Norské hory - vícedenní přechody

/
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

dobrodružná výprava do nitra norské přírody aneb ztraceni v divočině

Příroda je největším norským bohatstvím. Nefalšovaná divočina, burácející vodopády a divoké hory zrcadlící se v hladině klidných jezer přitahují do Norska všechny obdivovatele přírodní krásy. Při našem putování rádi podlehneme vábení přírody, budeme obdivovat jezernatou náhorní plošinu HARDANGERVIDU, projdeme nejvyšší horský masiv severu JOTUNHEIMEN, vystoupíme na nejvyšší horu Skadinávie GALDHØPPIGEN (2.496 m) a projdeme se po legendárním hřebeni BESSEGEN. Během jednotlivých vícedenních přechodů si poneseme vše na zádech. Denně ujdeme průměrně 23 km. Odměnou nám bude nefalšovaná severská divočina a romantická tábořiště v lůně nedotčené přírody. Norský fjell skýtá mnohá dobrodružství. Trasy většinou vedou po kamenitých stezkách, občas plných suti nebo balvanů. Možná budeme brodit po dešti rozvodněné potoky. Naše úsilí však bude odměněno jedinečnými scenériemi a neopakovatelnými zážitky v náruči překrásné norské přírody, kam bychom se jinak než po svých nedostali. Těžištěm zájezdu bude třídenní toulání HARDANGERVIDDOU, čtyřdenní túra v NP JOTUNHEIMEN s výstupem na nejvyšší horu Skadinávie GALDHØPPIGEN (2.496 m) a třídenní putování v NP RONDANE.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x trajekt, 2x trajekt přes fjordy, 6x kemp, 6x tábořiště, 6x polopenzi, průvodce, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK a 3x pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1.–3. den

Odjezd z Brna, cesta přes Polsko a trajektem přes Baltské moře do Skandinávie, noční přejezd do Norska. Na úvod procházka k Havraní rokli v kraji TELEMARK, kolébce moderního lyžování ( ↔ 3hod., ↕ 400 m).

4. - 6. den

Třídenní toulání HARDANGERVIDDOU. Nejdříve se podíváme na nejfotografovanější místo parku - na překrásnou vyhlídku Trolltunga. Podél nesčetných říček a jezer dorazíme až k srdci náhorní plošiny, tajemné hoře HARTEIGEN. Pokračovat budeme na sever vstříc ledovci HARDANGERJØKULEN. Díky stezkám nevyhýbajících se brodům, zakusíme na vlastní kůži teplotu místních potoků. Jedná se o náročnější z treků, denně 25 - 30 km. Společně se skupinou absolvující lehčí variantu zájezdu se přesuneme na sever.

7. - 11. den

Vyrazíme na čtyřdenní túru NP JOTUNHEIMEN. Ze západu budeme putovat směrem na východ, zaledněnou, drsnou a unikátní krajinou. Pokusíme se zdolat „ na lehko“ nejvyšší horu Skandinávie GALDHØPPIGEN (2.496 m) s fenomenálními výhledy. Denně cca 25 km.

12. den

Jednodenní „odpočinkový“ výlet na mýtický hřeben BESSEGEN spolu s druhou skupinkou. Je potřeba i společných zážitků. :-)

13. - 15. den

Putování nejstarším národním parkem Norska NP RONDANE. Můžete se těšit na dům Peere Gynta, koupání v jezerech i na vysoké průsmyky a náhorní plošiny.

16.-17. den

Noční přejezd na jih Švédska, procházka a poslední nákupy v přístavu. Plavba přes Baltské moře a návrat přes Polsko do ČR.

Články

Rybolov v norské divočině

Martin Kolesa

Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

více

Zemí Vikingů

Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

více