Napříč Šumavou

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Šumava s přáteli v 7 dnech, 130 kilometrech a 3500 metrech převýšení.

Nevíte co s načatou turistickou sezónou po zavření hranic? Nikdy jste nebyli na Šumavě nebo jen okrajově? Měli jste naplánované přechody pohoří na Mallorce, v Rumunsku, Ukrajině nebo pacifickou hřebenovku? Máme pro vás řešení! Pojďte se s námi prodírat krásami a historií Šumavy. Objevit její příznivou i krutou tvář. Jezera, polomy, rozkvetlé louky, lesy, stavby, rašeliniště. Tento sedmidenní přechod o délce 130 km a převýšení 3 500 m zajistí, že budete mít Šumavu prochozenou křížem krážem a uchvátí vás její srdce, do kterého se společně vydáme. Okusíme krajinu pohraničí i viditelné pozůstatky železné opony, ponoříme se do příběhů převaděčů a toho nejznámějšího z nich – Krále Šumavy. Usínat budeme za Klostrmannovo literatury, která nám přiblíží původní vzhled Šumavy a krutý život v ní. Zároveň si nenecháme ujít úchvatné příběhy Emila Kintzla – venkovského učitele, pamětníka, historika, a především milovníka této oblasti. Při dobré viditelnosti spatříme v dálce i majestátné vrcholky Alp.

Cena zahrnuje

  • poplatky za ubytování 
  • zkušenou průvodkyni a milovnici Šumavy
  • pišingr Chimpanzee
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • dopravu - je možno zajistit za příplatek 1.200,- Kč/osobu tam i zpět z Brna (nástupní místa Jihlava, Praha, Plzeň)

Videa

Program zájezdu

1. den

V dopoledních hodiných se sejdemev Zelené Lhotě (čas i místo bude upřesněno) a hned rozhýbeme těla po dlouhé cestě stoupáním na Prenet. Hřebenem dojdeme až na Pancíř, kde se chvíli necháme unášet pohledem na německou stranu Šumavy a sklesáme opět dolů do Železné Rudy, kde budeme trávit první noc. Spát budeme v kempu v Železné Rudě (19 km, 750 m převýšení ).

2. den

Dnešní den vyrazíme přes Polom, kolem jezera Laka a kapličky, kde se nevyplatí tancovat s mrtvolami, do Prášil (19 km, 616 m převýšení).

3. den

Dnes si dáme další z významných šumavských vrcholů – Poledník. K němu se dostaneme kolem prášilského jezera. Hned jak se pokocháme na Poledníku a sejdeme dolů, opět se začneme škrábat na malý a nenápadný skalnatý kopec s roztomilým jménem Oblík, ze kterého uvidíme všechny významné hory Šumavy. Po cestě se ještě stavíme okouknout krásy Tříjezerní slati a vydáme se do Modravy (16 km, 355 m převýšení).

4. den

Tento den bude nejnáročnější - vyrazíme směrem na Bučinu. Místo kde si ještě můžete prohlédnout zbytky železné opony. Po cestě nemineme pramen Vltavy. Přes Knížecí Pláně dojdeme až do Strážného, kde už se budeme nacházet v jižní části Šumavy.
Na Bučině je restaurace, na Knížecích pláních výborné borůvkové knedlíky a Knížecí guláš – šumavské speciality (27 km, 350 m převýšení).

5. den

Kolem pomníku bratra Krále Šumavy Josefa Hasila se vydáme k dalšímu úseku železné opony do Nového údolí, ze které už dnes naštěstí nic moc nezbylo, a nic nám nebrání v tom odskočit si kousek za hranice třeba na borůvky. Opět možnost občerstvení, a to přímo v železničním vagonu – spíše párky, tatranky, pivo, limo. V případě nouze je zde železniční stanice - pro hodně unavené nebo nemohoucí – což určitě nebude hrozit (13 km, 198 m převýšení).

6. den

Po vydatné krmi z vlastních zásob a kvalitním spánku, s už trochu unavenými nohami, ale odhodlanou myslí, vyrazíme vstříc trojmezné cestě, která nás dovede až na Trojmezí – tedy Třístoličník, Trojmeznou a nejvyšší vrchol české části Šumavy – Plechý (1373 m.n.m.). A pozor i na Třístoličníku je hospoda! (14 km, 670 m převýšení ).

7. den

Velké finále: Přes Novou Pec, která se nachází na samé špičce Lipna, přejdeme na druhý břeh a už vycházkovou chůzí dojdeme do Horní Plané, kde naše putování ukončíme zaslouženým zchlazením chodidel, vyschlého hrdla v samotném Lipnu a osvěžující koupačkou. Poté se odebereme společně či po vlastní ose do svých domovů (17 km, 180 m převýšení).

Ubytování

1x v kempu, 5x na tábořištích. Střechou nad hlavou nám bude vlastní stan či letní nebe. S sebou si vezmeme vlastní spacák a karimatku, případně celtu - jak se kdo cítí

Strava

Strava je ve vlastní režii účastníků. Po cestě bude možnost nakoupit si potraviny v Železné Rudě, nebo se tam navečeřet v bufetech a restauracích. Dále bude k mání hospoda v Prášilech, na Modravě, na Bučině, na Knížecích Pláních, ve Strážném, v Novém Údolí. Zastavovat na jídlo ale nebudeme pořád. Je proto dobré vybavit se vlastními zásobami.
Možnost jídla jen na konečných bodech každý den. Vodu bude možné dotočit v hospodách.

Doprava

Dopravu - je možno zajistit za příplatek 1.200,- Kč/osobu tam i zpět z Brna (nástupní místa Jihlava, Praha, Plzeň). Místo setkání 1.den v dopoledních hodinách (bude upřesněno) v Zelené Lhotě. Předpokládané zakončení výpravy je 7. den v 16:00 hodin.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 3 z 5 bodové škály. Jedná se o sedmidenní putování šumavskou krajinou „na těžko“.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v počtu 10 osob.

Vybavení
Vzhledem k povaze zájezdu je nutné mít pevnou obuv, nejlépe kotníkovou – budeme občas přelézat polomy nebo velké kameny. Hodit se nudou také náplasti na puchýře. Doporučujeme si vzít i vařič, jelikož na nouzových tábořištích není možné rozdělávat oheň, je to však na vašem uvážení - každé kilo dobré.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.