Outdoorový Kudrkemp

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Aktivní prázdniny pro rodiče s dětmi: kurzy MTB, ferrat, horolezení a orientačního běhu.

Jedna rodina, jeden tým! Vyzbrojte se dobrou fyzičkou proti virům, dejte průchod Vírům. Zabalte rodinu na zábavný rodinný trénink do srdce Vysočiny. Kudrkemp, to je týden, v němž si nejen dobře odpočinete, ale především se něco společně naučíte a ještě se solidně vydovádíte.

Celý program je zasazen do okolí Vírské přehrady - kraje borůvek, hub, hradů a zřícenin, kde na vás bude čekat tým motivace lačných profesionálů. Do každé z hlavních aktivit se během týdne zapojí nejen děti, ale i rodiče. O menší děti bude díky zkušeným animátorům během dopoledne postaráno a animátorský tým připraví i našlapaný odpolední program v podobě fakultativních výletů či aktivit, takže bude z čeho vybírat. Například výlet k tajemné Chudobínské borovici, ladně plovoucí na hladině Vírské přehrady a pyšnící se titulem Evropský strom roku 2020, by byla škoda vynechat. Večerní setkání ve společném tábořišti okořeníme tématickými přednáškami a zábavnými workshopy. Celý Kudrkemp zakončíme rodinným závodem Kudrmanem, složeným z několika disciplín, které prokážou, jak velké úsilí jste během tréninku vynaložili. Vítěze neminou diplomy ani medaile. Odvezete si děti své a třeba i cizí, humornou inspiraci i zdravé zážitky.

Cena zahrnuje

 • 6x ubytování v kempu
 • kudrnovskou polopenzi (snídaně a teplá večeře)
 • výuku v jednotlivých kurzech: MTB, ferraty, horolezení, běh/orientační běh zajištěnou kvalifikovanými instruktory
 • doprovodný odpolední program zajištěný průvodci/animátory
 • zajištěné hlídání menších dětí, které se nezúčastní dopoledních aktivit
 • zákonné pojištění CK
 • 1x pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • ubytování ve 2/4 lůžkových chatkách - možnost si doobjednat za příplatek (100 Kč/noc/osobu)
 • vstupy na fakultativní aktivity (např. paintball, airsoft, lanové centrum, aquazorbing, paddleboard, lukostřelba)
 • dopravu (možnost společné dopravy tam i zpět z Brna, včetně vašich kol za příplatek 500,- Kč/osobu)
 • parkování vlastního vozu v kempu (90 Kč/den)

Průvodci

Jitka Čechová

26. 7. - 1. 8. 2020 / č.zájezdu 22028CZA-01

V civilu principálka rodinného cirkusu, v kudrnovské manéži všestranná průvodkyně. Nejlépe se cítí v sedle koňském, cyklistickém či horském, jako zkušená orienťačka se neztratí na horských stezkách ani v uličkách Palerma. Pro rozmanitou a čistou přírodu si oblíbila cyklozájezd do Slovinska, který ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

 • Zahájení: Neděle bude dnem velkého příjezdu, vítání a seznamování, zažehnutí táborového ohně a představení tréninkového plánu. Okolo 18:00 hod. se společně setkáme v malebném Vírském kempu Jitřenka, kde založíme tábořiště, navážeme sociální kontakt a zmapujeme okolí. Nemine nás seznamovací hra ani táboráková písnička. Následující dny budou probíhat formou dopolední školy pro rodiče s dětmi a odpoledního individuálního programu.
 • Škola MTB: Výuka jízdy přes drobné překážky, technika sjezdu, správné nastavení sedu, vyjížďky s procvičením. Součástí školy budou vyjížďky po cyklotrasách v okolí Víru a traily v Novém Městě na Moravě. Pokročilým jezdcům přizpůsobíme výcvik v těžším terénu.
 • Škola lezení na ferratách: Instruktáž k vybavení, pohybu a dojišťování na zajištěných cestách - ferratách. Lezecká oblast bude zahrnovat krátké zajištěné cesty Ledová stěna (B/C) a Jezerní stěna (B/C) u Vírské přehrady.
 • Škola skalního lezení: Navazuje na ferratový kurz, v němž se seznámíme se základy horolezectví. Osvojíme si techniku skalního lezení a vyrazíme na praxi na Vírské skály. Nakonec se naučíme základy uzlování, které se nám budou hodit i v běžném životě a svou obratnost budeme mít možnost trénovat na dalších lanových aktivitách.
 • Správný běh a orientační běh: Trénink obsáhne kapitoly: jak správně běhat a neublížit si, základy orientačního běhu, výběh do terénu s mapou. Terénem nám bude okolí Víru a získáme tak jedinečnou možnost poznat kus krásné přírody.
 • Přednášky a workshopy: Každá z hlavních aktivit (MTB, orientační běh, ferraty a horolezení) bude spojena s tématickou přednáškou a workshopem (např. jak si opravit kolo, první pomoc, orientace v mapě a terénu, atd.). Součástí budou také cestovatelské přednášky s tipy na výlet.
 • Individuální plán: Odpoledne budou organizována na bázi fakultativně-volitelných aktivit. Zájemcům zajistíme možnost paintballu, airsoftu, vysokých lanových překážek, aquazorbingu, paddleboardu, lukostřelby atd., které si budou moci společně s rodinou užít.Bude rovněž možnost průvodcovaných výletů do okolí s programem pro děti. Sami pak můžete navštívit např. zříceninu hradu Aušperk, Pyšolec a Zubštejn, zvířecí poznávací centrum v Bystřici pod Pernštejnem, strašidelný zámek v Dolní Rožínce, muzeum veteránů značky Tatra, jízdárny a koupaliště v okolí, a jiná lákavá místa.
 • Zakončení: Sobota bude dnem zúročení nabytých dovedností a znalostí. Zorganizujeme závěrečný závod rodinných týmů a utkáme se např. v disciplínách: MTB, lanové překážky a lezecké dovednosti, brodění, Vírská šifra. Odměníme vítěze, vyměníme si na sebe kontakty a v odpoledních hodinách se vydáme zpět do svých domovů.

Ubytování

Jak jinak se zocelit, než v objetí s matičkou zemí. Pračlověk se musel spokojit s jeskyní, my přijmeme zavděk komfortem vlastního stanu. Stany se rovněž stanou objekty závěrečné soutěže krásy o nejatraktivnější Kudrobydlí. Naší přechodnou adresou bude stanové městečko v originálním holandském kempu Jitřenka ve Víru.
Kdo vyhodnotí stan jako příliš odvazové řešení, za příplatek 600 Kč/os/zájezd, bude mít možnost ubytování na palandě ve skautské čtyřlůžkové chatičce na palandě.
V areálu nám bude dispozici nám bazén, dětské hřiště, volejbalové hřiště, společenská místnost se stolním tenisem.

Strava

Strava bude zajištěna v podobě výživné kudrnovské polopenze: snídaně a teplá večeře. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 6. den snídaní.
Používám převážně české suroviny od kvalitních a osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii. Nejhladovější krky budou moci rovněž využít pohostinnosti místního kempu a dovolí-li trenér a žaludek, ochutnat kořeněnou holandskou minutku. Možnost dobrých obědů bude také v okolních restauracích.

Doprava

Vlastním vozem. Zájemci o kudrnovskou „limuzínu“ budou moci využít svozu Brna za příplatek 500 Kč, včetně vašich kol. Společný odjezd bude v podvečerních hodinách z Brna (místo upřesníme). Z Kudrkempu se budeme společně vracet v sobotu v odpoledních hodinách (čas bude upřesněn).

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Náročnost aktivit bude přizpůsobena zkušenostem účastníků, kteří budou případně rozděleni do skupin dle pokročilostí.

Další info

Vybavení na skály
K lezení po skalách je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek, plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku) a na ferraty tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou).
Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené na místě u průvodců.

Vybavení na kola
Nutná přilba a vlastní kolo. K většině aktivit se dopravíme na vlastních kolech. Na vzdálenější místa přejedeme buď vlastní nebo společnou dopravou.

Skupina a průvodce
Každá aktivita bude probíhat ve skupině 5 - 10 účastníků, dle povahy kurzu. Nemusíte se tak obávat o zajištění komfortu a individuálního přístupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.