Okolo Bodamského jezera

Za zážitky bez obav

Okolo Bodamského jezera

6 dní / 8 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 7. - 6. 7. 2022
č. zájezdu: 222409-01
cena 8 300 Kč
26. 7. - 31. 7. 2022
č. zájezdu: 222409-02
cena 8 300 Kč
9. 8. - 14. 8. 2022
č. zájezdu: 222409-03
cena 8 300 Kč

na kole Německem, Rakouskem a Švýcarskem

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejoblíbenějších evropských cyklostezek, která nás provede územím tří států a my tak budeme mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase jemné kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci i moře rakouské nám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti k vykoupání i k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.  

  • Nocujeme v kempech na břehu jezera s koupacími plážemi.
  • Na první termín stačí vybrat pouze jeden den dovolené!

Cena zahrnuje

Program zájezdu

1.–2. den

Podvečerní odjezd z Brna a přejezd k Bodamskému jezeru do německého FRIEDRICHSHAFENU s muzeem vzducholodí Kudrnova současníka i velkého kamaráda hraběte Ferdy von Zeppelina a odtud už stále vlastní silou v sedlech kol furt po břehu kolem vinic do ostrovního historického LINDAU s bizarními hrázděnými domy. Nedaleko rakouského BREGENZ s divadelní scénou na jezeře strávíme noc ( ↑ 200 m ↔ 55 km ).

3.–4. den

Po ránu překonáme hraniční Rýn a dál budeme pohodově pokračovat kolem jezera po fantastických švýcarských cyklostezkách přes RORSCHACH, ARBON, ROMANSHORN do gotické i renesanční KOSTNICE s muzeem Jana Husa. „Draci“ se mohou od jezera odklonit a zajet pod alpské velikány k St. Gallenu ( ↑ 500 m ↔ 85 km ). V okolí Kostnice budeme obdivovat „květinový ostrovMAINAU a vyzkoušíme i trajekt přes jezero z malebného MEERSBURGU ( ↑ 400 m ↔ 65 km ).

5.–6. den

Čeká nás zeleninový ostrov REICHENAU, odkud se stylově přeplavíme přes Rýn. Rýnská cyklostezka nás pak přes středověká města Stein am Rhein a Schaffhausen dovede do cíle, kde uvidíme burácející RÝNSKÉ VODOPÁDY – nejmohutnější v Evropě ( ↑ 50 m ↔ 60 km ). Noční cesta busem domů.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempech*** ve vlastních stanech a spacácích. Během zájezdu vystřídáme dvě místa (1. noc strávíme v Rakousku, 2. a 3. noc pak v Německu.). Oba kempy mají k dispozici soukromou pláž ke koupání. Wifi je k dispozici na recepci rakouského kempu. Nemáte-li vlastní stan, můžete si ho zapůjčit v kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu snídaní a končí 5. den studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Denně ujedeme průměrně 50 - 60 km po perfektně udržovaných cyklostezkách, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 85% asfalt, 15% šotolina

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.


Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Balatonské cyklotoulky

Balatonské cyklotoulky

22. 6. - 26. 6. 2022 Chci to vidět
Dunajská cyklostezka - kemp

Dunajská cyklostezka - kemp

13. 7. - 17. 7. 2022 Chci to vidět
Ennská cyklostezka

Ennská cyklostezka

20. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět
Kolem Rujány na kole

Kolem Rujány na kole

2. 8. - 7. 8. 2022 Chci to vidět
Korutany

Korutany

24. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět
Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

2. 7. - 6. 7. 2022 Chci to vidět
Moselská cyklostezka

Moselská cyklostezka

23. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

9. 8. - 14. 8. 2022 Chci to vidět