Norské hory - jednodenní túry

Za zážitky bez obav

Norské hory - jednodenní túry

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

putování divokou přírodou jižního a středního Norska

Norsko – nádherná země tisíců vodopádů, nekonečných fjordů, modravých ledovců, divokých řek, strmých vrcholů, ale i úrodných údolí, malebných jezer a březových lesů. Díky divoké rozmanité kráse a malé hustotě osídlení je příroda největším norským bohatstvím. Při našem putování budeme obdivovat hluboké lesy a jezera v Telemarku, náhorní plošinu Hardangerviddu, prokličkujeme mezi fjordy k největšímu horskému ledovci EvropyJostedalsbreenu, poznáme nejvyšší horský masiv severu, Jotunheimen a navštívíme nejstarší NP Rondane i NP Dovrefjell. Všechny túry jsou nalehko, denně ujdeme přibližně 15 km. Každý den se v kempu setkáme s autobusem, kde nás už bude čekat kuchař s večeří. Pokud byste si navíc chtěli zájezd zpestřit vícedenním přechodem, budete mít možnost připojit se i ke druhé skupině a s plnou polní proniknout hlouběji do severské divočiny.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x trajekt přes Baltské moře, 2x trajekt přes fjordy, 12x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 3x pišingr Chimpanzee

Videa

Program zájezdu

1. – 3. den

Odjezd z Brna, cesta na sever Polska, trajektem přes Baltské moře do Skandinávie, noční přejezd do Norska. Na úvod procházka k Havraní rokli v kraji TELEMARK, kolébce moderního lyžování (( ↔ 3hod., ↕ 400 m).

4. – 6. den

Při prvním seznámení s Hardangerviddou vystoupáme na nádhernou vyhlídku Trolltunga. Po Schodech mnichů se vydáme na největší evropskou náhorní plošinu HARDANGERVIDDU, krajinu tisíce jezer a stád divokých sobů (↔ 18 km, ↕ 900 m), unikátní oblast s pestrou vegetací, bohatou na mechy, lišejníky a vřesy. Pokocháme se z několika úrovní vodopádem VØRINGSFOSSEN, padajícím z výšky 180 m a krajinou v jeho okolí

7. – 9. den

Spolu s kamarády z vícedenních přechodů se nejdříve přesunem na sever. Pojedeme kolem a přes nejdelší a nejhlubší norský fjord SOGNEFJORDEN, projedeme údolími Breiseterdalen a Leidalen, které tvoří hranici mezi masívy BREHEIMU (Domov ledovců) a JOTUNHEIMENU (Domov obrů). Příští den si dvoutisícovky a ledovce Jotunheimenu prohlédneme ze sněhem pokrytého FANNARÅKENU (2.068 m), (↔ 17 km, ↕ 1.200 m). Z bezprostřední blízkosti poznáme ledovec SKOGADALSBREEN.

10. – 12. den

Vydáme se zdolat druhou nejvyšší horu severu Evropy GLITTERTIND (2465 metrů nad mořem). Následující den budeme procházet a poznávat krajinu v okolí jezera GJENDE. Jeden z nejslavnějších evropských turistických treků – legendární hřeben BESSEGEN nad jezerem GJENDE, překonáme při společné celodenní túře s našimi kamarády z vícedenních přechodů (↔ 15 km, ↕ 1.100 m).

13. – 15. den

Vydáme se do srdce NP RONDANE k jezeru Rondvatnet. Budeme pátrat po pižmoních v NP DOVREFJELL a putovat po historické stezce poutníků.

16. - 17. den

Noční přejezd na jih Švédska, procházka a poslední nákupy v přístavu Ystad. Plavba přes Baltské moře a návrat přes Německo do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 12x v kempu v lůně norské přírody, vždy ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně. Vždy dvě noci na cestě do Skandinávie i zpět využijeme k dlouhému přesunu busem. Mezitím si cestu zpestříme turistickým programem nebo se protáhneme na trajektu.

Strava

Během zájezdu je zajištěna celkem 12x kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) a to vždy, když budeme nocovat v dosahu autobusu. Jídla jsou připravována ve speciální „polní“ nebo lépe "cestovní kuchyni", kterou jsme se rozhodli posunout na vyšší úroveň. Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Můžeme vyhovět i požadavkům různých druhů strávníků, jako jsou vegetariáni či vegani. Uspokojíme i ty, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy (je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, přibalte tedy také vařič, nádobí a dostatek paliva. Potraviny můžete nabalit z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude vždy mezi vícedenními treky.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete v sekci O Kudrnovi - Jak se s námi cestuje - Náročnost našich zájezdů. Zájezd není příliš vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a dobrá fyzická kondice a zkušenosti s pohybem v horách se vám budou hodit.

Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Denně ujdeme přibližně 15 km horskou krajinou.

Náročnější varianta
V autobuse budete cestovat společně se skupinou na vícedenní přechody, se kterou se čas od času potkáte ve společném kempu. Pokud byste chtěli zkusit i delší trek, můžete se připojit ke druhé partě a s plnou polní proniknout hlouběji do severské divočiny.

Další info

Průvodcovské služby
Zájezd bude veden česky nebo slovensky hovořícími průvodci. Kontakt na průvodce dostanete nejpozději první den zájezdu.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Rybolov v norské divočině

Martin Kolesa

Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

více

Zemí Vikingů

Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

více

Podobné zájezdy

Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

12. 7. - 26. 7. 2024 Chci to vidět