Outdoorový Kudrkemp

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

14. 7. - 20. 7. 2024
č. zájezdu: 22428CZ-01
cena 5 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Aktivní prázdniny pro rodiče s dětmi: kurzy MTB, ferrat, horolezení a orientačního běhu.

Jedna rodina, jeden tým! Vyzbrojte se dobrou fyzičkou proti virům, dejte průchod Vírům. Zabalte rodinu na zábavný rodinný trénink do srdce Vysočiny. Kudrkemp, to je týden, v němž si nejen dobře odpočinete, ale především se něco společně naučíte a ještě se solidně vydovádíte.
Celý program je zasazen do okolí Vírské přehrady - kraje borůvek, hub, hradů a zřícenin, kde na vás bude čekat tým instruktorů – profíků na jednotlivá sportovní odvětví. Do každé z hlavních aktivit se během týdne zapojí nejen děti, ale i rodiče. O menší děti bude díky zkušeným animátorům během dopoledne postaráno a animátorský tým připraví i prázdninově pohodový odpolední program v podobě fakultativních výletů či aktivit, takže nuda rozhodně nehrozí. Večerní setkání ve společném tábořišti okořeníme tématickými přednáškami a zábavnými workshopy pro děti i dospěláky. Celý Kudrkemp zakončíme rodinným závodem Kudrman, složeným z několika disciplín, při nichž si ověříte nově získané dovednosti. Vítěze neminou diplomy ani medaile. Odvezete si děti své a třeba i cizí, humornou inspiraci i zdravé zážitky.

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.
Pro malé děti, které se neúčastní programu, je cena za zájezd 1000 Kč. 

Cena zahrnuje

 • 6x ubytování v kempu
 • kudrnovskou polopenzi (snídaně a teplá večeře)
 • výuku v jednotlivých kurzech: MTB, ferraty, horolezení, běh/orientační běh zajištěnou kvalifikovanými instruktory
 • kudrnovské průvodce
 • doprovodný odpolední program zajištěný průvodci/animátory
 • zajištěné hlídání menších dětí, které se nezúčastní dopoledních aktivit
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr 

Cena nezahrnuje

 • ubytování ve 2/4 lůžkových chatkách - možnost si doobjednat za příplatek (100 Kč/noc/osobu)
 • vstupy na fakultativní aktivity (např. návštěva hradů a zámků či outdoorového centra)
 • dopravu (možnost společné dopravy tam i zpět z Brna, včetně vašich kol za příplatek 500,- Kč/osobu)
 • parkování vlastního vozu v kempu (50 Kč/den)

Průvodci

Eliška Kozubíková

14. 7. - 20. 7. 2024 / č.zájezdu 22428CZ-01

Eliščino cestovatelské srdce bije pro Švýcarsko. Svou posedlost pro vše švýcarské korunuje například titulem "Mistryně obce Grafenried" v tradičním švýcarském sportu Hornussen. Naštěstí je sdílnou patronkou a z těch nejkrásnějších zákoutí vytvořila pro Kudrnu nádherné zájezdy do Walliských i ...

Dozvědět se více

Jitka Čechová

14. 7. - 20. 7. 2024 / č.zájezdu 22428CZ-01

(The Lady is a Tramp)
Jíťa je zkušená orienťačka, která se ráda ztrácí v úzkých uličkách a příbězích středověkých měst, zažívá genius loci na místech, o kterých ví jen místní, a které s jiskrou v oku propůjčí těm nejkouzelnějším momentům i na Vaší dovolené. Jako hispanistku ji to vždy táhlo do ...

Dozvědět se více

Viktor Čech

14. 7. - 20. 7. 2024 / č.zájezdu 22428CZ-01

Než začal Viktor na kole s Kudrnou, toulával se s batohem po horách a na motorce objevoval krásy na východ od pupku Evropy. Přes oblibu kola a později motorky se dostal k profesi strojního inženýra, který svět korporátu rozpouští v lese při orientačním běhu. Sviště horského doplnil třema svišti ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

Zahájení

Neděle bude dnem velkého příjezdu, vítání a seznamování, zažehnutí táborového ohně a představení „tréninkového plánu“. Okolo 18:00 hod. se společně setkáme v malebném vírském kempu Jitřenka, kde založíme tábořiště, navážeme sociální kontakt a zmapujeme okolí. Nemine nás seznamovací hra ani táboráková písnička. Následující dny budou probíhat formou dopolední školy sportovních aktivit pro rodiče s dětmi a odpoledního individuálního programu.

Škola MTB

Výuka jízdy přes drobné překážkytechnika sjezdusprávné nastavení sedu, vyjížďky s procvičením. Součástí školy budou vyjížďky po cyklotrasách v okolí Víru a traily v Novém Městě na Moravě. Pokročilým jezdcům přizpůsobíme výcvik v těžším terénu.

Škola lezení na ferratách

Instruktáž k vybavení, pohybu a dojišťování na zajištěných cestách - ferratách. Lezecká oblast bude zahrnovat krátké zajištěné cesty Ledová stěna (B/C) a Jezerní stěna (B/C) u Vírské přehrady, borci si vyšvihnou i Horní vyhlídku (C).

Škola skalního lezení

Navazuje na ferratový kurz, v němž se seznámíme se základy horolezectví. Osvojíme si techniku skalního lezení a vyrazíme na praxi na Vírské skály. Nakonec se naučíme základy uzlování, které se nám budou hodit i v běžném životě, a svou obratnost budeme mít možnost trénovat na dalších lanových aktivitách.

Správný běh a orientační běh

Trénink obsáhne kapitoly: jak správně běhat a neublížit sizáklady orientačního běhuvýběh do terénu s mapou. Terénem nám bude okolí Víru a získáme tak jedinečnou možnost poznat kus krásné přírody.

Přednášky a workshopy

Každá z hlavních aktivit (MTB, orientační běh, ferraty a horolezení) bude spojena s tématickou přednáškou a workshopem (např. jak si opravit kolo, první pomoc, orientace v mapě a terénu, jak si správně sbalit batoh atd.). Součástí budou také cestovatelské přednášky s tipy na výlet.

Individuální plán

Odpoledne budou organizována na bázi fakultativně-volitelných aktivit. Zájemcům zajistíme možnost paintballu, airsoftu, vysokých lanových překážekaquazorbingupaddleboardu, atd., které si budou moci společně s rodinou užít. Bude rovněž možnost průvodcovaných výletů do okolí s programem pro děti. Sami pak můžete navštívit např. zříceninu hradu AušperkPyšolec Zubštejn, environmentální centrum v Bystřici nad Pernštejnem, strašidelný zámek v Dolní Rožínce, muzeum veteránů značky Tatra, jízdárny a koupaliště v okolí a jiná lákavá místa.

Zakončení

Sobota bude dnem zúročení nabytých dovedností a znalostí. Zorganizujeme závěrečný závod rodinných týmů a přátelsky se utkáme v disciplínách, které jsme předtím pilně trénovali.. Odměníme vítěze a v odpoledních hodinách se vydáme zpět do svých domovů.

Ubytování

Jak jinak se zocelit, než v objetí s matičkou Zemí. Pračlověk se musel spokojit s jeskyní, my přijmeme zavděk komfortem vlastního stanu. Naší přechodnou adresou bude originální holandský kemp Jitřenka ve Víru.
Kdo vyhodnotí stan jako příliš odvazové řešení, za příplatek 600 Kč/osoba/zájezd bude mít možnost ubytování na palandě ve „skautské“ čtyřlůžkové chatičce na palandě.
V areálu nám bude k dispozici bazén, dětské hřiště, volejbalové hřiště, společenská místnost se stolním tenisem.  Děti se mohou rovněž v areálu dovyřádit na zapůjčených trojkolkách. V kempu je také restaurace s velmi příjemným vnitřním i venkovním posezením. 

Strava

Strava bude zajištěna v podobě výživné kudrnovské polopenze: snídaně a teplá večeře. Polopenze začíná první den večeří a končí šestý den snídaní.
Používáme převážně české suroviny od kvalitních a osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, možnost dobrých obědů je v okolních restauracích, hlad zaženou i holandské minutky připravované přímo v kempu.

Doprava

Vlastním vozem. Zájemci o kudrnovskou „limuzínu“ budou moci využít svozu Brna za příplatek 500 Kč, včetně vašich kol. Společný odjezd bude v podvečerních hodinách z Brna (místo upřesníme). Z Kudrkempu se budeme společně vracet v sobotu v odpoledních hodinách (čas bude upřesněn).

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Náročnost aktivit bude přizpůsobena zkušenostem účastníků, kteří budou případně rozděleni do skupin dle pokročilostí.

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu. Sleva se započte po vyplnění datumu narození dítěte v objednávce. 

Pro malé děti, které se neúčastní programu, je cena za zájezd 1000 Kč. Prosíme, hlaste děti e-mailem na ck@kudrna.cz

Vybavení na skály

K lezení po skalách je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek, plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 - 200 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku) a na ferraty tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou).
Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické).

Vybavení na horolezení
Základem je sedací úvazek (dospělácký nebo dětský), přilba, lezečky, zámková HMS karabina, jistítko. Je vhodné mít vlastní lezečky, které padnou na vaši nohu nebo nožku vašeho dítěte. Lezecká obuv se lépe přizpůsobí pohybu na skále, nicméně jednodušší cesty je možné zvládnout i v teniskách.
Mějte prosím na paměti, že bez tohoto vybavení vás, ani vaše děti, nemůžeme na skály pustit! Za vaši bezpečnost totiž přebíráme odpovědnost.

Pokud nemáte vlastní ferratové či horolezecké vybavení, můžete si ho půjčit od nás. Na zapůjčení kompletního lezeckého + ferratového vybavení se vztahuje cena 500,- Kč/osoba/zájezd. V případě půjčení lezeček budeme požadovat navíc 300,- Kč/osoba/zájezd. Vybavení pro vás připravíme a budete jej mít nachystané na místě u průvodců.

Vybavení na kola
Nutná přilba a vlastní kolo. K většině aktivit se dopravíme na vlastních kolech. Na vzdálenější místa přejedeme buď vlastní nebo společnou dopravou.

Běžecké vybavení
Na běžecké tréninky a na pohyb v lese se vám budou hodit běžecké boty s hrubší podrážkou, do nich kvalitní ponožky a na tělo prodyšné sportovní oblečení, případně šátek nebo čelenku na hlavu. Pokud vlastníte nebo si můžete půjčit buzolu, určitě si ji také přibalte. Zbytek potřebností dodáme my.

Skupina a průvodce
Každá aktivita bude probíhat ve skupině max. 10 účastníků, dle povahy kurzu. Nemusíte se tak obávat o zajištění komfortu a individuálního přístupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.Termíny

14. 7. - 20. 7. 2024
č. zájezdu: 22428CZ-01
cena 5 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.