Nový Zéland

Za zážitky bez obav

Nový Zéland

16 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

země dlouhého bílého oblaku

Nový Zéland, Aotearoa, Země dlouhého bílého oblaku. Koho pohltilo strhující vyprávění anglického mořeplavce Jamese Cooka, jistě již nad knihou zatoužil vyplout v jeho stopách kolem světa a na vlastní oči spatřit ostrovy proslulé nádhernou přírodou s mnoha unikátními živočišnými i rostlinnými druhy - okouzlující „Středozem“. I my na vlastní oči spatříme opuštěné pláže a zátoky, divoké fjordy, gejzíry, bublající termální jezírka hýřící všemi možnými barvami i do nebe sahající vulkány. Objevte s námi tento tajuplný pohádkový svět.

 • Nový Zéland individuálně: zájezd je možné uspořádat v libovolném termínu a bez průvodce. My zajistíme vše potřebné - letenky, ubytování, transfery, pronájem vozu, vstupy, navrhneme vám optimální program dle vašich představ a vypracujeme vám manuál, podle něhož pak cestu absolvujete. Ideální pro rodiny i malé skupinky přátel.

 • Na Nový Zéland bude v roce 2023 s největší pravděpodobností možné cestovat pouze s očkováním proti Covid-19. 

Cena zahrnuje

 • veškerou dopravu po ostrovech komfortním a prostorným minibusem s profesionálním řidičem včetně letištních transferů
 • 15x nocleh ve 2* hostelech nebo motelech (2 až 4 osoby na pokoji)
 • průvodce
 • výlety do geotermického parku Wai-o-Tapo
 • výlet lodí v Abel Tasman
 • výlet lodí na Milford Sound – fjordy
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 28.000 Kč včetně tax)
 • stravu

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Christchurch. Program dle času příletu. Transfer z letiště a ubytování. Odpočinek, případně prohlídka města.


2. den

Christchurch – národní park Mount Cook
Dnes nás čeká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžeme vyrazit obdivovat nádherný národní park. Nabízejí se zde krásné túry, vyrazíme na snadnou 3 až 4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce. Pojedeme kolem jezer Tekapo a Pukaki s úchvatnou mléčnou barvou.

3. den

Národní park Mt. Cook – Te Anau
Dnes nás čeká cesta z oblasti národního parku do vesnice Te Anau, po cestě můžeme vidět typickou scenérii Zélandu, jezera a ovce. Zastavíme na focení u nádherných jezer a vyhlídek, zastavíme také na místě Lindis Pass, odkud se naskytnou další skvělé scenerie.

4. den

Milford Sound a plavba lodí
Dnes je v plánu cesta k Milford Sound a projížďka na lodi mezi fjordy. Poté se vrátíme zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech a dále budeme mířit až do Queenstown.

5. den

Queenstown, prohlídka města
Celý den je určen na prohlídku města jižního ostrova - Queenstown, které je centrem všeho dění na tomto ostrově a můžeme říci také nejhezčím městem Zélandu. Projdeme si městečko, odpoledne budeme mít volný program, můžeme se např. lanovkou podívat na parádní vyhlídku nad městem. Možnost mnoha aktivit - městečko leží v půvabné přírodě u jezera a je sevřeno horami a kaňony.

6. den

Queenstown – Wanaka – Franz Josef
Dnes vyrazíme do oblasti národního parku Franz Josef, cestou nás čeká zastávka v městečku Wanaka, které leží u pěkného jezera, opět obklopeného jedinečnou přírodou. Dále dle času, zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town. Odpoledne prohlídka zrcadlového jezera Matheson lake

7. den

Franz Josef a Fox – Ledovce
Ráno přejedeme do vesničky Franz Josef. Zde máme celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef/Fox. Krátká procházka na vyhlídku a poté se pojedeme podívat také na samotný ledovec Fox. Následuje cesta na sever do městečka Greymouth.

8. den

Národní park Arthur's Pass
Celodenní výlet do národního parku Arthur's Pass za novozélandskou přírodou. Procházky v přírodě a zastávka ve skalním městě Castle Hill, kde se natáčel film Pán prstenů.

9. den

Greymouth – palačinkové skály – Nelson
Cesta z Greymouth do městečka Nelson. Většina cesty vede po úchvatném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Cestou se zastavíme na místě zvaném Punakaiki (Palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžeme udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí.

10. den

Národní park Abel Tasman, plavba lodí
Celý den je určen k prohlídce tohoto národního parku, který nabízí divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, jsou zde možnosti ke kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další. Uvidíme tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na skvělých plážích s křišťálovou vodou. 

11. den

Nelson – cesta trajektem – Wellington, prohlídka města
Dopoledne přeplujeme trajektem na severní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění pokračujeme do Wellingtonu - hlavního města. Odpoledne je v plánu prohlídka města, včetně domu parlamentu, nebo třeba válečného památníku.

12. den

Wellington – národní park Tongariro
V plánu je cesta z Wellingtonu kolem jezera Taupo až do oblasti národního parku Tongariro se zastávkami po cestě. Pojedeme novozélandskou krajinou až do městečka Turangi.

13. den

Národní park Tongariro
Ráno vyrazíme do vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a unikátním trekům. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se nám strhujících výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu - Tongarriro Crossing.

14. den

Turangi – Taupo – Rotorua, prohlídka města
Dopoledne návštěva Hukka Falls a nejlepšího geotermálního parku (Wai-o-Tapu) s gejzíry, bublajícím bahnem a jezírky, vstup je v ceně. Následně pokračujeme do města Rotorua, jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova. Zde můžeme vidět geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. Večer fakultativně možnost vyzkoušet termální prameny. Po příjezdu do Rotorua máme v plánu prohlídku města.

15. den

Rotorua – Auckland, prohlídka města
Dopoledne nás čeká přejezd do Aucklandu a prohlídka města. Pokud budeme mít zájem o výlet do Hobbitonu, doporučujeme tuto návštěvu při cestě z Rotorua.

16. den

Auckland, odlet 
Program bude závislý na čase odletu. Transfer na letiště a odlet zpět do Evropy. 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hostelech či lodge nebo v motelech. Pokoje jsou 2 - 4 lůžkové s převahou 2 lůžkových. Všechny pokoje mají sdílenou koupelnu.

Strava

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Stravu si proto zajišťuje každý účastník zájezdu individuálně.

Doprava

Nástupní místo: Christchurch
Výstupní místo: Auckland

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 3 měsíce po opuštění Nového Zélandu.


S platností od 1. 10. 2019 platí pro cestující, kteří spadají do bezvízového režimu pro krátkodobý pobyt (tj. včetně občanů ČR) povinné zajištění tzv. New Zealand Electronic Travel Authority - NZeTA). Jedná se o elektronické prověření osob vstupujících na území Nového Zélandu s cílem posílení bezpečnosti a minimalizace migračního rizika.  NZeTA je možné zajistit pouze elektronicky, prostřednictvím zvláštní aplikace nebo na webové stránce www.immigration.govt.nz/neta. Zpracování žádosti o NZeTA by mělo být zajištěno do 72 hodin. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Peru

Peru

19. 5. - 4. 6. 2024 Chci to vidět