Nejkrásnější ferraty Českosaského Švýcarska

Za zážitky bez obav

Nejkrásnější ferraty Českosaského Švýcarska

3 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

INTENZIVNÍ KURZ LEZENÍ V SASKÉM ŠVÝCARSKU A LUŽICKÝCH HORÁCH

Ferraty rostou poslední dobou v České republice jak houby po dešti. Nejen houby, ale i jedny z nejzajímavějších ferrat vyrostly na pískovcových skalách v Českosaském Švýcarsku a Lužických horách. V rámci ferratového kurzu jsme pro vás právě v této oblasti připravili akční víkendovku plnou skotačení na kramlích, ocelových lanech, žebřících a lanových mostech.
Navštívíme saskou oblast Bad Schandau, okolí České Kamenice v Lužických horách i část bývalé Koruny České v Žitavských horách.
Pod dohledem zkušených instruktorů si zde osvojíte techniky bezpečného lezení i jištění na ferratách a jako bonus dostanete teoretickou přednášku s návodem správného pohybu na via ferratě a promítáním fotografií z dalších destinací ideálních pro provoz tohoto lákavého sportu. Zázemím nám bude vesnička u Kamenického Šenova, jež se nachází necelých 5 km od Čertových varhan, místa, kde se natáčela legendární pohádka Pyšná princezna. Co tedy říkáte? Našli vaši rádcové nebo nenašli váš oblíbený ferratový zájezd?

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna pro zájemce (za příplatek 1.400 Kč)

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek podvečer (cca 17:00 hod.) se setkáme v Mistrovicích u Nového Oldřichova, kam můžete dorazit po své ose nebo se s námi svezete z Brna, (odjezd cca 13:30) nebo z Havlíčkova Brodu (odjezd cca 14:45). Ubytujeme se a hned naťukneme i základy jištění a lezení na ferratách.

2. den

Dnešní den budeme trénovat na ferratových cestách v Lužických horách a Sasku. Nacvičíme pohyb na ferratě a prolezeme se na 12 m vysoké, lehčí stěně Kavárnička u Srbské Kamenice. Zdatnější si zde budou moci vyzkoušet také těžší ferratu Život na hraně (C). Odpoledne se přesuneme do Saska, kde si kousek od lázeňského městečka Bad Schandau užijeme na ferratě Häntzschelstiege (B, ↔ cca 3 hod., délka ferraty 100 m), jež leží nad údolím Kirnitzschtal a nabízí skvostné výhledy na národní park Saské Švýcarsko. Zde si vyzkoušíme například i lezení skalním komínem. Večer se sejdeme u „daťáku“, abychom si zopakovali vše o postupu na ferratách a promítli fotky pro inspiraci na další ferratové výlety nejen v ČR, ale i v celých Alpách.

3. den

Nedělní den zahájíme opět v německé části, kde nás bude čekat úchvatná pískovcová ferrata Zadrátovaná jeptiška (B/C, ↔ cca 2,5 hod., délka ferraty 350 m), jejíž specialitou je 9 m dlouhý visutý most, kolmý žebřík nebo lanový most přes turistickou soutěsku. Pokud by se na tuto ferratu někdo necítil, je možné ji obejít. Závěrem bude ferrata Alpiner Grat (C, ↔ cca 2 hod, délka ferraty 96 m) vedená po skalním hřebenu, jež dává díky přírodním chytům pocit opravdového lezení a odmění nás nádherným výhledem do údolí.
Odpoledne kolem 15:00 se již odebereme do svých domovů, někteří samostatně, jiní s námi do Brna (příjezd cca 19:00 hod.) přes Havlíčkův Brod (příjezd cca 17:45).

Ubytování

Nocovat budeme ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích v nově zrekonstruovaném kulturně vzdělávacím centru u Nového Oldřichova se společnými sociálkami. V celém objektu je připojení k Wifi zdarma.

Strava

V ceně ubytování jsou zajištěny snídaně na oba dva dny pobytu. Na večeři je možné si zajít do restaurace přímo v místě ubytování. Cena zájezdu zahrnuje i 1x pišingr = energetickou tyčinku.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním vozem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1400 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v cca 12:30 z Brna a v 14:45 z Havlíčkova Brodu. Společně se pak setkáme cca v 17:00 v místě ubytování v Mistrovicích. Prosíme počítejte s tím, že kdo pojede vlastní dopravou, tak je nutno k ferratám přejíždět vlastním vozem a začátek a konec programu je na odlišných místech. 

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2-3 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny s ohledem na vaši zdatnost, k níž budou přihlížet odborní instruktoři. Na každém z míst bude vždy možnost lehčích/náročnějších alternativ. V případě nedělní ferraty Zadrátovaná Jeptiška v Německu je obzvláště vyžadována odolnost vůči závratím a přiměřená fyzička. Po úvodní páteční instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu.
Naprostou nutností je mít na celý kurz vhodné pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit!
Doporučujeme rovněž pořídit si celoprsté ferratistické rukavice (popřípadě cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si ho zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené na místě u průvodců. 

skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 12 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
V rámci zájezdu je třeba počítat s překročením hranic do Německa a je třeba mít u sebe platný cestovní dokument, stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.