Norské hory - vícedenní přechody

Za zážitky bez obav

Norské hory - vícedenní přechody

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

dobrodružná výprava do nitra norské přírody aneb ztraceni v divočině

Příroda je největším norským bohatstvím. Nefalšovaná divočina, burácející vodopády a divoké hory zrcadlící se v hladině klidných jezer přitahují do Norska všechny obdivovatele přírodní krásy. Při našem putování rádi podlehneme vábení přírody, budeme obdivovat jezernatou náhorní plošinu HARDANGERVIDU, projdeme nejvyšší horský masiv severu JOTUNHEIMEN, vystoupíme na nejvyšší horu Skadinávie GALDHØPPIGEN (2.496 m) a projdeme se po legendárním hřebeni BESSEGEN. Během jednotlivých vícedenních přechodů si poneseme vše na zádech. Denně ujdeme průměrně 23 km. Odměnou nám bude nefalšovaná severská divočina a romantická tábořiště v lůně nedotčené přírody. Norský fjell skýtá mnohá dobrodružství. Trasy většinou vedou po kamenitých stezkách, občas plných suti nebo balvanů. Možná budeme brodit po dešti rozvodněné potoky. Naše úsilí však bude odměněno jedinečnými scenériemi a neopakovatelnými zážitky v náruči překrásné norské přírody, kam bychom se jinak než po svých nedostali. Těžištěm zájezdu bude třídenní toulání HARDANGERVIDDOU, čtyřdenní túra v NP JOTUNHEIMEN s výstupem na nejvyšší horu Skadinávie GALDHØPPIGEN (2.496 m) a třídenní putování v NP RONDANE.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x trajekt, 2x trajekt přes fjordy, 6x kemp, 6x tábořiště, 6x polopenzi, průvodce, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK a 3x pišingr Chimpanzee

Videa

Program zájezdu

1.–3. den

Odjezd z Brna, cesta přes Polsko a trajektem přes Baltské moře do Skandinávie, noční přejezd do Norska. Na úvod procházka k Havraní rokli v kraji TELEMARK, kolébce moderního lyžování ( ↔ 3hod., ↕ 400 m).

4. - 6. den

Třídenní toulání HARDANGERVIDDOU. Nejdříve se podíváme na nejfotografovanější místo parku - na překrásnou vyhlídku Trolltunga. Podél nesčetných říček a jezer dorazíme až k srdci náhorní plošiny, tajemné hoře HARTEIGEN. Pokračovat budeme na sever vstříc ledovci HARDANGERJØKULEN. Díky stezkám nevyhýbajících se brodům, zakusíme na vlastní kůži teplotu místních potoků. Jedná se o náročnější z treků, denně 25 - 30 km. Společně se skupinou absolvující lehčí variantu zájezdu se přesuneme na sever.

7. - 11. den

Vyrazíme na čtyřdenní túru NP JOTUNHEIMEN. Ze západu budeme putovat směrem na východ, zaledněnou, drsnou a unikátní krajinou. Pokusíme se zdolat „ na lehko“ nejvyšší horu Skandinávie GALDHØPPIGEN (2.496 m) s fenomenálními výhledy. Denně cca 25 km.

12. den

Jednodenní „odpočinkový“ výlet na mýtický hřeben BESSEGEN spolu s druhou skupinkou. Je potřeba i společných zážitků. :-)

13. - 15. den

Putování nejstarším národním parkem Norska NP RONDANE. Můžete se těšit na dům Peere Gynta, koupání v jezerech i na vysoké průsmyky a náhorní plošiny.

16.-17. den

Noční přejezd na jih Švédska, procházka a poslední nákupy v přístavu. Plavba přes Baltské moře a návrat přes Polsko do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 6x v kempu a 6x na tábořištích v lůně norské přírody. Vždy ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně. Vždy dvě noci na cestě do Skandinávie i zpět využijeme k dlouhému přesunu busem. Mezitím si cestu zpestříme celodenním programem nebo se protáhneme na trajektu.

Strava

Během zájezdu je zajištěna celkem 6x kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) a to vždy, když budeme nocovat v dosahu autobusu. Jídla jsou připravována ve speciální „polní“ nebo lépe "cestovní kuchyni", kterou jsme se rozhodli posunout na vyšší úroveň. Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Můžeme vyhovět i požadavkům různých druhů strávníků, jako jsou vegetariáni či vegani. Uspokojíme i ty, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy (je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, přibalte tedy také vařič, nádobí a dostatek paliva. Potraviny můžete nabalit z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude vždy mezi vícedenními treky.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete v sekci O Kudrnovi - Jak se s námi cestuje - Náročnost našich zájezdů. Zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s vícedenním pobytem v horách.

Další info

Náročnost treků
Veškeré vícedenní přechody půjdeme natěžko, potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Vyplatí se proto balit s rozvahou. Mezi jednotlivými treky se ale vždy potkáme s autobusem, kde můžete doplnit zásoby a zanechat nepotřebné věci. Denně ujdeme průměrně 23 km horskou krajinou. Trasy většinou vedou po kamenitých stezkách, často plných suti a balvanů, občas budeme překonávat strmé úseky nebo brodit po dešti rozvodněné potoky. Naše úsilí však bude odměněno jedinečnými scenériemi a neopakovatelnými zážitky v náruči překrásné norské přírody, kam bychom se jinak než po svých nedostali.

Jednodušší varianta
V autobuse budeme cestovat společně se skupinou "jednodenní túry", se kterou se potkáme vždy mezi jednotlivými treky. Pokud byste tedy nějakým způsobem vyměkli :-), nebo si prostě chtěli mezi jednotlivými treky odpočinout, můžete se jednoduše připojit ke druhé skupině a vyrážet s nimi na výlety lehkým krokem bez velkého batohu. Vzhledem k vyšší ceně nákladů na kempy a stravu, a také vyšší ceně zájezdu Norské hory - jednodenní túry prosím počítejte s příplatkem 300 Kč za každý den s druhou skupinou.

Průvodcovské služby
Zájezd bude veden česky nebo slovensky hovořícími průvodci. Kontakt na průvodce dostanete nejpozději první den zájezdu.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Rybolov v norské divočině

Martin Kolesa

Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

více

Zemí Vikingů

Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

více

Podobné zájezdy

Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

12. 7. - 26. 7. 2024 Chci to vidět