu kola během přepravy přibalte také kus staré deky či hadru a starou prádelní šňůru anebo lepící pásky. Osvědčily se také pěnové izolace vodovodních trubek a elektrikářské stahovací pásky. Někdy je nutné pootočit řidítka či upravit jinou z přečnívajících částí kola, aby se vše do vleku vešlo. Nebojte se požádat průvodce, aby vám s tímto úkonem pomohl.

Vezměte si také pevný zámek na kolo – za kolo si každý ručí sám! Hodí se i cyklo computer a určitě nezapomeňte na osvětlení kola tzn. koncové světlo a „blikačky“.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem zájezdu. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.