Nový Zéland

Za zážitky bez obav

Nový Zéland

16 dní / 63 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

14. 2. - 1. 3. 2025
č. zájezdu: 225881-01
cena 63 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

země dlouhého bílého oblaku

Nový Zéland, Aotearoa, Země dlouhého bílého oblaku. Koho pohltilo strhující vyprávění anglického mořeplavce Jamese Cooka, jistě již nad knihou zatoužil vyplout v jeho stopách kolem světa a na vlastní oči spatřit ostrovy proslulé nádhernou přírodou s mnoha unikátními živočišnými i rostlinnými druhy - okouzlující „Středozem“. I my na vlastní oči spatříme opuštěné pláže a zátoky, divoké fjordy, gejzíry, bublající termální jezírka hýřící všemi možnými barvami i do nebe sahající vulkány. Objevte s námi tento tajuplný pohádkový svět.

  • Nový Zéland individuálně: zájezd je možné uspořádat v libovolném termínu a bez průvodce. My zajistíme vše potřebné - letenky, ubytování, transfery, pronájem vozu, vstupy, navrhneme vám optimální program dle vašich představ a vypracujeme vám manuál, podle něhož pak cestu absolvujete. Ideální pro rodiny i malé skupinky přátel.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 38.000 Kč včetně tax)
  • víza (cena cca 900 Kč/os.)
  • stravu

Průvodci

Jakub Jiráska

14. 2. - 1. 3. 2025 / č.zájezdu 225881-01

Během pár sezón se z něj stal takový kudrnovský Ferda mravenec – práce všeho druhu. Dokonce si k oné univerzálnosti pořídil i akademický titul z rekreologie. Potkáte se s ním na vodáckých, ferratových i cyklistických zájezdech a poslední dobou se stává pravým expertem na zájezdy typu adventure, ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Christchurch, transfer z letiště a ubytování. Odpočinek, prohlídka města a muzea v závislosti na času příletu.

2. den

Christchurch – NP Mount Cook - cesta do vesničky Mount Cook pod stejnojmennou nejvyšší horou Nového Zélandu, v jejímž okolí vyrazíme na první nenáročnou pěší túru v úchvatném horském prostředí tohoto národního parku. Ještě předtím se zastavíme u jezer Tekapo a Pukaki, abychom mohli obdivovat jejich výjimečnou barvu.

3. den

NP Mount Cook – Queenstown – Te Anau - skrz „kochací“ Lindis Valley se přesuneme do Queenstown, zřejmě nejznámějšího a pro mnohé i nejhezčího města jižního ostrova. Prohlídku centra nebo procházku podél jezera Wakatipu bude možno fakultativně doplnit o plavbu parníkem nebo třeba výlet lanovkou Skyline Gondola k úchvatné vyhlídce na město a jeho okolí. Pro případné milovníky adrenalinu, jejímž centrem Queenstown určitě je, bude mít průvodce připravené další fakultativní alternativy, např. závěsné plachtění nad jezerem nebo bungee jumping z mostu, na kterém tato aktivita vznikla. Cesta do městečka Te Anau.

4. den

Plavba lodí v Milford Sound - ohromeni krásou NP Fiordland doputujeme k jednomu z přírodních divů světa, proslulému fjordu Milford Sound, který nelze jinak než obdivovat přímo z výletní lodi, ze které uvidíme i další fjordy (v ceně zájezdu). Když budeme mít štěstí, tak si kromě jedinečného genia loci užijeme i pozorování tuleňů a delfínů.
Přejezd do Queenstown a nocleh v jeho okolí.

5. den

Arrowtown – Roys Peak – Wanaka - krátká návštěva známého městečka Arrowtown, kterou si připomeneme éru novozélandské zlaté horečky. Přejezd do Wanaky, dalšího města ležícího na břehu krásného jezera. Trek třeba až na samotný vrchol Roys Peak, možná vůbec nejvyhledávanější vyhlídkové místo celé země, s dechberoucí kochačkou téměř během celého pochodu, který je možné kdykoliv zkrátit.

6. den

Wanaka – ledovce Fox a Franz Josef - den věnovaný nejznámějším ledovcům Nového Zélandu – Fox a Franz Josef Glacier v blízkosti západního pobřeží. Vydáme s k nim krátkou pěší túrou a možná zavítáme i k nedalekému zrcadlovému jezeru Matheson Lake s výhledem na Mt. Cook. I během samotné cesty z Wanaky nás čeká pár zastávek na fotogenických místech, třeba u průzračné vody tůní Blue Pools.

7. - 8. den

Franz Josef Glacier – Hokitika – Punakaiki – NP Nelson Lakes – Motueka - v těchto dvou dnech nás bude čekat přesun na téměř úplný sever jižního ostrova. Cesta podél živého západního pobřeží i vnitrozemím směrem k NP Nelson Lakes bude opět plná skvostných scenérií. Zastavíme se u kaňonu Hokitika a určitě nezapomeneme ani na oblíbené „palačinkové“ skály Punakaiki, kde nás překvapí síla i hravost Tasmanova moře. Národní park Nelson Lakes nám představí zase o něco jiný kus jedinečné přírody již dost poznaného ostrova.

9. den

Národní park Abel Tasman - den strávený v NP Abel Tasman, který je předurčený k tomu si užít krásných pláží, koupání v křišťálově modré vodě nebo obdivování pobřeží během plavby na lodi (v ceně zájezdu). Čas zbyde i na pohodový a příjemný trek podél pobřeží nebo fakultativně na ochutnávku mořského kajakování v podobě krátkého výletu po tamních zátokách. S velkou pravděpodobností se nám poštěstí zahlédnout kolonie lachtanů.

10. den

Picton – cesta trajektem – Wellington - dopoledne nás čeká cesta trajektem z jižního na severní ostrov Nového Zélandu. K relaxu na lodi patří i výhledy na okolní ostrovy a pobřeží. Odpoledne navštívíme hlavní město Wellington. Největším lákadlem může být dům novozélandského parlamentu, procházka po nábřeží nebo návštěvy muzeí s pestrou nabídkou různorodých expozic, včetně národního muzea Te Papa. Někdo dá možná přednost nejvyhledávanější ZOO v zemi.

11. den

Wellington – Turangi – Lake Taupo - cesta z hlavního města k největšímu jezeru Nového Zélandu Lake Taupo, během které budeme zastavovat na zajímavých a fotogenických místech. Poprvé se nám naskytnou výhledy na obávaný Mordor, část Středozemě Pána Prstenů. Odpočinkovým tempem doputujeme do městečka Turangi na jižním břehu již zmiňovaného jezera, abychom pošetřili síly na celodenní trek následujícího dne.

12. den

Národní park Tongariro - celodenní pěší túra po Tongariro Crossing, který mnozí považují za nejhezčí trek Nového Zélandu, jiní ho dokonce řadí do TOP10 treků celého světa. Aktivní doutnající vulkán, sopečná jezírka unikátních barev, za dobrého počasí výhledy sahající až zpět na pobřeží a majestátní Hora Osudu, díky jejímuž okolí se opravdu na chvíli budeme cítit jako bychom byli součástí hobitího dobrodružství.

13. den

Turangi – Taupo – Rotorua - kolem jezera Taupo, s krátkou návštěvou stejnojmenného města, dojedeme k vodopádům Huka Falls. Odtud budeme pokračovat do známého geotermálního parku Wai-O-Tapu (v ceně zájezdu). Kromě gejzíru Lady Knox nás zaujmou pestrobarevná termální jezírka, bublající bahenní mokřady nebo volně přístupná termální říčka. Pak už nás čeká pouze krátký přesun do jednoho z center maorské kultury – města Rotorua. Prohlídka centra, maorské vesnice, popřípadě (dle času) fakultativně ukázky maorské kultury, tradic a kuchyně.

14. den

Rotorua – Hobbiton – Waitomo Caves - fakultativní výlet do Hobbitonu, kde milovníci a fanoušci Pána Prstenů na vlastní kůži zažijí bezstarostných pár hodin života Hobbitů. Dále bude možné, opět fakultativně, navštívit světoznámé jeskyně Waitomo Caves, které jsou plné bioluminiscenčního hmyzu – světélkujících červů. Úžas nad výjimečnou podívanou v tomto podzemním komplexu doplní krátká plavba lodí ven z jeskyně. To vše s místním průvodcem a jeho fundovaným výkladem.

15. den

Auckland - celý poslední den zájezdu nám zbyde na Auckland, největší město Nového Zélandu, které se pyšní například nejvyšší věží jižní polokoule Sky Tower s jedinečným výhledem na město i jeho okolí. Pro neúnavné milovníky pěší turistiky je připraven fakultativní výlet lodí a výšlap na nejmladší, ale největší vulkán v okolí města Rangitoto Island. Pokud zatoužíte po relaxu, romantice či gastronomickém zážitku na závěr dovolené, náš průvodce (několik let žijící právě v Aucklandu) vám určitě pomůže najít to pravé místo dle vašeho gusta. Se zájemci si otevřeme poslední láhve novozélandského vína při západu slunce na útesu divokého západního pobřeží.

16. den

Odlet z Aucklandu - dle času odletu další prohlídka města, popřípadě návštěva Auckland War Memorial muzea.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na postelích v kabinách a chatkách moderních a plně vybavených kempů. Pokoje jsou 2 - 4 lůžkové. K dispozici vždy velká vybavená sdílená kuchyně, popřípadě malá kuchyňka, která je součástí pokoje.

Strava

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Stravu si proto zajišťuje každý účastník zájezdu individuálně. Téměř každý den bude možnost nakoupit v supermarketu nebo minimarketu. Vzhledem k nabitému programu zájezdu není během dne dostatek času na dlouhé obědové pauzy. Na hlavní stravování jsou tedy vyhrazeny především večery, a to formou vlastního vaření v místě ubytování nebo večeře v restauracích a fastfoodech v jeho okolí. Vedoucí zájezdu vám v drtivé většině případů může doporučit možnosti ke stravování.

Doprava

Nástupní místo: Christchurch
Výstupní místo: Auckland

Doprava na zájezdu
Přesouvat se budeme dodávkou, počítejte proto s omezeným úložným prostorem pro vaše zavazadla - ideální je se sbalit do jednoho zavazadla (tedy baťoh/taška, který si v případě potřeby i kousek přeneseme, rozhodně ne kufr na kolečkách!), abychom se všichni pohodlně vešli. Hodí se menší baťůžek na denní túry a aktivity, který si při přejezdech v dodávce můžeme dát pod sedačku nebo mezi nohy.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu.
Její cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Letenky kupujeme téměř vždy z destinací Praha/Vídeň dle cenové nabídky a časových možností.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Během zájezdu budeme podnikat krátké výlety a maximálně dvakrát celodenní túru, vždy ale jen nalehko s malým batůžkem.

Další info

Průvodce
Novým Zélandem vás provede náš zkušený kudrnovský průvodce s více než desetiletou praxí, který v této ostrovní zemi více jak pět let žil a pracoval. Dodnes na Novém Zélandu tráví většinu roku.

Velikost skupiny
Maximální kapacita této skupiny je 8 účastníků + 1 průvodce + 1 řidič.

Cestovní doklady a víza
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 3 měsíce po opuštění Nového Zélandu. Cestující, kteří spadají do bezvízového režimu pro krátkodobý pobyt (tj. včetně občanů ČR) musí mít tzv. New Zealand Electronic Travel Authority - NZeTA. NZeTA je možné zajistit pouze elektronicky, prostřednictvím zvláštní aplikace nebo na webové stránce. Podání žádosti je zpoplatněno (cca 900 Kč/os.). V případě zájmu vám naše cestovní kancelář víza vyřídí.
Podle současných pravidel mohou příchozí cestující na NZ přicestovat bez ohledu na očkovací status, tj. jak osoby očkované tak neočkované.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

14. 2. - 1. 3. 2025
č. zájezdu: 225881-01
cena 63 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ekvádor

Ekvádor

3. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět
Island

Island

4. 8. - 19. 8. 2024 Chci to vidět