Německo - NP Berchtesgaden ferratově

Za zážitky bez obav

Německo - NP Berchtesgaden ferratově

5 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224915B-01
cena 9 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Watzmann, Hitlerovo Orlí hnízdo a další ferraty v NP Berchtesgaden

Zajištěný přechod Watzmannu, nejvyššího hřebenu věhlasného NP Berchtesgaden, vedený ve výšce přes 2500 m.n.m. je oprávněným snem a výzvou nejednoho vysokohorského turisty – ferratisty. Obtížnost přechodu není velká (A/B - B), nicméně nadmořská výška vzdušného skalního masivu z něj dělá túru, která si zaslouží respekt. Poznejte i vy tuhle modlu domorodých Němců, oblézání skalních věží, „balancování“ na úzkém hřebeni, ty dechberoucí výhledy na rozervanou divočinu okolních skalních hřbetů, propastných údolí a smaragdových jezer. Zkrátka hodnotný počin a zážitek, který ještě dlouho zůstane ve vašich odvážných srdcích. A my vám k tomu přibalíme další zážitkové ferraty a chuťovky, možnost návštěvy Hitlerova Orlího hnízda spojenou s neméně krásnou zajištěnou hřebenovkou na vrchol Hoher Göll (2522 m.n.m.), peřeje a průrvy dravé soutěsky Wimbachklamm, ale také výpad do lůna nedotčené krajiny Národního parku lodí po 8 km dlouhém smaragdovém jezeře Königsee až k nejvyššímu vodopádu Schrainbachfall. Nocovat budeme na horské chatě a pak v hotelu nedaleko zmiňovaného „královskéhojezera.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • ostatní stravu (mimo 2 snídaní v hostelu) 
  • společnou dopravu mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč)
  • fakultativní vstupy (Orlí hnízdo) a vstupné do soutěsky

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

21. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224915B-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Jakub Zíka

21. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224915B-01

Kuba je člověk, který nezkazí žádnou zábavu. Jeho věčně dobrá nálada, smysl pro humor a nakažlivá energie zaručeně rozzáří úsměv na tváři všem lidem okolo. Není však jen zábavný společník, ale i nadšený sportovec, který s vámi bude sdílet svou vášeň pro turistiku, ferraty a znalosti o ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v 7 hod. přímo do Berchtesgadenu. Odpoledne se sbalíme na dvě noci a vyrazíme na zteč vstříc Watzmannu. Hned na úpatí masívu projdeme krátkou, ale nádhernou soutěskou Wimbachklamm, a potom už budeme funět až na horskou chatu Watzmannhaus (1930 m.n.m.) – 1300 m nahoru, 4 hod.

2. den

Po snídani vyrazíme na lehko na první vrchol hřebene Hocheck (2651 m.n.m.) a poté zajištěnou hřebenovkou Watzmann Überschreitung (B) na nejvyšší vrchol hřebene Watzmann Mittelspitze (2713 m.n.m.) a stejnou cestou zpět na chatu (800 m nahoru a dolů, 6hod). Dravci mohou zkusit přejít celý hřeben až na poslední vrchol Watzman Südspitze (2712 m.n.m.) a zpět (1000 m nahoru a dolů, 10 hod). Přechod Watzmannu je podmíněn dobrým počasím, každopádně bychom měli vystoupit aspoň na první vrchol hřebene. 

3. den

Po snídani na horské chatě sestoupíme zpět do údolí (1300m dolů – 2,5hod), abychom bez okolků přejeli do podhorského městečka Reit im Winkl, kde si dáme krátkou, ale zážitkovou ferratu Hausbachfall ktsg. (C) vedenou nad stejnojmenným vodopádem (výstup 15 min, ferrata 130 m nahoru, 1hod, sestup 30 min). Odpoledne přejedeme do Berchtesgadenu k jezeru Königsee. Stihneme prohlídku kouzelné stejnojmenné přístavní osady se svými dřevěnými hausboaty a moly. Zájemci mohou fakultativně vyplout výletní lodí (poháněnou elektricky již od dob císaře pána) po průzračném stejnojmenném jezeře s kvalitou pitné vody až k nádhernému klášteru augustiniánů Svatý Bartolomä. Neukojení turisté mohou ještě vystoupit k 80 m vysokému vodopádu Schrainbachfall, podle domorodců nejhezčímu v celém Německu.

4. den

Místní autobus nás vyveze odvážně vystřílenými serpentinami a tunely pod vrchol Kehlstein (1881 m.n.m.). Odtud projdeme tunelem a vyjedeme historickým výtahem přímo do jedné z chodeb Hitlerova Orlího hnízda, magické rezidence neblaze proslulého válečného Vůdce (fakultativní). Po prohlídce sídla nás čeká hodnotná celodenní túra po zajištěné hřebenovce Mannlgratt ktsg (C) až k na vrchol Hoher Göll (2522 m.n.m.), a poté budeme pokračovat ferratou a hřebenovou sestupovkou přes chatu Purtschellerhaus až dolů k parkovišti našeho busu (nástup 45 min, ferrata 1,5 hod po hřebeni, výstup na vrchol 1,5hod, 400m nahoru, sestup 3,5 hod 1100m dolů).

5. den

Poslední den vyrazíme na populární a hojně navštěvovanou ferratu Grünstein ktsg. (C) – nebo těžší varianta (D) (ferrata 3hod, 370 metrů nahoru) na stejnojmenný vyhlídkový vrchol Grünstein (1304 m.n.m.), odkud budeme mít naposled jako na dlani celý hřeben Watzmanu, Orlí hnízdo, Berchtesgaden i jezero Königsee. Po zaslouženém radleru na horské chatě pod vrcholem chvatně zpět dolů na krátkou koupačku v jezeře a potom hned domů. Příjezd do Brna kolem 20 hod.

Ubytování

Přespíme celkem na 2x pod střechou. První dvě noci na chatě Watzmanhaus, a další 2 noci v hostelu Jugendherberge Berchtesgaden. Na chatách bývá k dispozici deka a polštář. Vyloženě spacák není třeba. Je však vyžadována tzv. „bílá paní“ (prostěradlo nebo vložka do spacáku), kterou je případně možno dokoupit na chatě za 22EUR.

Strava

Poslední 2 noci jsou snídaně v ceně zájezdu a večeři je možné objednat z lístku. Na první chatě je možnost snídaní 7-9 eur (dva chleby, máslo, marmeláda, salám, sýr, káva nebo čaj). V restauraci jsou polévky od cca 8 eur, jídla od cca 13 eur. Litr vody (minerálky) 5 eur (přelijí do vlastních nádob, nikoli v PET).

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč/os.).

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály.
Obtížnost přechodu není velká (A/B - B), nicméně nadmořská výška vzdušného skalního masivu z něj dělá túru, která si zaslouží respekt. Odolnost vůči závratím je podmínkou. Zájezd není určen začínajícím ferratistům. 
Pro lepší představu o obtížnosti ferrat najdete informace zde.

Další info

Vybavení
Naprostou nutností je přilba (na ferraty, nikoliv cyklistická!), sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit (krom rukavic) od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse. Více informací o vybavení a ceně najdete na stránce naší kudrnovské půjčovny.

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě je optimální objem cca 35 - 40 l.

Skupina
Maximální kapacita je 18 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat turistická skupina, se kterou se potkáme v buse i na chatě. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které lákají horské túry a ačkoliv přes den absolvujete jiný program, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Německa nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224915B-01
cena 9 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.