Německo - NP Berchtesgaden turisticky

Za zážitky bez obav

Německo - NP Berchtesgaden turisticky

5 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Watzmann a 5 denní okruh v NP Berchtesgaden

Nechte se zlákat do východního cípu Bavorských Alp (Bayerische Alpen), kde se nachází nejkrásnější šperk těchto hor, téměř třítisícová hradba skalnatých hřebenů populárního Národního parku Berchtesgaden. Vydáme se na pětidenní výpravu krajinou divokých údolí, horských ples a strmých úbočí vysokých horských hřbetů. Místy, kde stále nevedou žádné silnice ani lanovky, uslyšíme jen pískání svišťů a hřmot divokých peřejí horských potoků. Okružní přechod po značených chodnících Národního parku se spaním na horských chatách, okořeníme výstupem (na lehko) na samotný vrchol nejvyššího hřebene, majestátného velikánu Watzmann, který nás odmění dechberoucími výhledy na rozervanou divočinu okolních skalních hřbetů, propastných údolí a smaragdových jezer. Nezapomeneme také prozkoumat peřeje a průrvy dravé soutěsky Wimbachklamm, a na závěr našeho putování se odměníme úchvatným 80 metrů vysokým vodopádem Schrainbachfall, návštěvou nádherného kláštera augustiniánů Svatý Bartolomä a plavbou po průzračném „královském jezeru Königsee. Právě odtud nás výletní loď vysvobodí zpět do civilizace.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • stravu (možnost příplatku snídaní, večeří)
  • vstupné do soutěsky
  • společnou dopravu mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč)

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

21. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224915A-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v 7 hod. přímo do Berchtesgadenu k jezeru Konigsee. Odpoledne po přebalení přejdeme po prastarém krytém dřevěném mostě kolem hausboatů a začneme nezadržitelně stoupat k malebným horským loukám Kührointalm (800 m nahoru, 3.5 - 4 hod) a odtud se ještě vydáme dál severním úbočím pohoří Watzmann k horské chatě Watzmanhaus (1930 m.n.m.), na níž složíme hlavy (500 m nahoru – 2 hod).

2. den

Nalehko vyrazíme dobýt první vrchol Watzmannu - Hocheck (2651 m.n.m.). Po zasloužených neopakovatelných porcích výhledů sejdeme stejnou cestou zpět dolů na chatu, kde se přespíme i druhou noc (700m nahoru a dolů, 4 – 5 hod).

3. den

Po snídani na horské chatě sestoupíme do údolí Wimbach (1250 m dolů – 2,5hod), poté se spustíme do krátké, ale dravé soutěsky Wimbachklamm, abychom zbytek dne strávili pochodem divokým a rozervaným údolím Wimbachtal ke třetímu noclehu na chatě Wimbachgrieshütte (600 m nahoru – 3,5hod). Cestou si dáme zasloužený oběd na chatě Wimbachschloss.

4. den

Ráno vyrazíme z chaty nejprve borůvkovým hájem a pak alpskou divočinou do horského sedla Trischübel a dále ještě výš do sedla Hunstodgatterl (2194 m.n.m.). Odtud konečně začneme sestupovat k horskému plesu Funtensee a přilehlé chatě Kärlingerhaus (1650 m.n.m.) (950 m nahoru, 600 m dolů, 6 – 7 hod).

5. den

Poslední den našeho putování se přehoupneme přes sedlo nad chatou a bez okolků začneme ostře klesat až k „pokladu na stříbrném jezeře“, tedy k bráně nádherného kláštera augustiniánů Svatý Bartolomä na břehu průzračného jezera Königsee (ze kterého se dá údajně i pít). (100 m nahoru, 1100 m dolů, 4 - 5 hod). Cestou nemineme 80 m vysoký vodopád Schrainbachfall, podle domorodců nejhezčí v celém Německu. A pak již nasedneme na výletní loď, která nás romantickou plavbou po jezeře dopraví zpět do civilizace. Odtud zamíříme domů do Brna (příjezd cca ve 20 hod).

Ubytování

Přespíme celkem na 3 chatách. První dvě noci na chatě Watzmanhaus, druhou noc na chatě Wimbach a poslední noc na chatě Karling. Na chatách bývá k dispozici deka a polštář. Vyloženě spacák není třeba. Je však vyžadována tzv. „bílá paní“ (prostěradlo nebo vložka do spacáku), kterou je případně možno dokoupit na chatě za 22EUR.

Strava

Na chatách je možnost snídaní 7-9 eur (dva chleby, máslo, marmeláda, salám, sýr, káva nebo čaj). V restauraci jsou polévky od cca 8 eur, jídla od cca 13 eur. Litr vody (minerálky) 5 eur (přelijí do vlastních nádob, nikoli v PET).

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč/os.).

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 -4 z 5 stupňové škály. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků + 2 průvodců.

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horské chatě je optimální objem cca 35 - 40 l.

cestovní doklady
Do Německa nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.