Okolo Bodamského jezera na kole

Za zážitky bez obav

Okolo Bodamského jezera na kole

6 dní / 9 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

na kole Německem, Rakouskem a Švýcarskem

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejoblíbenějších evropských cyklostezek, která nás provede územím tří států a my tak budeme mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase jemné kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci i moře rakouské nám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti k vykoupání i k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.  

  • Nocujeme v kempech na břehu jezera s koupacími plážemi.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Podvečerní odjezd z Brna a přejezd k Bodamskému jezeru do německého FRIEDRICHSHAFENU s muzeem vzducholodí Kudrnova současníka i velkého kamaráda hraběte Ferdy von Zeppelina a odtud už stále vlastní silou v sedlech kol furt po břehu kolem vinic do ostrovního historického LINDAU s bizarními hrázděnými domy. Nedaleko rakouského BREGENZ s divadelní scénou na jezeře strávíme noc ( ↑ 200 m ↔ 55 km ).

3.–4. den

Po ránu překonáme hraniční Rýn a dál budeme pohodově pokračovat kolem jezera po fantastických švýcarských cyklostezkách přes RORSCHACH, ARBON, ROMANSHORN do gotické i renesanční KOSTNICE s muzeem Jana Husa. „Draci“ se mohou od jezera odklonit a zajet pod alpské velikány k St. Gallenu ( ↑ 500 m ↔ 95 km ). V okolí Kostnice budeme obdivovat „květinový ostrovMAINAU a vyzkoušíme i trajekt přes jezero z malebného MEERSBURGU ( ↑ 400 m ↔ 75 km ).

5.–6. den

Čeká nás zeleninový ostrov REICHENAU, odkud se stylově přeplavíme přes Rýn. Rýnská cyklostezka nás pak přes středověká města Stein am Rhein a Schaffhausen dovede do cíle, kde uvidíme burácející RÝNSKÉ VODOPÁDY – nejmohutnější v Evropě ( ↑ 50 m ↔ 70 km ). Noční cesta busem domů.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempech*** ve vlastních stanech a spacácích. Během zájezdu vystřídáme dvě místa (1. noc strávíme v Rakousku, 2. a 3. noc pak v Německu.). Oba kempy mají k dispozici soukromou pláž ke koupání. Wifi je k dispozici na recepci rakouského kempu. Nemáte-li vlastní stan, můžete si ho zapůjčit v kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu snídaní a končí 5. den studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Před zájezdem obdržíte odkazy na jednotlivé etapy, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který bude absolvovat právě doporučenou trasu či túru.

Denně ujedeme průměrně 60 - 80 km po perfektně udržovaných cyklostezkách, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 85% asfalt, 15% šotolina

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.


Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dunajská cyklostezka - kemp

Dunajská cyklostezka - kemp

10. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Kolem Rujány na kole

Kolem Rujány na kole

23. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Korutany

Korutany

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

3. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Moselská cyklostezka

Moselská cyklostezka

20. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět